دلگرم
امروز: سه شنبه, ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ برابر با ۱۵ شوّال ۱۴۴۳ قمری و ۱۷ مه ۲۰۲۲ میلادی
۱۰ نشانه خیانت زنان به مردان و بررسی دلایل خیانت
2
زمان مطالعه: 8 دقیقه
گاهی اوقات شنیده اید که برخی خانم ها به شوهر خود خیانت می کنند. اما این خیانت چه دلایلی می تواند داشته باشد ؟ چگونه می توان خیانت زن به شوهر را تشخیص داد ؟ با ما همراه باشید تا پاسخ این سوال ها را شرح دهیم.

علت و راه تشخیص خیانت زن به شوهر چیست ؟

علت و راه های تشخیص خیانت زنان به مردان موضوع مورد بحث ماست. خیانت به معنای مخالفت با حق و پیمان در یک شرایط پنهانی؛ مسئله‌ای است که علاوه بر زندگی در زمینه‌های مختلفی از جمله قانون، کار، دوستی و غیره اتفاق می‌افتد.

موضوعی است که در بسیاری از جوامع از جمله جامعه‌ی ایرانی ما سایه گسترانده و طبق آمار‌ها روز به روز افزایش پیدا می‌کند و دامن‌گیر بسیاری از افراد جامعه از جمله زنان و مردان می‌شود.

وقتی زن ها به شوهر خود خیانت می کنند بسیار دقیق عمل کرده و هیچ ردی از کارشان به جا نمی گذارند. پس شما برای فهمیدن این موضوع می بایست کاملا هشیار باشید.

نشانه های خیانت زنان

نشانه های خیانت زنان

دلایل خیانت زنان به همسر

1. تاثیر تفاوت های فردی بین زن و مرد بر خیانت زنان

وجود تفاوت و ناسازگاری در جنبه های شخصیتی زن و مرد از عوامل روی آوردن زنان به روابط خارج از خانه است که شامل موارد زیر می باشد:

 • ازدواج زن و مردی که اختلاف سنی زیادی دارند
 • نداشتن تفاهم اخلاقی و نداشتن درک متقابل از همدیگر
 • تنوع طلبی زن

راه های اثبات خیانت زن

تفاوت های فردی دلیل خیانت زن

2. تاثیر مشکلات جنسی بر خیانت خانم ها

برآورده نشدن نیازهای جنسی در یک رابطه از عوامل مهمی است که امکان دارد باعث بروز خیانت در زنان شوهر دار شود. انزال زودرس شوهر، آشنا نبودن مرد برای شروع و ادامه رابطه جنسی، یکنواخت بودن رابطه جنسی، عدم ابراز احساسات عاشقانه در حین رابطه جنسی، لذت نبردن از رابطه جنسی و برقرای رابطه از روی عادت.

فضای کوچک خانه و داشتن فرزندان نوجوان، اصرار به رابطه زمانی که زن آمادگی ندارد، بی توجهی به خواسته های زن، تاثیر اعتیاد مرد بر رابطه جنسی، انزال دیر رس مرد، عدم رعایت بهداشت فردی توسط مرد می تواند موجب خیانت زن شود.

همچنین تعداد کم دفعات رابطه جنسی، امتناع شوهر از برقراری رابطه جنسی، ناتوانی جنسی شوهر، تحقیر زن به خاطر داشتن میل جنسی زیاد، میل جنسی زیاد زن و ناتوانی مرد در برآوردن نیازهای جنسی زن، گاهی اوقات خیانت زن را دربر دارد.

علت خیانت زنان شوهردار

رابطه نارضایتی جنسی و خیانت زنان متأهل

3. تاثیر عدم حمایت عاطفی زن توسط شوهر بر خیانت زنان

زمانی که مردان ابراز محبت نمی کنند و عشق و علاقه موجود در رابطه از بین می رود. زنانی که به حمایت عاطفی نیاز دارند ولی از همسرشان حمایتی دریافت نمی کنند. با آن ها مانند یک وسیله برای ارضای نیازهای مرد برخورد می شود.

