مجله دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ برابر با ۰۹ رجب ۱۴۴۴ قمری و ۰۱ فوریه ۲۰۲۳ میلادی
 شما جزو کدام دسته از والدین هستید ؟

آشنایی و معرفی ۷ نوع از خصوصیت والدین (پدر و مادرها)

شما جزو کدام دسته از والدین هستید ؟
9
زمان مطالعه: 3 دقیقه
نوع رفتار و شخصیت شما در برخورد با کودک در دیدگاه و نگرش او به زندگی و نوع شکل گیری شخصیت فردیش تأثیر بسزایی دارد. با ما در مجله دلگرم همراه شوید تا در این مورد بیشتر بدانید .

معرفی انواع والدین

نوع شخصیت شما در برخورد و رفتار با کودک در نگرش و دیدگاه او به زندگی و نوع شکل گیری شخصیتش تأثیر بسیاری دارد. بچه‌دار شدن و تربیت فرزند در ظاهر کار ساده‌ای به نظر می‌رسد. تصویری از یک نوزاد شیرین در یک خانواده که متولد شده و به شدت همه را مجذوب خود می‌کند.

والدینی که بی‌ صبرانه منتظر او بودند و حالا دیوانه‌ وار دوستش دارند و دورش می‌گردند. اما همه این‌ها زمان محدودی دارد در چشم بر هم زدنی این نوزاد پای می‌گیرد و بزرگ می‌شود و باید به فکر تربیت او بود؛ و اینجاست که می‌گویند تربیت کودک از خود او عزیزتر است.

شما برای تعلیم و تربیت کودکتان باید نخست به خودتان مراجعه کنید، باید ببینید شما چگونه والدینی هستید؛ برخورد و رفتارتان با کودک چگونه است؟ نوع رفتار و منش شما در برخورد با کودک در دیدگاه او به زندگی و نوع شکل گیری شخصیت فردیش تأثیر بسزایی دارد. با خواندن این مقاله می‌توانید بفهمید شما در کدام دسته اخلاقی والدین هستید.

جزو کدام والدین هستید؟

والدین غیر فعال

والدین غیر فعال: این گونه والدین در ایجاد شادابی کودک هیچ نقشی ندارند و فرزندان آنها به نوعی یتیم محسوب می شوند.

separator line

والدین سلطه گرا

والدین سلطه گرا: این نوع والدین بیشتر به فکر برقراری رابطه عمودی هستند؛ کنترل گر؛ و نه تنها شادی کودک را تامین نمی کنند بلکه آنها را به افسردگی و پرخاشگری سوق می دهند.

separator line

والدین نالان

والدین نالان: این دسته از والدین اغلب گله و شکایت می کنند و باعث خستگی روانی فرزندان می شوند.

separator line

والدین نظریه پرداز

والدین نظریه پرداز: این گونه والدین به جای انتخاب؛ عملکرد صحیح روش خود را با به کار بردن الفاظ و عبارات توجیه می کنند.

separator line

والدین پریشان افسرده

والدین پریشان افسرده: این نوع والدین بد زبان می باشند و گفتارشان موجب نابسامانی کودک می شوند.

separator line

والدین مهربان منفی

والدین مهربان منفی: این دسته از والدین بیش از اندازه ازکودکان حمایت می کنند که موجب عدم رشد کودکان و پر توقع بار آمدن کودک می شود وقتی توقعش برآورده نشود ناشاد می شود.

separator line

والدین مسئول

والدین مسئول: این گونه از والدین همچنان که مسئولیت تامین نیازهای فیزیولوژیکی را دارند؛ مسئولیت شادی و موفقیت کودک را هم می پذیرند و برای رسیدن به این هدف سیستم خانواده را به یک خانواده کار آمد وموفق تبدیل کرده شیوه های درست فرزند پروری را می آموزند.

separator line

10 توصیه طلایی به والدین جهت انجام تکالیف فرزندان

تاثیر طلاق والدین بر فرزندان در سنین مختلف چگونه خواهد بوداین مطلب چقدر مفید بود ؟
4.6 از 5 (9 رای)  
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است