Anahid تاریخ : شنبه, ۲۶ مرداد ۱۳۹۸
بازدید: ۷۸
سلام و واقعا خسته نباشین
من23هفته و1روزمه و با توجه ب اینکه دو روزبود ک حس میکردم ضربات جنین ب واژن میخوره و یا مثانه و اون حدود ها،شما گفتین ک طبیعیه چون جای زیادی هست برای جنین اما برای رفع نگرانیم،یه سونو بدم،من سونو رو امروز دادم و البته باید بگم از دیشب دیگه لگد ها کمتر پایین حس میشد و بیشتر بالا بود،جواب سونو این بود:
جنین با پرزنتاسیون سفالیک و ضربان قلب و اکتیویتی نرمالFHR:140bpm
میزان مایع امینوتیک:نرمالAFI:140mm
جفت:انتریور فوندال
سن حاملگی بر اساس‌:
BPD:23w+6d
HC:22w+6d
FL:24w
Ac:23w+3d
و بطور متوسط برابر با23w+5dمیباشدEFW:610gr
طول سرویکس:33mm
توی ان تی طول سرویکس من:۳۳بود و توی انومالی شده بود۳۹
و اینکه جفتم توی انومالی و ان تی:لولایینگ بود ک الان اومده بالا
حال من سوالم این هست
1)این تفاوت بین سن جنین تو هفته های بارداری برای چیه و ایا طبیعیه؟
2)میزان مایع امینوتیک واقعا نرمال هست؟
3)با توجه ب اینکه جنین سفالیک هست ایا اگر باز هم ضرباتشو پایین حس کنم جای نگرانی داره؟البته امروز ک همش بالا بود به غیر از یه بار
4)برای طول سرویکسم چ پیشنهادی دارین؟ممنون میشم کمکم کنین خیلی استرس دارم
پیشاپیش خیلی خیلی ممنونسلام

در مورد سوال اول تفاوت بین سن جنین در هفته های بارداری طبیعی محسوب می شود به این علت که هرچه بارداری پیش می رود اندام جنین رشد می کند و طبق اندازه گیری های سونوگرافی سن جنین تخمین زده میشود.

معمولاً یک هفته اختلاف طبیعی است در حالت استاندارد از اولین روز آخرین پریود سن جنین حساب میشود اما رشد جنین در سونوگرافی نیز برای ما حائز اهمیت است.

در مورد سوال دوم اگر حجم مایع آمنیوتیک نرمال نباشد در کنترل سونوگرافی کاملا مشخص میشود و این حجم مایع آمنیوتیک کاملاً طبیعی است.

در مورد سوال سوم من یک بار این موضوع را برای شما توضیح دادم که به علت پرخون شدن رحم این حرکات را احساس می کنید جایگاه جفت الان در بالای رحم می باشد و این نبض هایی که شما احساس می کنید بیشتر به علت همون پر خون بودن دیواره های رحم می باشد و حرکات جنین هم گاها احتمال دارد باشد.

در مورد سال چهارم طول سرویس شما کاملاً طبیعی است و در طول بارداری احتمال کم شدن طول سرویس وجود دارد اما اگر این میزان به کمتر از ۳۰ برسد می توان گفت که جنین در حالت تهدید به زایمان زودرس می باشد.

برای دهانه رحم هیچ کاری نمی‌توان کرد و کاهش طول دهانه رحم یکجور نارسایی محسوب می‌شود و شما می‌توانید با ورزش های دوران بارداری عضلات کف لگن خود را تقویت کنید تا کمتر به دهانه رحم فشار وارد شود.

۱ دیدگاه

چنانچه در رابطه با این سوال و جواب نظری دارید با ما و دیگران در میان بگذارید.کد امنیتی کد جدید
 
ir
Miss_anahid | ۶ ماه پیش
خیلی ممنون بابت توضیح کاملتون
۰
۰