زنان به روابط خارج از خانه جذب می شوند. موارد خلأ حمایت عاطفی در زیر بیان می شود:

 1. خیانت زنان به دلیل کمبود محبت و صمیمیت همسر
 2. تنهایی زن
 3. رفتارهای سرد شوهر و عدم توجه کافی به نیازهای عاطفی همسر
 4. عدم مقاومت زن در برابر ابراز احساسات مردی غیر از همسرش
 5. درگیری و مشاجره بین زن و مرد
 6. ایراد گرفتن زیاد از زن
 7. زدن اتهام خیانت به زن توسط شوهر
 8. برخورد بچه گانه با زن
 9. شک داشتن به زن و دمدمی مزاج بودن مرد
 10. تهدید به طلاق توسط شوهر
 11. بد اخلاقی و بد دهنی و بی مسئولیتی شوهر
 12. بیماری روانی مرد
 13. تلافی خیانت همسر

تشخیص خیانت زن به مرد

کمبود محبت زن علت خیانت به همسر

4. رابطه فشار مالی و خیانت در زنان

مشکلات و فشار مالی اثراتی از جمله موارد زیر در رابطه زوجین دارد که باعث بروز خیانت زنان می شود:

 • کمک مالی گرفتن از طرف جنس مخالف
 • خیانت به خاطر مشکلات و فشار مالی
 • بی مسئولیتی مرد به دلیل مصرف مواد و برآورده نشدن نیازهای مالی خانواده
 • انجام وظایف شغلی مرد توسط زن

دلیل اصلی خیانت زنان

رابطه مشکلات مالی با خیانت زنان

5. عوامل اجتماعی اثرگذار بر خیانت زنان

ارتباط با جنس مخالف از طریق شبکه های اجتماعی، تاثیر فیلم های ماهواره ای بر تنوع طلبی جنسی، تغییر خواسته های جنسی در زنان، تاثیر دوستان دارای تجربه خیانت، تغییر دیدگاه زنان و مردان به داشتن تعهد در رابطه.

دشواری های طلاق و دید منفی جامعه نسبت به زنان مطلقه، اعتیاد مرد به مواد مخدر، خشونت علیه زنان عوامل مؤثر در خیانت زنان به شوهر خود هستند.

خیانت زن شوهردار

نقش عوامل اجتماعی در خیانت زنان

راه های تشخیص خیانت زن به همسر خود

1. زنی که خیانت می کند از شوهر و خانواده فاصله می گیرد

به دلیل اینکه روبرو شدن با شوهر و دوستانش او را درگیر عذاب وجدان می کند بنابراین سعی می کند با فاصله گرفتن از خانواده این عذاب وجدان را کم کند.

2. افزایش بهانه گیری و عیب جویی در زن شوهردار که خیانت می کند

او از هر بهانه ای برای پرخاشگری با شما استفاده می کند. در واقع نق زدن به شما به او کمک می کند تا عذاب وجدان خود را از بین ببرد یا حداقل کمتر کند. اگر او به صورت افراطی از شما عیب جویی می کند می بایست بیشتر او را زیر نظر بگیرید.

3. خانمی که خیانت می کند به سوالات معمولی پاسخ نمی دهد

اگر زنی در جواب سوال اینکه “چه موقع از محل کارت خارج شدی ؟” صریح و روشن پاسخ نداد و حالت تدافعی گرفت و گفت که “چرا می پرسی ؟” یا “چرا می خوای بدونی ؟” می بایست به او مشکوک باشید زیرا او با این پاسخ در واقع برای دروغگویی خودش وقت تراشی کرده و سعی می کند چیزی یا کسی را مخفی کند.

علائم خیانت زن به شوهر

راه های شناخت زن خیانتکار

4. یکی از راه های تشخیص خیانت زن این است که در عادت هایش تغییر ایجاد می شود

زن ها دوست دارند با دوست جدیدشان ملاقات داشته باشند و همین امر باعث می شود روی عادت های روزمره شان تغییرات ایجاد شود. اگر او در حال خیانت باشد حتما متوجه تغییراتی در رفتارها و عادت های او خواهید شد.

5. تشخیص زن خیانتکار: تغییر در ظاهر

وقتی رابطه ای با جنس مخالف در ابتدای کار است معمولا دو طرف بیشتر مراقب آرایش و آراستگی خود هستند. اگر زنی در حال خیانت باشد به طور ناخودآگاه آرایش بیشتر کرده و وضعیت لباس او تغییر خواهد کرد.

رفتارهای زن خیانتکار

نشانه های رفتاری خیانت زن متأهل

6. گفتن کلمه “من” به جای “ما” یکی از نشانه های خیانت زن

یکی از علامت های مهم خیانت زنان این است که زن از خانواده جدا شده و خودمختار می گردد بنابراین خودکامگی و استقلال او افزایش یافته و دیگر نمی گوید “ما” بلکه می گوید “من” هم چنین دیگر کمتر با شوهرش مشورت می کند و طوری رفتار می کند که انگار دیگر نیازی به شوهرش ندارد.

7. زن خیانتکار زیاد از منزل خارج می شود

یکی از نشانه هایی که زن ها هنگام خیانت دارند این است که به شوهر می گویند وقت کافی برای انجام کارهای اضافی با او را ندارند ولی وقتی دوستشان با آن ها تماس می گیرد فوی حاضر شده و با او بیرون می روند. او بیشتر از قبل از منزل بیرون می رود.

8. تشخیص خیانت خانم ها: نسبت به شوهرشان بی تفاوت می شوند

همان طور که گیر دادن ها و نق زدن های بیش از حد یک زن می تواند نشانه ی خیانت باشد. بی اهمیتی و بی تفاوت بودن نسبت به شوهر نیز می تواند علامت خیانت محسوب گردد. در واقع دیگر برای زن فرد نمی کند که شوهرش چکار می کند یا به کجا می رود. اگر شوهرش از او تعریف و تمجید کند با سردی مواجه خواهد شد.

9. افزایش یافتن عادت پرخاشگری یکی از علائم خیانت زن

در یک زندگی عادی و بدون رابطه خیانت که روال عادی خود را طی می‌کند نشانه‌ای از مشاجره، شکایت و تخریب نیست و یا ممکن است خیلی محدود باشد.

اما به محض اینکه خیانت وارد زندگی شود؛ زن سعی دارد برای رهایی از احساس گناه مدام و با هر بهانه‌ای پای مشکلات را پیش بکشد و نق بزند و بیشتر به دنبال بهانه‌ای است تا هر روز مشاجره‌ای جدید را شروع کند و یا از طرق مختلف از همسرش عیب جویی کند.

بنابراین اگر این عادات در زنی به یک کار مداوم تبدیل شود احتمال می‌رود که پای مرد دیگری در میان باشد و روانشناسان نیز این رفتار را جزو نشانه های خیانت زنان به حساب می‌آورند.

تغییر رفتار یکی از نشانه های خیانت زن

پرخاشگری در زنان خیانتکار

10. استفاده کردن بیش از حد از تلفن راه تشخیص خیانت زنان

البته این نشانه نیز یعنی وقت گذراندن زیاد نسبت به تلفن خود به تنهایی دلیل محکمی برای خیانت نیست. چون امروزه و بیشتر به دلیل فضای مجازی و سرگرمی‌های مختلف آن مردم زیادی خیلی از ساعات روزمره خود را با آن سپری می‌کنند.

اما اگر در زنی در عین اینکه وقت زیادی را با تلفن و چت کردن می‌گذراند نشانه‌هایی دیگر مانند قطع کردن تلفن با وارد شدن شما، اختصاص زمانی بیشتر نسبت به قبلا برای چت کردن و ارسال پیامک و ترک کردن محیط برای جواب دادن به تلفن را مشاهده کردید؛

پس باید بیشتر به جست و جو بپردازید و این رفتار‌ها در ارتباط با تلفن تا حدی از خیانت زن خبر می‌دهد (اما قطعی نیست).

علائم بروز خیانت زنان

کار کردن بیش از حد با موبایل تشخیص احتمالی زن خیانتکار

نشانه های خیانت زنان و مردان در دنیای مجازی !

مجازات و حکم خیانت زن به مرد چیست؟این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (2 رای)  
 • منبع
 • migna.ir
 • drsomayehsoltani.ir
 • 1zoj.ir
  دیدگاه ها

  شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنید  کد امنیتی