دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۰۴ مرداد ۱۴۰۳ برابر با ۱۸ محرّم ۱۴۴۶ قمری و ۲۵ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی
کاربر تاریخ : یکشنبه, ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۳
بازدید: ۶۷۹
سلام من ۲۳ سالمه و حدوده ۳ماهه عروسی کردم ۹ روز بعد از اتمام قاعدگیم دچار لکه بینی قهوای شدم و به دکتر مراجعه کردم و با انجام سونو:که به شرح زیر است :رحم شکل و حدود طبیعی دارد.
اکوژنسیته میومتر به نظر هموژن و نرمال میباشد.
ابعاد رحم در برش میدساژیتال ۴۶*۹۰میلیمتراست.
ضخامت دو لایه اندومتری آن ۶میلیمتراست.
تخمدانها بزرگ تر از حد نرمال بوده و حاوی فیلوکولهای ریز محیطی میباشد و به طوریکه یک تخمدان راست حجم ۲۳سی سی و تخمدان چپ حجم ۱۸ سی سی میباشد.
مایع آزاد در لگن دیده نشد.
تو تشخیص هم گفت تنبلی تخمدان داری و باید دارو مصرف کنی دو تا دارو دادن که یکی گلو کوفاژ۵۰۰هست و یکیم سیپروترون کامپاند هست که گولوکوفاژ رو مصرف میکنم ولی سیپروترون کامپاند و گفته از روز سوم پریودیت شروع کن که الان ۱۱ روزه از وقت قطی پریودم گذشته من قبلا تاخیر نداشتم نامنظم میشدم ولی جلو جلو میشدم درد پریودی دارم و کمر درد تست هم زدم منفیه واقعا کلافه شدم نمیدونم چیکار کنم ایا مشکلم حاده یا ن لطفا کمکم کنین.

سلام

علت اصلی بخاطر تنبلی تخمدان است و باید هورمون درمانی انجام دهید.

در صورتی که شک به بارداری دارید ۱۰روز بعد از نزدیکی یا یک هفته تا ده روز بعد از تاریخ پریود احتمالی تست یا آزمایش خون بارداری انجام دهید تا مشخص شود باردار هستید یا نه و زودتر انجام بدید مشخص نیست چون احتمال خطا بالاست. 

اختلال هورمونی کم کاری تیروئید و بالا رفتن هورمون پرولاکتین معمولا باعث اختلال در روند کار هورمون های تخمدان میشود که حتما باید با انجام دادن آزمایش خون در سوم تا پنج پریودی بررسی شود سپس جهت درمان به متخصص غدد مراجعه کنید. 


دیدگاه ها

چنانچه در رابطه با این سوال و جواب نظری دارید با ما و دیگران در میان بگذارید.


سوالات مرتبط