دلگرم
امروز: دوشنبه, ۲۷ دی ۱۴۰۰ برابر با ۱۳ جمادى الآخر ۱۴۴۳ قمری و ۱۷ ژانویه ۲۰۲۲ میلادی
زندگی زناشویی/ جاده زندگی زناشویی و تابلوهای آن
12
زمان مطالعه: 6 دقیقه
زندگی زناشویی/ علائم جاده زندگی زناشویی-زندگی زناشویی - موفقیت در زندگی زناشویی-رموز خوشبختی-همسرداری-همسرداری موفق-موفقیت در زندگی زناشویی-چرا با شوهرم دعوا دارم-آداب همسرداری-زناشویی-رابطه جنسی-شوهرداری-همسرداری-زندگی زیر یک سقف-زندگی زناشویی

در پیوند زناشویی شما نه زن هستید، نه شوهر... عشقی هستید میان دو انسان!

زندگی زناشویی/ علائم جاده زندگی زناشویی

زندگی زناشویی و موفقیت در زندگی زناشویی


*بوق نزنید: یعنی فریاد کشیدن ممنوع!

*خطر ریزش کوه: یعنی وقتی تو ناسپاس هستی، وقتی توهین و فحاشی می کنی، پس منتظر باش تکه سنگ ها بر سرت ریزش کند!

*پیچ خطرناک: سرعت خود را کم کنید!یعنی ما به کمی شوخ طبعی نیاز داریم که از مسیرهای دشوار و پیچ و خم های خطرناک زندگی راحت تر عبور کنیم و به کمی شعور نلغزیم!

*سبقت ممنوع: چرا همسرت را رقیب خود می دانی؟ با او همراه و همفکر و همدرد شو! اگر موفقیتی کسب کند مطمئن باش که تو هم در آن سهیم هستی!

*با نور بالا حرکت نکنید: یعنی هرگز تصور نکن که حق به جانب توست و در جاده زندگی جوری عمل نکن که همسرت تعادل و توان صحبت و گفتمان و اظهار نظر نداشته باشد. مطمئن باش وقتی ماشین مقابل که همسرت است، نتواند خوب ببیند تو پیروز نیستی! بلکه با تو تصادف می کند آن وقت چه می شود؟ هیچ! فقط یک خسارت دوبله!

*خطر سقوط بهمن: یعنی در جاده زندگی، هی پرخاش نکن، هی فریاد نکن، هی قهر نکن و هی ... باور کن که تو با صدای اشتباهات کوچکت باعث می شوی که خرده برف ها به هم آمیخته و به تدریج به بهمن عظیمی تبدیل شوند و در نهایت سر از دادگاه حمایت خانواده در آوری و آخرش مُهر طلاق بر پیشانی ات می خورد و بس!

زندگی زناشویی/ علائم جاده زندگی زناشویی

آداب همسرداری*جاده دو طرفه است: یعنی فقط به فکر کاستی های خودت نباش! الان خسته ای، بعد خسته ای، بعد می خواهی فیلم دلخواهت را ببینی، بعد می خواهی استراحت کنی و بعد.....
زندگی یک جاده دو طرفه است، آخه کمی هم به همسرت بیاندیش و ببین کاستی های او چیست؟ خواسته هایش را جامه ی عمل بپوشان و ... یکه تازی و فقط به فکر خود بودن ممنوع!

*به محل پارک پانصد متر مانده: یعنی گاهی کارت را تعطیل کن و برای تفریح و استراحت همسرت وقت بگذار. فراموش نکن:
ارزش هر چیز در زندگی ما به میزان زمانی است که برای آن صرف میک نیم! باور کن مانند همان وقتی است که شما در جاده به پارک می رسید و چای و شیرینی مختصری میل می کنید و وقتی پشت فرمان قرار می گیرید، انرژی بیشتری نسبت به قبل دارید. باور کنید که زندگی هم این گونه است! یک بار امتحان کنید!

*حداکثر سرعت مجاز 110 کیلومتر: وقتی در جاده راننده ای را می بینید که بیشتر از حد مجاز می راند و ماشین او به صورت مارپیچ حرکت می کند، چه می گویید؟ بی شک می گویید: به زودی تصادف می کند یا از پرتگاهی پرت می شود! جاده زندگی هم این گونه است:
-وقتی شما هر طور دوست دارید می تازید.

- وقتی مدیریت احساس ندارید و هر گاه که به هر دلیل خشمگین می شوید، هر کاری که می توانید می کنید و هر حرف زشتی را می زنید و نمی دانید که، خشم و خجالت، هر دو با (خ) آغاز می گردد و بدانید که این مسایل بی دلیل نیست!

سری به دادگاه و زندان ها بزنید... تمام افرادی که به دلیل خشم، عمل زشتی از آنان صادرشده است، هرگز سر خود را بالا نمی گیرند و ابراز خوشحالی نمی کنند. بلکه سر به زیر دارند و با کلماتی بریده بریده می گویند: شرمنده ام!

پس بهتر است کاری نکنید که در نیمه جاده زندگی، دچار این حالت شوید.

زندگی زناشویی/ علائم جاده زندگی زناشویی

زندگی زناشویی موفق
*حداکثر سرعت در شب 80 کیلومتر: شب یعنی ظلمات و تاریکی و در جاده زندگی؛ یعنی بعضی از مسایل را فقط شنیده ایم و خوب نمی دانیم و نباید زود قضاوت کنیم. حتی خداوند، قبل از مرگ انسان درباره اش قضاوت نمی کند! پس وقتی مسایلی را می شنوید که باعث نگرانی یا خشم شما در رابطه با همسرتان می شود، تند نرانید، سرعت خود را کنترل کنید. مطمئن باشید که با گذشت اندگی از زمان و انجام گفتمان حضوری، متوجه می شوید که قضاوت شما غلط بوده است.

به خاطر بسپارید: تاریکی یعنی جهل و نور یعنی آگاهی! پس بهتر است با نور آگاهی و با آرامش مسایل را حل و فصل کنید.

*به پل نزدیک می شوید: وقتی شرایط خاصی برای همسرتان پیش آمده است که باید خیلی مراعات او را در رفتار و گفتار نمایید، مطمئن باشید تا چشم برهم بگذارید، به سلامتی از پل زندگی عبور کرده اید.

فراموش نکنید: خوشا آنانی که وجود خود را پلی می سازند تا دیگران از آن عبور کنند!

*به تونل نزدیک می شوید: شما وقتی در جاده ای به تونل نزدیک می شوید چه میک نید؟ بی شک می گویید: اولین کار، کم کردن سرعت و بعد روشن کردن چراغ های اتومبیل است!

حالا در جاده ی زندگی، به تونل نزدیک می شوید؛ یعنی همسر شما در یک حالت بحرانی به سر می برد:
- یکی از عزیزانش فوت کرده
- دچار ورشکستگی اقتصادی شده
- با شکست کاری مواجه شده
- و مشابه آن...

در این حالت شما باید چه کنید؟
اول، سرعت زندگی خود را کم کنید، یعنی از کار روزمره ی خود بکاهید. دوم، چراغ ها را روشن کنید، برای شما گفته بودیم که نور یعنی، دانایی و آگاهی! پس با دانایی و آگاهی عمل کنید. با او همدرد و همراه شوید و در کنارش حضور یابید.

sep22


به خاطر بسپارید: همسر شما امانت و موهبتی الهی است که برای مدت محدودی در کنار شماست!

پس اگر این گونه عمل کنید، مطمئن باشید که خیلی زود و به یاری خداوند، به سلامتی از تونل تاریک عبور می کنید و به زودی شاهد روشنایی جاده و حضور لبخندی بر لبان خود و همسرتان می شوید.

*خطر! جاده بن بست است: یعنی وقتی شما در جاده زندگی به تابلوهای راهنمایی که برایتان نصب کرده ایم توجه نکردید و در نهایت، (قهر) را ادامه دادید. باید بگوییم متاسفانه شما در جاده زندگی به بن بست رسیده اید و به زودی خطر حقیقی را که همان (طلاق) است با گوشت و پوست خود حس خواهید کرد!

به خاطر بسپارید:
در طول سفر زندگی، چشم به جاده ندوز، خسته می شوی!
دل به جاده بده!


دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است