alexametrics
دلگرم
امروز: شنبه, ۱۵ آذر ۱۳۹۹ برابر با ۲۰ ربيع الآخر ۱۴۴۲ قمری و ۰۵ دسامبر ۲۰۲۰ میلادی
تست سنجش تاثیر گذاری بروی افراد
5
9.4K
زمان مطالعه: 6 دقیقه
تست سنجش تاثیر گذاری بروی افراد- روش برای تاثیر گذاری و متقاعد کردن دیگران -ذهن درخشان - شناخت افراد و تاثیر گذاری روی انان بر اساس سمعی-چگونه روی افراد تاثیر گذار باشیم -پنج روش کسب مهارت تاثیرگذاری روی افراد - روش برای تاثیر بیشتر بر دیگران

تست سنجش تاثیر گذاری بروی افراد

تست سنجش تاثیر گذاری بروی افراد

با کمک پرسشنامه زیر درعرض چند دقیقه از میزان اثرگذاری خودآگاه شویدپرسشنامه خود اثربخشی که توسط شیرر و مادوکس تهیه شده، احساسات و واکنش های افراد را در موقعیت های مختلف زندگی توصیف می کند. برای پاسخگویی، هر جمله را با دقت بخوانید و مشخص کنید که تا چه حد با هر جمله موافق هستید. برای این کار از یک مقیاس 14 درجه ای استفاده کنید که در آن عدد 1 نشاندهنده «کاملا مخالف» و عدد 14 نشاندهنده «کاملا موافق» است.

1- وقتی برنامه ریزی می کنم مطمئن هستم که از عهده انجام آن برمی آیم.
2- یکی از مشکلات من این است که سر موقع، کار را انجام نمی دهم.


3- اگر نتوانم کاری را در نوبت اول انجام دهم، آنقدر تلاش می کنم که بتوانم آن را انجام بدهم.
4- وقتی اهدافی مهم برای خود تعیین می کنم، به ندرت به آنها دست پیدا می کنم.


5- کارها را ناتمام رها می کنم.
6- از مواجهه با مشکلات خودداری می کنم.


7- اگر چیزی خیلی پیچیده به نظر برسد، حتی زحمت امتحان کردن آن را نیز به خود نمی دهم.
8- وقتی مجبور باشم کار ناخوشایندی را انجام دهم، آنقدر آن را پیگیری می کنم تا به پایان برسانم.


9- وقتی تصمیم می گیرم کاری را انجام دهم، بی درنگ آن را انجام می دهم.
10- وقتی دارم چیز جدیدی یاد می گیرم، اگر از همان اول موفق نشوم، زود آن را رها می کنم.


11- وقتی مشکلات پیش بینی نشده ای اتفاق می افتد به خوبی با آنها مواجه می شوم.
12- از تلاش برای آموختن چیزهای جدیدی که سخت به نظر می رسند، خودداری می کنم.


13- شکست باعث می شود سخت تر تلاش کنم.
14- به توانایی خود در انجام کارها اطمینان دارم.

تست سنجش تاثیر گذاری بروی افراد


15- من متکی به خود هستم.
16- به راحتی دلسرد می شوم.


17- به نظر می رسد قادر نباشم با اکثر مشکلاتی که در زندگی پیش می آید، مقابله کنم.
18- برایم دشوار است که دوستان جدیدی پیدا کنم.


19- اگر از کسی خوشم بیاید، به جای اینکه منتظر شوم او به سراغ من بیاید، من به سراغ او می روم.
20- اگر از کسی خوشم بیاید ولی دوست شدن با او دشوار باشد زود او را رها می کنم.


21- اگر با کسی دوست شوم که نسبت به من بی اعتنایی کند، زود دلسرد نمی شوم.
22- در مناسبت های اجتماعی، نمی توانم به خوبی خودم را اداره کنم.
23- من دوستان خودم را به خاطر توانایی هایی که در دوستیابی دارم پیدا کرده ام.

نمره گذاری

ابتدا نمره سوالات شماره 2، 4، 5، 6، 7، 10، 11، 12، 14، 16، 17، 18، 20 و 22 را معکوس کنید. سپس با محاسبه حاصل جمع نمرات، نمره خود را در اثربخشی به دست آورید. البته می توانید نمره خود را در دو زیرمقیاس «خود اثربخشی کلی» شامل سوالات 1 تا 17 و «خود اثربخشی اختصاصی» شامل سوالات 18 تا 23 نیز محاسبه کنید.

تفسیر نتایج

اگر در این آزمون نمره بالا به دست آورده اید، احتمالا به توانایی خودتان در ایجاد تحول در زندگی و دستیابی به اهداف تان اطمینان داشته و نسبت به کسانی که در این آزمون نمره پایین کسب کرده اند، به موفقیت های بیشتری می رسید.

تست سنجش تاثیر گذاری بروی افراد

پنج روش کسب مهارت تاثیرگذاری روی افراد

هنر تاثیر گذاری، هر روز از اهمیت بیشتری در سطح مشاغل برخوردار می‌شود و این هنر، همان مهارتی است که مدیران به دنبال کسب آن هستند و البته یادگیری آن آسان است.از آنجا که کار تیمی‌هر روز اهمیت بیشتری می‌یابد، پیشگامان مدیریت معتقدند که مهارت‌های تاثیر گذاری نقش بسزایی در موفقیت‌شان داشته است. ریتانکار موکرجی در این باره با متخصصان سخن می‌گوید و روش‌هایی را به شرح زیر برای افزایش مهارت تاثیرگذاری ارائه می‌دهد:

پشتیبانی ایده‌ها و نظرات به کمک مستندات

برای اثرگذاری روی یک تیم یا در یک جلسه، لازم است که مدیران به طور کاملا شفاف نظرات و اندیشه‌های خود را با اطلاعات و دلایل و استدلال مربوط به آن ارائه دهند تا مشخص شود که واقعا به آن مساله اشراف دارند. بیشتر افراد، وقتی می‌بینند درباره یک نظر، اطلاعات کافی و دلایل متقن ارائه می‌شود

به آن ایده با نظر مثبت می‌نگرند. کریشنا چودهری که یک متخصص رهبری است، می‌گوید «تحقیق و داشتن مستندات در باب یک موضوع، به آن اعتبار می‌دهد. اگر اطلاعاتی در دست داشته باشید که به استدلال‌های شما اعتبار بدهد‌، شانس شما برای اثرگذاری آن موضوع بسیار بالا می‌رود.»

صریح و بی‌پرده سخن گفتن

مهارت اثرگذاری، تا حد بسیار زیادی به نحوه ارائه نظرات شما بستگی دارد. متخصصین منابع انسانی معتقدند مدیران باید طوری نظراتشان را مطرح کنند که تاثیر مستقیم بگذارد. آتیج ایزاک، مدیرعامل سرمایه‌های انسانی ایکیا می‌گوید: «هم خود موضوع و هم شیوه‌ای که آن را مطرح می‌کنید‌، هر دو در اثرگذاری موضوع موثرند. کلمات، باید درست انتخاب شوند‌، زمان بندی، جو جلسه و نحوه ارائه نظرات همه باید مد نظر قرار گیرد. حرفتان را با ایمان و اعتقاد کامل مطرح کنید. در این صورت، تاثیر آن بیشتر خواهد بود.»

ایجاد یک کانال غیررسمی

متخصصان معتقدند به کارگیری چند کانال، جهت تاثیرگذاری حائز اهمیت زیادی است. جدای از اثر مستقیم آن که در جلسات مشهود است، اثرات غیرمستقیم آن روی افراد ذی نفوذ نیز بسیار مهم است. ویوک تریپاتی‌، رییس منابع انسانی شرکت لاواموبایل می‌گوید «این اثرگذاری غیررسمی‌،می‌تواند در راهروهای شرکت شکل گیرد یا هنگام صحبت معمولی با افراد یا حتی در سالن غذاخوری. با همکارانتان یک شبکه ایجاد کنید و طی همین رویارویی‌های غیررسمی‌ روابط خوبی با افراد مهم سازمان به وجود آورید و نظرات خود را همان گونه که مد نظرتان است به آنها انتقال دهید.»

رسیدن به اجماع

گفته می‌شود یک مدیر خوب‌، کسی است که بیشتر گوش می‌دهد و کمتر حرف می‌زند؛ چرا که در این صورت، اثرگذاری فوق‌العاده‌ای خواهد داشت. این کار همچنین باعث می‌شود اعضای تیم بیشتر اعتماد کنند.آمیت باتیا‌، مدیر عامل سازمان مدیریت سرمایه انسانی می‌گوید: «به صحبت‌های دیگران گوش دهید و آن را درک کنید. در سطح عالی سازمان، کارهای آمرانه و دستوری چندان اثر‌گذار نیست. روشی که تاثیر‌گذار است، عبارت است از کاوش، مشورت و پرسش و پاسخ؛ چراکه باعث به وجود آمدن اجماع می‌شود.»

داشتن تعهد

بالاترین حد اثرگذاری‌، منوط به میزان تعهد یک فرد حرفه‌ای است و اینکه آیا این شخص به وعده‌های خود عمل می‌کند یا خیر. لذا هرگز برای آنچه نمی‌توانید انجام دهید، وعده ندهید. تریپاتی می‌گوید: «اگر به وعده‌هایتان عمل نکنید، دفعات بعد‌، همکاران و زیردستان شما به شما توجه نخواهند کرد و اعتبارتان کاهش خواهد یافت.»

گردآوری: مجله اینترنتی دلگرماین مطلب چقدر مفید بود ؟
2.2 از 5 (5 رای)  
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits