دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۰۵ خرداد ۱۴۰۱ برابر با ۲۴ شوّال ۱۴۴۳ قمری و ۲۶ مه ۲۰۲۲ میلادی
ثبت شرکت فناوری اطلاعات
0
زمان مطالعه: 6 دقیقه
در این مقاله قصد داریم در مورد ثبت شرکت فناوری اطلاعات ، اخذ مجوز این شرکت ، شرایط ، مدارک و مراحل ثبت شرکت های فناوری در قالب سهامی خاص و با مسئولیت محدود و موارد مربوطه توضیح دهیم .

ثبت شرکت

ثبت شرکت فناوری اطلاعات از دیگر شرکت های پر طرفدار است که با توجه به نیاز امروزه جوامع از مشاغل پر اهمیت تلقی می شود و جهت فعالیت در عرصه پردازش اطلاعات ، انتقال و ... است که به طور کامل به آن می پردازیم .
شرکت فناوری اطلاعات به طور کلی از چهار اصل اساسی بازیابی ، ذخیره ، پردازش اطلاعات و انتقال اطلاعات شکل می گیرد .

در این مقاله قصد داریم در مورد ثبت شرکت فناوری اطلاعات ، اخذ مجوز این شرکت ، شرایط ، مدارک و مراحل ثبت شرکت های فناوری در قالب سهامی خاص و با مسئولیت محدود و موارد مربوطه توضیح دهیم .

امروزه فناوری اطلاعات از ارزش بسیار بالایی در کسب و کار ها بهره مند شده است و واسطه اصلی برای هر شغلی بهره مندی از این خدمات است که متقاضیان این خدمت را روز به روز افزایش می دهد و ثبت شرکت فناوری اطلاعات را مورد توجه قرار می دهد .

شرکت فناوری اطلاعات موضوع مختص به خود را دارد اما حول محور سازماندهی ، نظارت ، بررسی و نگهداری این شبکه پر اهمیت یعنی ارتباطات حرکت می کند .
همچنین خدمات نقشه های ضروری جهت اجرای طرح های توسعه و پیشرفت شرکت از طریق شرکت فناوری اطلاعات ارائه می شود .

با ثبت شرکت فناوری اطلاعات با مشتریان خصوصی و هم چنین دولتی به طور مستقیم در ارتباط خواهید بود چرا که این خدمت ارزشمند در مدارس هوشمند ، تجارت الکترونیک ، اطلاع رسانی و ... اهمیت بسیاری پیدا کرده است .

اخذ مجوز جهت ثبت شرکت فناوری اطلاعات

ثبت این شرکت ها ملزم به اخذ مجوز فناوری اطلاعات است ، چنانچه موضوعات مربوطه حتما باید به تایید شوراء عالی فضای مجازی و یا انفورماتیک رسیده باشد .
لازم به ذکر است اگر در موضوعات مربوط به فناوری اطلاعات بند ها و بخش هایی را عنوان ننمایید ، نیازی به اخذ مجوز از مراجع ذی صلاح و طی مراحل دشوار اخذ جواز نمی باشد .

سامانه ثبت شرکت نیک این خدمات را از صفر تا صد مراحل در کوتاه ترین زمان ممکن برای متقاضیان به انجام می رساند .
ثبت نیک با سابقه بیش از 23 سال در امور ثبتی به عنوان اولین موسسه ثبتی در ایران توانسته است تا کنون به بسیاری از مدیران شرکت های بزرگ و کوچک خدمت رسانی کند .

موضوع فعالیت شرکت یکی از مهمترین موارد مربوط به اساسنامه است ( ماده 2 ) که حدود اختیارات شرکت را مشخص می کند و باید به صورت کلی و همه جانبه طراحی و تنظیم گردد تا در آینده کاری مجبور به ثبت تغییرات مبنی بر الحاق به موضوع نگردید .

ثبت شرکت

به طور کلی موضوعات مربوط به شرکت فناوری اطلاعات را می توان به دو دسته موضوعات نیازمند به اخذ مجوز و موضوعات بدون نیاز به اخذ مجوز که تنظیم آن نیازمند تجربه و علم کافی در مواد اساسنامه و موارد مربوط به آن یعنی موضوع شرکت می باشد .

انواع ثبت شرکت فناوری اطلاعات

شرکت سهامی خاص و با مسئولیت محدود رایج ترین انواع ثبت شرکت در ایران است که مراحل ثبت ساده تری دارند و در مقابل مسئولیت کمتری نیز بر عهده سهامداران است .
مسئولیت سهامداران در شرکت سهامی خاص به میزان مبلغ اسمی آن ها است و در شرکت با مسئولیت محدود همانطور که از نام آن مشخص است ، محدود به میزان آورده شان است .

