مجله دلگرم
امروز: شنبه, ۰۵ فروردين ۱۴۰۲ برابر با ۰۲ رمضان ۱۴۴۴ قمری و ۲۵ مارس ۲۰۲۳ میلادی
تست روانشناسی آیا من زیبا هستم ؟ سوالات + جواب
10
زمان مطالعه: 6 دقیقه
تست روانشناسی زیبایی : احتمالا تستی وجود نداشته باشد که تمامی جنبه‌های شخصیت شما را نشان دهد، ولی این تست‌ها به شما میگویند شما خودتان را چه طور می‌بینید …

تست روانشناسی آیا من زیبا هستم ؟

تست روانشناسی زیبایی : با یک تست نمی‌توان کل شخصیت یک نفر را بررسی کرد با این حال این موضوع همیشه برای مردم سرگرم کننده بوده است.

احتمالا تستی وجود نداشته باشد که تمامی جنبه‌های شخصیت شما را نشان دهد، ولی این تست‌ها به شما میگویند شما خودتان را چه طور می‌بینید … به شما برای تبدیل شدن به شخصیتی که دوست دارید، توصیه‌هایی داریم.

تست روانشناسی آیا من خوشگلم؟

من خوشگلم؟ تا امروز بار‌ها و بار‌ها در خصوص شخصیت و جنبه‌های مختلف آن حرف زده ایم و بار‌ها گفته ایم که با یک تست نمی‌توان کل شخصیت یک نفر را بررسی کرد بلکه هر تست میتواند یک یا ۲ جنبه از شخصیت را بسنجد، مگر این که خود تست هم بسیار کامل بوده و تعداد سوالات آن خیلی زیاد باشد تا بتواند خصوصیات مختلف را ارزیابی کند.

در این صفحه تستی داریم که روش تفکر شما در خصوص بدن و اندام تان را می‌سنجد، این که حس شما در خصوص بدن تان چیست؟ مسلما دیدگاه مثبت یا منفی شما نسبت به بدن خود، میتواند در عزت نفس شما تأثیر به سزایی بگذارد.

با این سوالات می‌خواهیم صرفا یک جنبه شخصیت را بسنجیم آن هم حس شما نسبت به ظاهر فیزیکی تان و نه کل خصوصیات شخصی شما را! سوالات را به دقت بخوانید و پاسخ‌های صادقانه بدهید و همان احساسی را که واقعا دارید، بصورت آری یا خیر بیان کنید. چنانچه نمی‌توانید پاسخ قطعی بدهید، علامت سؤال را انتخاب کنید.

سوالات تست زیبایی چهره

سوالات تست زیبایی چهره

عبارتبلهخیرنمی دانم
1قیافه ام را همانطور که هست دوست دارم
2دقت می کنم لباسی بخرم که خیلی به من بیاید
3نگرانم که پیر و نازیبا به نظر برسم
4قبل از اینکه بیرون بروم، همیشه به قیافه ام توجه می کنم
5سعی می کنم از نظر جسمی فعال باشم
6هر وقت که بتوانم، خودم را در آینه وارسی می کنم
7قبل از بیرون رفتن، زمان زیادی را صرف حاضر شدن می کنم
8ورزش کردن برایم اهمیتی ندارد
9غالب افراد من را خوش تیپ می دانند
10از وسایل آرایشی اندکی استفاده می کنم
11به صورت فعال برای متناسب برای متناسب نگه داشتن اندام خود تمرین نمی کنم
12معمولا هر لباسی که دم دستم باشد، بدون توجه می پوشم
13همیشه فکر می کنم اگر زیباتر یا خوش اندام تر بودم، موقعیت اجتماعی بهتری داشتم
14تناسب در لباس هایم را دوست دارم
15از اندامم خوشم نمی آید
16برای آراستگی و تمیزی موهایم اهمیت خاصی قائلم
17احساس می کنم خیلی لاغر هستم
18دوست دارم در جمع دیگران از همه بهتر و زیباتر باشم
19قسمت های زیادی از بدن و قیافه من، خوب است
20داشتن تناسب اندام در زندگی من اولویت بالایی ندارد
21برایم مهم نیست که دیگران در مورد قیافه ام چه فکر می کنند
22از نظر جسمانی آدم زیبایی نیستم
23همیشه احساس می کنم اضافه وزن دارم
24در طول سال به طور منظم ورزش می کنم
25اغلب آرزو می کنم کاش فرد دیگری بودم

تفسیر نمرات تست آیا من خوشگلم

چنانچه به سؤال‌های ۱- ۲- ۴- ۵- ۹- ۱۰- ۱۴- ۱۶- ۱۹- ۲۰- ۲۱- ۲۴، جواب بله داده اید ۲ امتیاز به خود بدهید، به جواب‌های خیر امتیازی نداده و به جواب های نمیدانم یک امتیاز بدهید.

