چگونه خانواده ای خوشبخت باشیم؟نشانه های خانواده خوشبخت

۱۰,۳۳۴
۵
۰
یکشنبه, ۱۸ آبان ۱۳۹۳ ۰۶:۰۹

طبیعی ترین شکل خانواده ، این است که هیچ عاملی جز مرگ نتواند پیوند زناشویی را بگسلد و میان زن و شوهر جدایی بیفکند . کوشش مصلحان جامعه – مخصوصاً پیامبران خدا – این بوده است که نظام خانواده ، یک نظام مستحکم و پایدار باشد و هیچ عاملی نتواند این کانون سعادت را متلاشی گرداند .

نشانه های خانواده خوشبخت

نشانه های خانواده خوشبخت


به هر حال خانواده ی خوشبخت نشانه هایی دارد که ما دراینجا به چند نمونه ی آن اشاره می کنیم . امید است که خانواده ی شما نیز برخوردار از این نشانه ها باشد:


۱ ) نشانه های خانواده خوشبخت:در بین اعضای خانواده جمله " به من چه یا به تو چه " رد و بدل نمی شود، چرا که اعضا به گفتگو و مشورت منطقی اعتقاد دارند و احساس مسئولیت می کنند.


۲ ) نشانه های خانواده خوشبخت:افراد به یکدیگر اعتماد دارند و از این اعتماد سوء استفاده نمی کنند و اعتماد را یکی از پایدارترین ویژگی ازدواج موفق و خانواده موفق می دانند.


۳ ) نشانه های خانواده خوشبخت:تا جایی که امکان دارد با هم هستند و در مهمانی ها یا کارهای مربوط به خانواده تنها نمی روند. همدلی، همکاری، همفکری، هماهنگی را بقای خانواده خوشبخت می دانند.


۴ ) نشانه های خانواده خوشبخت:با هم اتحاد دارند و در مسائل مختلف ، با گفتگو و مشورت به تفاهم می رسند و سعی می کنند اگر سوء تفاهم به وجود آمد، آن را در درون خود بدون این که کسی بفهمد حل کنند.

نشانه های خانواده خوشبخت


۵ )نشانه های خانواده خوشبخت: به سلیقه ها و عقاید یکدیگر آگاه بوده و به آن احترام گذاشته و عمل می کنند.


۶ ) نشانه های خانواده خوشبخت:نسبت به هم شرم مسموم ندارند یعنی خواسته های طبیعی خودشان را بدون نگرانی یا خشونت ابراز می کنند.


۷ ) نشانه های خانواده خوشبخت:به حریم یکدیگر احترام گذاشته و از حدود مشخص شده خود فراتر نمی روند.


۸ ) نشانه های خانواده خوشبخت:نگران سلامت روحی و جسمی یکدیگر بوده و از هم مراقبت می کنند . اگر چنانچه مشکلی به وجود آید ، سعی وافر در حل مشکل را دارند.

نشانه های خانواده خوشبخت


۹ ) نشانه های خانواده خوشبخت:در بیشتر اوقات لحظات خوشی را که با یکدیگر بوده اند مرور می کنند؛ دنبال خاطرات تلخ نیستند، دوست دارند همیشه در خوشی، شادی و نشاط زندگی کنند.


۱۰ ) نشانه های خانواده خوشبخت:برای فامیل ها و همسایه های خود اهمیت قائل اند و پذیرای فامیل یکدیگر هستند.


۱۱ ) نشانه های خانواده خوشبخت:از امور مالی یکدیگر خبر دارند و چیزی را از یکدیگر پنهان نمی کنند . صرفه جویی و پس انداز کردن جزء برنامه های اقتصادی خانواده های خوشبخت است.


۱۲ ) نشانه های خانواده خوشبخت:برای رشد یکدیگر تلاش کرده و زمینه پیشرفت خانواده را فراهم می کنند.

نشانه های خانواده خوشبخت


۱۳ )نشانه های خانواده خوشبخت: افراد به هم افقی نگاه می کنند نه عمودی . یعنی هیچ کس خود را برتر از دیگری و در مقام قدرت نمی بیند. دیکتاتوری ، زور و قدرت طلبی حاکم نیست.


۱۴ )نشانه های خانواده خوشبخت: همه اعضا احساس برنده بودن، موفق بودن، امید داشتن می کنند و خودشان را در زندگی برنده می دانند.


۱۵ ) نشانه های خانواده خوشبخت:در کنار هم احساس امنیت و آرامش می کنند نه ترس و اضطراب یا تنش و درگیری.


۱۶ ) نشانه های خانواده خوشبخت:علاقه، عشق، محبت، صفا و یکدلی خود را هم در رفتار و هم در گفتار به یکدیگر ابراز می کنند

نشانه های خانواده خوشبخت


۱۷ )نشانه های خانواده خوشبخت: از یکدیگر انتظار بیجا و توقع نامناسب ندارند.


۱۸ )نشانه های خانواده خوشبخت: اگر مشکلی پیش بیاید به راه حل فکر می کنند و به دنبال مقصر و گناهکار نمی گردند. دست به علت یابی و ریشه یابی آن مشکل می زنند و راه حل منطقی ارائه می دهند.


۱۹) نشانه های خانواده خوشبخت:هریک از طرفین پیوسته به فکر خوشحال نمودن و راضی نگه داشتن یکدیگر هستند .


۲۰ ) نشانه های خانواده خوشبخت:زن و شوهر به خاطر همدیگر زندگی می کنند : اول خود بعد دیگران. زندگی آنها به خاطر بچه ها یا ترس از طلاق و حرف مردم نیست.

نشانه های خانواده خوشبخت


۲۱ )نشانه های خانواده خوشبخت: زن و مرد می توانند هر روز به دنیای اختصاصی یکدیگر نزدیکتر شوند، کار به مسائل خصوصی و زندگی دیگران ندارند.


۲۲ ) نشانه های خانواده خوشبخت:با درخواست های یکدیگر برخوردهای مثبت و منطقی دارند.


۲۳ )نشانه های خانواده خوشبخت: زن و مرد در کنار یکدیگر هستند نه رو در رو و رقیب یکدیگر، بلکه رفیق هم هستند و واکنش منفی از خود نشان نمی دهند.


۲۴ ) نشانه های خانواده خوشبخت:خانواده های خوشبخت تلاش دارند که بچه های خوب و خوشبختی نیز به جامعه تحویل دهند.


چگونه خانواده ای خوشبخت باشیم؟نشانه های خانواده خوشبخت
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 6
5
1

پاسخ به سوالات پزشکی ، مامایی و جنسی شما (توسط پزشک و ماما مجله دلگرم)


دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter