دلگرم
امروز: شنبه, ۳۰ تیر ۱۴۰۳ برابر با ۱۳ محرّم ۱۴۴۶ قمری و ۲۰ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی
نحوه شخصیت شناسی از روی فرم و شکل بینی
7
زمان مطالعه: 7 دقیقه
آبا می‌دانستید از روی بینی اشخاص می‌توانید شخصیت آن‌هارا تشخیص داد. مطالعات نشان می‌دهند فرم صورت و اعضای بدن انسان به شخصیت آن‌ها ارتباط دارد. با دلگرم همراه باشید تا درباره شخصیت شناسی از روی فرم بینی بیشتر بدانید.

شخصیت شناسی از روی فرم بینی

چهره افراد و اعضای مختلف صورت افراد می تواند با شخصیت آن‌ها ارتباط داشته باشد. شکل دماغ افراد نیز می‌تواند روی شخصیت افراد تاثیر گذار باشد، این مسئله به زیبایی افراد و اعتماد بنفس آن ها مربوط می شود.

البته این قضیه از نظر علمی ثابت نشده است و در حد یک فرضیه است. بعضی از روانشناسان آن را تائید کردن و برخی نیز آن را رد کردند.

فرم و شکل اعضای مختلف بدن خیلی با نوع رفتار افراد رابطه دارد به گونه ای که بر همین اساس می توان از روی این ویژگی‌ها به ذات و درون افراد پی برد در این بخش از روی فرم بینی به بررسی این موضوع پرداخته ایم.

پیشنهاد می کنیم با ما همراه باشید. برخی افراد از این نظر خوش شانس اند و اصطلاحا بینی بی نقصی دارند اما برخی بینی عقابی، کوفته ای یا کجی دارند. به نظر شما رایج ترین نوع بینی ای که افراد دارند کدام است و شخصیت هر کدام چگونه است؟

در این مقاله به شخصیت شناسی از روی شکل دماغ افراد پرداخته شده است.

شخصیت شناسی، شخصیت شناسی رنگ ها، شخصیت شناسی از روی اسم، شخصیت شناسی از روی ماه تولد، شخصیت شناسی mbti، شخصیت شناسی چهره، شخصیت شناسی از روی عکس پروفایل، شخصیت شناسی از روی امضا، شخصیت شناسی از روی انگشتان پا، شخصیت شناسی از روی رنگ مورد علاقه

شخصیت شناسی بینی رومی : قوی و نفوذناپذیر

این بینی به مدل رومی معروف است. یکی از برجسته‌ترین شخصیت‌های سیاسی دارای چنین مدل بینی بوده است؛ آبراهام لینکلن. افراد با چنین مدل بینی‌ای اغلب رهبران موفقی هستند و به راحتی می‌توانند گروه‌های مختلف را هدایت کنند.

آنها شخصیت بسیار قوی‌ای هستند و اصطلاحا نفوذناپذیرند. با اینکه می‌توانند عده زیادی را هدایت کنند اما شخصیت سلطه‌جویی ندارند.

شخصیت شناسی بینی کشیده و رو به پایین

انسان‌هایی که دارای بینی کشیده و رو به پایی می باشند، افرادی هستند که به راحتی تسلیم نمی‌شوند و دارای این خصوصیت روحی روانی می‌باشند که از سختی ها و دشواری‌ها استقال می‌نمایند.

به طور کلی، این افراد از لحاظ روانشناختی افراد محافظت کننده هستند و از غم و انده نزدیکان خود به شدت متاثر می‌شوند و به دنبال راه چاره می‌گردند.

شخصیت شناسی فرم بینی بلند و صاف

به این گونه فرم از بینی ها، دماغ های باریک هم گفته می شود. افرادی که دارای این فرم از دماغ می باشند، یکی از خصوصیات روحی - روانی اصلی شان که جلب توجه می کند، مسئولیت پذیری آنها در عرصه های مختلف زندگی است. آنها مسئولیت پذیری را یکی از وظایف و دلایل اخلاقی خود در زندگی می دانند.

شخصیت شناسی، شخصیت شناسی رنگ ها، شخصیت شناسی از روی اسم، شخصیت شناسی از روی ماه تولد، شخصیت شناسی mbti، شخصیت شناسی چهره، شخصیت شناسی از روی عکس پروفایل، شخصیت شناسی از روی امضا، شخصیت شناسی از روی انگشتان پا، شخصیت شناسی از روی رنگ مورد علاقه

شخصیت شناسی فرم بینی استخوانی

این فرم از بینی (بینی استخوانی) نشان دهنده خصوصیات و ویژگی روانشناختی آزادی خواهی می باشد. افرادی که صاحب فرم بینی استخوانی می باشند، همان قدر که افراد دوست داشتنی هستند، توانایی ایجاد دیکتاتوری را هم دارند.

شخصیت شناسی فرم بینی قلاب شکل

افرادی که صاحب این فرم از بینی قلاب شکل می باشند، از لحاظ روانشناختی، انسان هایی هستند که در هر زمان دوست دارند، تفکراتشان مورد استقبال قرار گیرد و مورد احترام باشند.

البته این افراد تنها خودشان را درست و بر حق می پندارند. در عین حال، به خاطر داشتن تفکرات رئالیستی با مشکلات و سختی ها به آسانی مبارزه می کنند.

شخصیت شناسی فرم بینی قوس دار

اگر دارای چنین فرم بینی قوس دار می باشید، یکی از اولین ویژگی ها و خصوصیات روانی شما، اجتماعی بودن و دلسوز بودن می باشد. یکی دیگر از خصوصیات روانشناختی افراد دارای این فرم از بینی، با جسارت بودن می باشد.

از اینکه برای خانواده و عشق شان کاری را انجام دهند، از هیچ چیز اجتناب نمی کنند و جسارت خود را به آسانی گستردگی نشان می دهند.

شخصیت شناسی فرم بینی مسطح

یکی از اصلی ترین خصوصیات روانشناختی افراد صاحب این فرم بینی، خلاق بودن و داشتن نوآوری می باشد. افراد دارای فرم بینی مسطح، افراد روشنفکری هستند و به زندگی دیدگاه بازتری دارند. برای رهبری هم مناسب می باشند.

شخصیت شناسی فرم بینی پهن

افرادی که دارای بینی پهن هستند از لحاظ روانشناختی این افراد بسیار دلسوز، مهربان و انسان های اجتماعی می باشند، اگر دقت داشته باشید مشاهده می کنید که 80 درصد، افرادی که دارای دماغ پهن می باشند، دارای این خصوصیات هستند.

شخصیت شناسی، شخصیت شناسی رنگ ها، شخصیت شناسی از روی اسم، شخصیت شناسی از روی ماه تولد، شخصیت شناسی mbti، شخصیت شناسی چهره، شخصیت شناسی از روی عکس پروفایل، شخصیت شناسی از روی امضا، شخصیت شناسی از روی انگشتان پا، شخصیت شناسی از روی رنگ مورد علاقه

شخصیت شناسی فرم بینی کوتاه

افرادی که دارای فرم بینی کوتاه می باشند، به علت اینکه افراد دلسوزی هستند، از سوی افرادی که دارای شخصیت سلطه گر می باشند، به راحتی تحت کنترل و مدیریت قرار می گیرند.

که دلیل این امر، داشتن روحیه حساس، مهربان و لسوز در این افراد می باشد. یکی از ویژگی های این افراد، این است که نسبت به معشوقشان همواره صادق هستند.

شخصیت شناسی بینی رو به بالا: جاه طلب و روشن فکر

کیت میدلتون همسر شاهزاده انگلیس که این روزها مشغول بچه‌داری است بینی کشیده و رو به بالایی دارد که یکی از مدل‌های موردتوجه هنرمندهاست خصوصا در نقاشی‌ها هم می‌توانید این مدل بینی را زیاد ببینید.

مدل دماغ تام کروز به «دماغ رومی» معروف است. افرادی که این دماغ را دارند به عنوان افرادی با ویژگی‌های جاه‌طلب، شجاع و روشنفکر شناخته می‌شوند و ۹ درصد دماغ‌ها این مدل را دارند.

شخصیت شناسی بینی کوچک و کوتاه: تیزهوش ذهنی و جسمی

بینی‌هایی که از اندازه استاندارد هم کمی کوچک‌تر به نظر می‌رسند. وین رونی یکی از فوتبالیست‌های معروف نمایانگر چنین بینی‌ای است.

این افراد یک پارادوکس کامل از تیزهوشی هستند هم در زمینه ذهنی و هم از بعد فیزیکی.

آنها معمولا خیلی سریع نسبت به مسائل واکنش نشان می‌دهند و به همین دلیل گاهی اوقات پرخاشگر می‌شوند.

شخصیت شناسی بینی پهن و بزرگ

بارزترین و به‌روزترین بینی پهن و بزرگ، بینی باراک اوباماست. تاثیرگذاری اولین ویژگی افراد با این بینی است اما احساسات آنها هم نقش پررنگی در شخصیتشان ایفا می‌کند. زودرنجی خصیصه دیگر این افراد است.

شخصیت شناسی، شخصیت شناسی رنگ ها، شخصیت شناسی از روی اسم، شخصیت شناسی از روی ماه تولد، شخصیت شناسی mbti، شخصیت شناسی چهره، شخصیت شناسی از روی عکس پروفایل، شخصیت شناسی از روی امضا، شخصیت شناسی از روی انگشتان پا، شخصیت شناسی از روی رنگ مورد علاقه

شخصیت شناسی بینی عقابی: بلوغ روحی و جسمی

دنیل رادکلف، ستاره هری پاتر هم جزو ۹ درصدی است که دماغ عقابی دارند. درباره ویژگی این افراد می‌گویند اهل کسب و کار هستند و ذهنشان در این زمینه فعال است و در زندگی‌شان اهل جنگ نرم هستند.

بینی‌های گوشتی و سربالا هم ۱۳ درصد بینی‌ها را تشکیل می‌دهند. یکی از افراد مشهوری که این مدل بینی را دارد کری مولیگان، بازیگر انگلیسی است. می‌گویند افرادی که که این نوع بینی را دارند فاقد بلوغ روحی و جسمی کامل هستند.

شخصیت شناسی بینی‌های صاف : محافظه کاری

همه شما حتما شان‌پن، هنرپیشه معروف را می‌شناسید پس حالا متوجه شدید چه مدل بینی‌ای مد نظرمان است. این مدل بینی معمولا به مدل یونانی معروف است. بارزترین ویژگی این افراد باهوشی آنهاست.

محافظه‌کاری ویژگی بعدی این افراد با بینی‌های استخوانی صاف است. آنها افرادی هستند که در حرفه‌شان بسیار ماهرانه رفتار می‌کنند. فکری منطقی دارند و در شرایط بحرانی تصمیم‌گیرندگان قوی‌ای هستند.

شخصیت شناسی بینی‌های رو به بالا: مهربان و همراه

افرادی با چنین بینی‌هایی معمولا افرادی خوش‌بین هستند. آنها بسیار مهربان‌اند و خانواده و دوستانشان را در شرایط سخت همراهی می‌کنند. درواقع حمایتگری از ویژگی‌های بارز این افراد است.

آنها به قدری ماجراجو هستند که باید تا انتهای هر داستان را خود تجربه کنند. اگر یک فرد اینچنینی در اطرافشان بیابند بهتر است با یکدیگر ازدواج کنند تا زندگی هیجان‌انگیزی داشته باشند.

بیشتر بخوانید ::

شخصیت‌ شناسی از روی سلفی گرفتن

اول اسم شما چیست ؟ شخصیت شناسی از روی حروف انگلیسی

شخصیت شناسی مردان و زنان از روی بلندی انگشت های دست

شخصیت شناسی زنان از روی کیف آن ها!

روان شناسی شخصیت

شخصیت شناسی از روی انواع گوشی موبایلاین مطلب چقدر مفید بود ؟
3.6 از 5 (7 رای)  
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits