هلما تاریخ : پنج شنبه, ۲۳ خرداد ۱۳۹۸
بازدید: ۱۳۹
سلام . من پنج روز قبل با نامزدم رابطه مقعدی داشتم از اون روز دردم داره بیشتر میشه و دچار پارگی مقعد شدم با وجود دردی ک دارم اما هیچ خونریزی ای رخ نداده و این پارگی از دو سمت مقعدم رخ داده و کمی متورم و قرمز است ایا این مشکل نگران کننده است؟

سلام، وقتی ازطریق مقعد رابطه برقرار میکنید چون مقعد شما آمادگی نداره احتمال پارگی وجود داره که درصورتیکه خونریزی نداشته باشه بعد از چندروز بهبود پیدا میکنه ولی رابطه از مقعد باعث شلی عضلات ناحیه مقعد میشه پ عوارضی از جمله بی اختیاری دفع مدفوع و خروج گازهای روده رو خواهید داشت.

نفوذ و دخول آلت تناسلی در این ناحیه می تواند باعث پارگی داخل مقعد شود و همین امر باکتری ها و ویروس ها را به داخل جریان خون وارد نماید. در چنین شرایطی امکان توسعه بیماری ها و عفونت های منتقل شده از طریق روابط جنسی همچون HIV بسیار بالا خواهد بود. مطالعات مختلف نشان می دهد که قرار گرفتن در معرض ویروس HIV از طریق مقعد، 30 برابر بیشتر از دخول از طریق واژن است. قرار گرفتن در معرض این ویروس ممکن است به توسعه زگیل ناحیه مقعد و سرطان مقعد منجر شود. استفاده از روان کننده ممکن است کمی این شرایط را بهبود ببخشد اما به طور کامل از پارگی این ناحیه پیشگیری نمی کند.

بیشترمطالعه کنید:

آیا رابطه جنسی از پشت بی ضرر است؟

 

دیدگاه ها

چنانچه در رابطه با این سوال و جواب نظری دارید با ما و دیگران در میان بگذارید.کد امنیتی کد جدید

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter