مونا مینایی تاریخ : دوشنبه, ۰۱ مهر ۱۳۹۸
بازدید: ۶۲
با سلام .من امروز سونوی واژینال انجام دادم یعنی سه روز بعد از پاک شدنم سایز رحم طبیعی و در پوزیشن آنته ورسه بود اکوی میومتر طبیعی ،ضخامت اندومتر در ویوی میدساژیتال۵.۸ میلی متر است، فولیکولهای کوچک پریفرال به همراه افزایش پارانشیمال سنترال در تخمدانها و افزایش حجم نسبی هر دو تخمدان مطرح کننده pco میباشد یک فولیکول در حال رشد با ابعاد ۱۴*۲۰ در تخمدان چپ وجود دارد ضایعه فضاگیر و مایع آزاد رؤیت نشد ، میخواستم بدونم آیا ضخامت اندومتر کم نیست؟ چیکار کنم فولیکولهای ریز از بین برن؟ آیا فولیکول ۲۰ با توجه به اینکه در حال رشده ممکنه تخمک آزاد کنه ؟اصلا با این وضعیت امکان بارداری هست ؟من پریودام یکسال بیشتره که جلو می افته لطفا کمکم کنید ممنون.

سلام

با توجه به زمانی که شما سونوگرافی انجام دادید ضخامت آندومتر مناسب است معمولاً ۱۲ تا ۱۶ روز مونده به تاریخ پریود بعدی زمان طلایی تخمک گذاری می باشد و در این زمان ضخامت آندومتر به حدی می رسد که قابلیت نگه داشتن تخمک بارور را در خود دارد.

فولیکول های ریز به این علت به وجود آمده است که شما درگیر تنبلی تخمدان هستید و باید از نظر تیروئید و پرولاکتین نیز چکاپ شوید اگر شما با توجه به داشتن یک سری فولیکول های نابالغ که تبدیل به تنبلی تخمدان شده است فولیکول بالغ داشته باشید می توانید باردار شوید.

به همین علت بهتر است که در همین زمان ۱۲ تا ۱۶ روز مونده به تاریخ پریود بعدی که زمان طلایی تخمک‌گذاری می باشد سونوگرافی انجام دهید تا از نظر توانایی بارداری بدن خود را چک کنید.

دیدگاه ها

چنانچه در رابطه با این سوال و جواب نظری دارید با ما و دیگران در میان بگذارید.کد امنیتی کد جدید

StatCounter