اما به طور کلی 7 نوع شرکت بر اساس قانون تجارت وجود دارند که هر یک از شرایط و قواعد خاصی پیروی می کنند ، عبارتند از :

شرکت با مسئولیت محدود شرکت سهامی خاص شرکت سهامی عام شرکت تضامنی شرکت نسبی شرکت مختلط سهامی و غیر سهامی شرکت تعاونی

مدارک و شرایط ثبت شرکت فناوری اطلاعات ( سهامی خاص )

ارائه کپی برابر اصل مدارک هویتی اعضاء و سهامداران ( شناسنامه و کارت ملی ) حداقل سرمایه یک میلیون ریال حداقل تعداد اعضاء هیئت مدیره برای این شرکت ها 3 نفر به همراه 2 بازرس ( اصلی و علی البدل ) می باشد . ارائه گواهی پرداخت 35 درصد سرمایه در حسابی به اسم شرکت در شرف تاسیس آدرس و کد پستی معتبر ارائه دو نسخه اظهارنامه شرکت ارائه دو نسخه اساسنامه شرکت ارائه وکالتنامه در صورتی که از وکیل استفاده می کنید . اخذ مجوز از مراجع ذی صلاح در صورتی که موضوع مجوزی باشد .

مراحل ثبت شرکت

تذکر : لازم به ذکر است تمامی اوراق شرکت ها باید به امضاء تمامی اعضاء و سهامداران رسیده باشد .

مدارک و شرایط ثبت شرکت فناوری اطلاعات ( با مسئولیت محدود )

ارائه کپی برابر اصل مدارک هویتی اعضاء هیئت مدیره و شرکاء ( شناسنامه و کارت ملی ) حداقل سرمایه یک میلیون ریال حداقل تعداد اعضاء هیئت مدیره برای این شرکت ها 2 نفر می باشد و فقط در صورتی که شرکاء از 12 نفر بیشتر باشد ، نیاز به تشکیل هیئت نظار است . آدرس و کد پستی معتبر ارائه دو نسخه شرکت نامه و تقاضانامه شرکت ارائه دو نسخه اساسنامه شرکت ارائه وکالتنامه در صورتی که از وکیل استفاده می کنید . اخذ مجوز از مراجع ذی صلاح در صورتی که موضوع مجوزی باشد .

تذکر : از جمله مواردی که پس از ثبت شرکت باید اقدام به انجام آن نمایید ، اخذ کد اقتصادی است که هر شرکتی برای آنکه شناخته شود باید کد اقتصادی داشته باشد .
پس کد پستی معتبر و ارائه اجاره نامه کد رهگیری دار یا سند ملک در طی این مراحل تا شروع فعالیت امری مهم است که نباید نادیده گرفته شود .

مراحل ثبت شرکت فناوری اطلاعات

1 . انتخاب نوع شرکت

با در نظر گرفتن شرایطی از جمله تعداد شرکاء ، میزان سرمایه ، هدف از فعالیت و ... از میان انواع شرکت هایی که در قانون تجارت مشخص شده است ، یکی را انتخاب نمایید .

2 . تکمیل مدارک و مراجعه به سامانه ثبت شرکت ها

مدارک هویتی ، اوراق شرکت ، وکالتنامه و مجوز ها در صورت لزوم باید اخذ گردد و پس از تکمیل اطلاعات در سامانه ثبت شرکت ها ، در پوشه مخصوص ثبت شرکت از طریق پست به اداره تسلیم می گردد .

پرونده توسط کارشناس اداره مورد بررسی قرار می گیرد و از این سه حالت خارج نیست :

رد پرونده نقص پرونده تایید پرونده

3 . صدور آگهی و درج در روزنامه رسمی

در صورتی که نقصی در مدارک و پرونده وجود نداشته باشد ، در دفتر ثبت شرکت ها یادداشت می گردد و صدور آگهی آخرین مرحله از ثبت شرکت است و پس از پرداخت هزینه های مربوطه ، آگهی در روزنامه رسمی و کثیر نیز منتشر می شود .

کارشناسان و وکلا ثبت شرکت نیک کلیه امور ثبت شرکت ، ثبت تغییرات شرکت ، اخذ کارت بازرگانی و .... را 40 درصد زیر قیمت بازار در کوتاه ترین زمان انجام می دهند .

توجه داشته باشید صفر تا صد این مراحل ثبت شرکت و سایر امور ثبتی با صرف حداقل زمان و هزینه توسط کارشناسان مجرب سامانه ثبت شرکت نیک صورت می پذیرد .
برای مشاوره رایگان میتوانید با شماره 02188888822 تماس حاصل نموده و یا به آدرس www.nikregister.com مراجعه نمایید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی