دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۰۴ مرداد ۱۴۰۳ برابر با ۱۸ محرّم ۱۴۴۶ قمری و ۲۵ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی
کاربر تاریخ : پنج شنبه, ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۳
بازدید: ۱۶۰
سلام وقت بخیر
نزدیکی با کاندوم داشتم و بعد از انزال همسرم کاندوم شل شده و از الت بیرون اومده بود و داخل واژنم جا موند و اطراف واژن منی پخش شده بود سریع کاندوم رو دراوردم و ادرار کردم و کاملا ناحیه رو شستم
دسترسی به قرص اورژانسی نداشتم ۲ عدد LD مصرف کردم و بعد ۹ ساعت قرص اووسیز 75 خوردم و منتظرم تا بعد ۱۲ ساعت قرص دوم رو بخورم
قاعدگی نامنظم و کیست خفیف تخمدان دارم به طوری که پریودم ماه ها به تاخیر میوفته
الان نمیدونم چه زمانی پریود میشم حدود یک ماه و نین هم میشه که پریود نشدم
ایا امکان بارداری هست؟؟؟

سلام

در صورتی که شک به بارداری دارید ۱۰روز بعد از نزدیکی یا یک هفته تا ده روز بعد از تاریخ پریود احتمالی تست یا آزمایش خون بارداری انجام دهید تا مشخص شود باردار هستید یا نه و زودتر انجام بدید مشخص نیست چون احتمال خطا بالاست. 

فقط تا ۷۲ ساعت بعد از رابطه مشکوک میتوانید به روش قرص اورژانسی از بارداری ناخواسته جلوگیری کنید. 

قرص لوونورژسترول

قرص ال دی ۴عدد همان موقع ۴عدد ۱۲ساعت بعد

قرص اچ دی ۲عدد همان موقع ۲عدد ۱۲ساعت بعد

درنظر داشته باشید که یک هفته تا ده روز بعد از استفاده از روش اورژانسی معمولا پریود خواهید شد و دیگر باردار نیستید. اما اگر پریود نشدین باید آزمایش خون بارداری بدهید. اختلال هورمونی را تا سه ماه امکان دارد داشته باشید. بخاطر عوارضی که دارد روش اورژانسی را سالی چهار بار به فاصله دوماه میتوانید استفاده کنید در غیر این صورت بخاطر عوارض ایجاد شده احتمال بارداری وجود دارد. روش اورژانسی یک روش جلوگیری نیست. شما باید در کل وقتی رابطه دارید یک روش جلوگیری مطمئن داشته باشید.   


۱ دیدگاه

چنانچه در رابطه با این سوال و جواب نظری دارید با ما و دیگران در میان بگذارید.

رایان | ۱۰ سال پیش
اومدن به زور دیش های ماهواره رو از تو خونه مردم جمع کردن میگن داوطلبانه بوده آخه تا کی میخواین سیاه بازی کنین؟مردم خودشون یه عمره دارن زغال میفروشن!!!
0
0

سوالات مرتبط