مهرانه امیری تاریخ : شنبه, ۰۱ دی ۱۳۹۷
بازدید: ۱۵۵
سلام من موقع نزدیکی خون می بینم وپریود ام نامنظم ازمایش پاپ اسمیر دادم مشکلی نبود فقط کمی التهاب داشت ک پماد واژینال استفاده کردم.الان نزدیک پریودیم ولی بیرون نمیاد فقط وقتی نزدیکی دارم خون میبینم علت چیه باتشکر

سلام عزیزم، بهتره سونو شکم و‌لگن هم بدید و به پزشک مراجعه کنید تا معاینه دقیقتر به تشخیص بهتری برسند.

سرویسیت یا التهاب دهانه رحم، جزو شایع ترین بیماری های زنانه است و بیماران باید دقت کنند تا طول مدت درمان 10 روزه را رعایت کنند.متخصصان زنان توصیه می کنند همه خانم ها حتی اگر مشکلی هم نداشته باشند، بعد از ازدواج هر 6 ماه یا هر سال یک بار به پزشک مراجعه کنند تا دهانه رحم شان معاینه و مشاهده شود.

علت های دیگر:

۱. پولیپ سرویکس و سرطان رحم: چون بتازگی پاپ اسمیر دادید، این علت رد میشود.

۲. یک نوع بیماری مقاربتی وجود دارد که عامل عفونت مدخل رحم میشود و میتواند منجر به خونریزی پس از مقاربت نیز شود.با انجام یک آزمایش ساده مثل آزمایش ادرار این عفونت مشخص میشود.

۳. در نهایت ، یک علت شایع و بی ضرر از خونریزی بعد از رابطه جنسی وجود وضعیتی است به نام اکتروپیون گردن رحم. سلولهایی که در حال رشد هستند در یک رابطه جنسی ملتهب و تحریک میشوند و و حتی در هنگام پاپ اسمیر هم ممکن است خونریزی ایجاد کنند. با این وجود در صورت بروز هر گونه مشکل هنگام مقاربت , نظیر خونریزی یا مقاربت دردناک و ... حتما با یک متخصص زنان مورد مشکلتان مشورت کنید.

بیشترمطالعه کنید:
دلیل خونریزی بعد از رابطه جنسی چیست؟

دیدگاه ها

چنانچه در رابطه با این سوال و جواب نظری دارید با ما و دیگران در میان بگذارید.کد امنیتی کد جدید

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter