مجله دلگرم
امروز: سه شنبه, ۱۵ آذر ۱۴۰۱ برابر با ۱۱ جمادى الأول ۱۴۴۴ قمری و ۰۶ دسامبر ۲۰۲۲ میلادی
نحوه برخورد با شوهر لجباز
0
زمان مطالعه: 7 دقیقه
بسیاری از خانم ها از لجبازی همسر خود شکایت دارند و این مسئله را مشکلی بزرگ در زندگی می دانند. در این مطلب قصد داریم نحوه برخورد با آقایان لجباز را شرح دهیم. تا انتها با ما همراه باشید.

نحوه رفتار با شوهر لجباز چیست ؟

نحوه برخورد با شوهر لجباز موضوع مورد بحث ماست. یکی از مسائلی که درون خانواده‌ ها کم و بیش مشاهده می‌شود لجبازی بین زن و مرد درباره یک موضوع خاص است.

لجبازی در هر زمانی اتفاق می‌افتد. گاهی اوقات زن یا مرد احساس می‌کنند نظرشان کاملا منطقی است و باید پذیرفته شود و اگر مورد قبول طرف مقابل نباشد کار به لجبازی می‌کشد؛

غرور، اختلاف سلیقه و نداشتن گذشت در بیشتر اوقات زمینه این رفتار است. شاید بتوان گفت یکی از آثار منفی لجبازی اختلاف زوجین باشد که سلامت روان اعضای خانواده را تهدید می‌کند.

روانشناسان معتقدند فرد لجوج قدرت تصمیم‌گیری و استقلال فکری مناسبی ندارد و نمی‌خواهد خواسته‌های غیرمنطقی خود را کنار بگذارد. فرد لجباز به نظر دیگران احترام نمی‌گذارد و تنها خواسته خود را می‌بیند.

افراد با لجبازی نمی‌توانند راه‌ حل‌های مناسبی برای مسائل پیدا کنند و توجیه منطقی را نمی‌پذیرند. هنگام برخورد با مسئله‌ای، زن و مرد باید با لحن مناسب با هم صحبت کنند. زن و مرد هنگام کشمکش باید تعادل و آرامش خود را حفظ کنند تا موضوع مورد بحث منجر به اختلاف بیشتر نشود.

شوهر لجباز/ نحوه برخورد با شوهر لجباز

چگونه با شوهر لجباز کنار بیاییم ؟

راهکارهایی برای برخورد با شوهر لجباز

جر و بحث‌‌های زناشویی و اختلاف ‌نظر‌های همسران مساله‌‌ای است که همه زوج‌ ها آن را تجربه می‌‌کنند؛ اما اهداف زوج‌‌ ها با هم در این میان متفاوت است و گاهی خودشان از این موضوع آگاه نیستند.

بعضی‌‌ها دوست دارند هر چه زودتر جر و بحث و بگو مگو را پایان دهند و دوباره آرامش را به رابطه خود برگردانند و به هر چیزی برای به دست آوردن آرامش متوسل می‌‌شوند.

بعضی‌ها نیز این بگو مگو‌ها را میدان جنگی تصور می‌‌کنند که باید پیروز آن شوند و این ها نیز به هر کاری برای پیروز شدن دست می‌‌زنند. این افراد با لجبازی تمام بحث را کش می‌‌دهند و نمی‌‌خواهند اشتباهات خود را بپذیرند و در برابر هر حرفی جوابی می‌‌دهند و در برابر هر عملی، رفتاری از خود نشان خواهند داد.

لجبازی یک خصوصیت شخصیتی است که افراد را به کارهای بچگانه و تصمیم‌های غیر‌منطقی وا می‌‌دارد. لجبازی از این احساس نشأت می‌گیرد که فرد فکر می‌کند، دارد شکست می‌خورد و باید قدرت خود را نشان دهد.

با شوهر لجباز چکار کنیم

آموزش رفتار با شوهر لجباز

در واقع کمبود اعتماد به نفس و عدم خود باوری و کمبود‌های درونی گاهی باعث لجباز شدن افراد می‌‌شود. شاید بسیاری از شما وقتی لجبازی می‌‌کنید از عملکرد خود آگاه نباشید و ندانید در حال لجبازی با همسرتان هستید.

هر رفتاری از ما انسان‌ها سر می‌زند، علتی دارد که با شناخت درست آن می‌توان از آن جلوگیری کرد. چطور وقتی دل درد داریم به دنبال علتش می‌گردیم تا داروی مناسبش را پیدا کنیم، برای درمان مشکلات رفتاری نیز باید چنین کنیم.

برای برخورد با لجبازی شوهرتان، تربیت خانوادگی او را بررسی کنید. همچنین تجاربی که قبل از ازدواج داشته، مشاهداتش از رفتار والدین و کمبودها و مشکلاتی که در زندگی با آن رو‌به‌رو بوده است. البته وقتی به دنبال علت رفتار نامناسب او هستید، مراقب باشید باعث تحقیر و تخریبش نشوید.

تأثیر مشکلات را شوخی نگیرید. گاهی شکست‌ ها و مشکلات زندگی، تأثیر زیادی بر روحیه فرد می‌گذارد. بخصوص اگر عصبانیتش همیشگی نباشد و به تازگی بیشتر شده باشد.

ممکن است یک مشکل شغلی دارد که نمی‌تواند با شما مطرح کند. این روزها مرد بودن سخت است ! سعی کنید بفهمید پشت این رفتار نامناسب و لجبازی او چه چیزی نهفته است.

گاهی میزان خشونت و لجبازی مرد به حدی بالاست که باید از یک مشاور و متخصص کمک بگیرید. اگر همسرتان راضی شد با شما به مشاور مراجعه کند، کارتان ساده‌تر می‌شود.

در غیر این صورت باید تنها مراجعه کنید و راهکارهایش را انجام دهید. گاهی عصبانیت افراد به خاطر کمبود ویتامین یا کم و زیاد شدن هورمون‌های بدن است که با دارو درمان می‌شود.

رفتار با شوهر لجباز

طرز برخورد با شوهر لجباز

اما به طور معمول سبک زندگی نامناسب و الگوگیری غلط، باعث بروز خشونت رفتاری و کلامی است. اگر همسرتان در کودکی یاد گرفته فریاد بزند یا اگر به خاطر مشکلات، زودرنج شده، شما در مقابلش انعطاف بیشتری به خرج دهید.

برای برخورد با یک شوهر لجباز فراموش نکنید درجه صبر و تحمل خود را بالا ببرید. در هر صورت طرف مقابل شما آستانه تحمل پایینی دارد. پس اگر شما هم این‌گونه باشید، انفجار در خانه‌ تان حتمی خواهد بود.

بهتر است مطمئن شوید مقصر شما نیستید. شاید لجبازی، نحوه حرف‌ زدن یا رفتارهای تان، او را عصبی می‌کند. شاید تغییر در برخی رفتارهایتان کمک کند او نیز آرام‌ تر شود.

می‌توانید در زمان آرامش او، کمی در این باره صحبت کنید. البته مراقب باشید گفت‌ و گوی‌ تان به صورتی نباشد که فکر کند محاکمه می‌شود وگرنه بیشتر عصبی می‌شود و به نتیجه‌ای نمی‌رسید.

بگذارید حس کند وارد یک گفتگوی دو طرفه شده است. بگذارید او هم مشکلات شما را بیان کند و صادقانه گوش دهید. با محبت از او بخواهید آرام‌ تر باشد و با لجبازی خود، باعث کم شدن محبت‌تان نشود. به او بگویید چقدر دوستش دارید.

راه حل های رفتار با شوهر لجباز

گاه آقایان ممکن است درخواستی غیرمنطقی داشته باشند که این مورد ممکن است شامل همکار، مدیر، پدر، برادر یا هر مرد دیگری غیرهمسر شود. یکی از سلاح‌های خوب خانم‌ها این است که به جای گفتن نه در برابر درخواست غیرمنطقی یا حتی درخواست منطقی که به هر دلیلی خانم‌ها تمایل به انجام آن ندارند بگویند بله، ولی…

در واقع بهتر است خانم‌ها کلمات نه نمی‌توانیم یا نمی‌خواهم را از مکالمات خود حذف کنند. وقتی آقایان لجبازی می‌کنند نباید مثل خودشان لجبازی کنید بلکه باید مدتی صبر کنید تا حالت لجبازی آقایان برطرف شود سپس حرف خود را پیش ببرید.

گاهی حتی یک ساعت صبر کردن موجب تخفیف حالت وی می‌شود. در تصمیم‌گیری‌ها بی‌طرف نباشید و شما هم خواسته خود را عنوان کنید؛ به این ترتیب به طرف مقابل‌ تان نشان می‌دهید حتی اگر به نظر او احترام گذاشته‌اید ناآگاهانه این کار را انجام نداده‌اید و شما هم حق نظر دارید؛

بگویید: «هرچند نظر من چیز دیگری است اما اگر این‌ دفعه نظر تو را می‌پذیرم این به دلیل احترامی است که به تو می‌گذارم.»

اگر طرف مقابل شما همیشه سعی می‌کند نظر خود را تحمیل کند هنگام تصمیم‌ گیری بگویید: «دفعات قبل به نظر تو احترام گذاشته‌ام اما نظر من این است و من هم حق رای دارم پس من با نظر تو این بار موافق نیستم.»

در برخورد با شوهر لجباز لحن کلام، تاثیر خیلی زیادی دارد. دوستانه و با لحنی محبت‌آمیز با او صحبت کنید؛ برای مثال این گونه بگویید: «نظرهای تو هم خوب است و خیلی خوب تصمیم‌گیری می‌کنی.

پیشنهادهایی که درباره مسائل مالی می‌ دهی فوق‌ العاده خوب هستند ولی گه گاهی من هم دوست دارم نظرم محترم شمرده شود و در مورد چیدمان منزل نظر من هم اعمال شود.»

بعضی مواقع به نظرش اهمیت ندهید تا بداند این رفتار چقدر ناپسند است. البته درباره مسائل پراهمیت چنین اقدامی انجام ندهید.

با شوهر لجباز چگونه برخورد کنیم

روش برخورد با شوهر لجباز

نحوه برخورد با همسر لجباز

۱۰ روش طلایی برای برخورد با شوهر قهر قهرواین مطلب چقدر مفید بود ؟
 
  • منبع
  • niniban.com
    قرآن آنلاین
    دیدگاه ها

    درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است