چنانچه به سؤال‌های ۳- ۶- ۷- ۸- ۱۱- ۱۲- ۱۳- ۱۵- ۱۷- ۱۸- ۲۲- ۲۳- ۲۵، جواب خیر داده اید ۲ امتیاز بخود بدهید، به پاسخ‌های بله امتیازی ندهید و به جواب های نمیدانم یک امتیاز بدهید.

امتیاز شما بین ۵۰- ۳۴ است

تبریک می‌گوییم! شما واقعا با خود کنار آمده اید و از بدن و اندام خود احساس رضایت می‌کنید. این که فیزیک و صورت تان را دوست دارید در افزایش اعتماد به نفس تان بسیار مؤثر است.

امتیاز شما بین ۳۳- ۱۷ است

شما هنوز در مورد خود به اطمینان نرسیده اید، گاهی از بدن خود بسیار راضی هستید و گاهی با کوچک‌ترین حرف یا انتقادی از طرف سایرین، در مورد خود دچار شک و تردید می‌شوید. تلاش کنید بیش‌تر به خودتان اعتماد داشته باشید، بخود بباورانید که هر آنچه هستید خوب است.

امتیاز شما زیر ۱۶ است

به نظر میرسد که بسیار نسبت به بدن خود ناامید هستید. بلند شوید! دست از بدبینی نسبت به اندام تان بردارید؛ با بدن تان بامحبت‌تر باشید! فراموش نکنید که هر کسی با شکل و بدن مختلفی خلق شده و ظاهر ما چیزی است که به ما داده شده است. بهتر نیست که واقعیت را بپذیرید و بخود اجازه زندگی کردن بدهید؟!

تفسیر نمرات تست آیا من خوشگلم

چند نصیحت دوستانه

نظرسنجی‌ها نشان میدهد بسیاری از شما، به خصوص خانم‌ها، موقع قضاوت در مورد قیافه تان چندان منصف نیستید. حدود یک سوم از شما از قیافه تان ناراضی هستید و نیمی از شما دست کم در خصوص یک جنبه از قیافه خود ناراضی هستید.

یکی از جذاب‌ترین یافته‌ها در خصوص زنان این است که تصور ذهنی شان از بدن هیچ رابطه‌ای با حقیقت ندارد! برای زنان وزن بزرگترین منبع نگرانی است و جامعه هم با تبلیغ معیار‌های سخت در مورد بدن ایده‌ال شرایط را دشوارتر کرده است. حس مردان درباره قیافه شان با حقیقت بیرونی هماهنگ‌تر است.

چنانچه مردی از قیافه خود راضی باشد، سایرین هم احتمالا وی را به همان میزان زیبا خواهند یافت. چنانچه تصور شما در خصوص بدن خود مطلوب باشد، با بالا رفتن سن نسبت به خودتان بامحبت‌تر می‌شوید.

تلاش کنید بخود با دید مثبت بنگرید و نکات مثبت صورت و اندام تان را پیدا کنید. اطمینان داشته باشید، چنانچه دیدتان را مثبت کنید، جنبه‌های زیبایی از بدن تان را پیدا خواهید کرد که تابحال از آن بازمانده اید.

برای خودتان و بدن تان ارزش قائل شوید و بخود برسید. نظری به ظاهر و لباس پوشیدن تان بیندازید، چنانچه سایرین هم مثل شما لباس بپوشند در موردشان چه فکری می‌کنید؟ خود را با سایرین مقایسه نکنید!

بلند شوید، ورزش کنید، بخود برسید، آن وقت خودتان را با قبل تان مقایسه کنید. به یاد داشته باشید که زیبایی نسبی است و در هر فرهنگ، جامعه و حتی خانواده تعریف و عقیده متفاوتی از بدن و قیافه ایده‌ال وجود دارد.

خوب به خودتان در آیینه نظر کنید، آن قدر‌ها هم که فکر می‌کنید بد نیستید. فراموش نکنید که تصویر بدنی یک پدیده روان شناختی است و لزوما بیانگر نظر سایرین به شما نیست.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.4 از 5 (10 رای)  
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است