دلگرم
امروز: جمعه, ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ برابر با ۰۶ ربيع الأول ۱۴۴۵ قمری و ۲۲ سپتامبر ۲۰۲۳ میلادی
جذابیت جنسی چیست؟ چگونه جذابیت جنسی خود را در رابطه جنسی افزایش دهیم؟

۱۰ راهکار بی نظیر برای افزایش جذابیت جنسی

جذابیت جنسی چیست؟ چگونه جذابیت جنسی خود را در رابطه جنسی افزایش دهیم؟
6
زمان مطالعه: 7 دقیقه
داشتن روابط زناشویی سالم ملزم داشتن علاقه و محبت در میان دو طرف است که خود نیازمند جذابیت جنسی می باشد. برای داشتن جذابیت جنسی باید نکاتی را در نظر بگیریم که شاید برای ما زیاد جالب توجه نبوده و به آن اهمیت نمی دهیم.

چگونه جذابیت جنسی داشته باشیم؟

می خواهید بزرگترین راز جذابیت جنسی را بدانید؟

این راز خود شما هستید، بله درست است. وقتی شما خود را جذاب ببینید، همسرتان هم همین نگاه را خواهد داشت. اما وقتی احساس خوب بودن نکنید، این احساس را به او هم منتقل خواهید کرد. یکی از اشتباه هایی که زوجین در روابط شان می کنند این است که انتظار دارند آن چیزی را که در خودشان احساس نمی کنند، همسرشان به آنها بدهد.

برای مثال شما می خواهید همسرتان حس جذابیت جنسی به شما بدهد (چون شما این حس را ندارید) یا مرد انتظار دارد همسرش گرم باشد (چون خودش اینطور نیست) این دقیقا همان اشتباهی است که نباید مرتکب شد. این که همسر شما چه احساسی به شما دارد 100 درصد به حس شما نسبت به خودتان مربوط است.

10 راهکار بی نظیر برای جذابیت جنسی در زندگی

چند راه ساده برای ارتقا جذابیت تان برای همسرتان وجود دارد که بد نیست به آنها دقت کنید.

1. خوب بپوشید تا جذاب بمانید

بیایید روراست باشیم، خیلی از ما برای دیگران لباس می پوشیم چون می خواهیم اثرگذار باشیم. اما بهتر است از امروز برای خودتان لباس بپوشید. هرچیزی که حس خوبی به شما می دهد، به تن کنید و نسبت به لباس، سبک و بدن خود حس خوبی داشته باشید.

2. آرام، کم و با لذت غذا بخورید

غذا یک تجربه نفسانی است به این معنا که باید از آن لذت ببرید. با در نظر گرفتن بو، طعم، رنگ و بافت مواد غذایی این لذت می تواند بیشتر هم بشود. یک وعده غذایی خوب می تواند حس خوبی از زندگی به شما بدهد و این باور را در شما ایجاد کند که همه چیز در زمان حال اتفاق می افتد و فوق العاده است.

3. با معشوقه ی خود قدم بزنید

راه بروید، نه برای رسیدن به جایی بلکه برای ایجاد حس حرکت در بدن. زمانی که نسبت به بدن تان آگاه باشید یک حس طبیعی از لذت در شما ایجاد خواهد شد. از طریق حرکت های لذت بخش خواهید دید که حس جذابیت هم در شما جوانه می زند و این را هسمرتان هم احساس خواهد کرد.

4. یک حس رمانتیک ایجاد کنید

خیلی از ما بر این باوریم که هدف از خلق و خوی خوب این است که آن را با دیگران به اشتراک بگذاریم. البته این واقعا خوب است اما آیا تا به حال یک حس و حال خوب برای خودتان ایجاد کرده اید؟ هرچیزی که حس عاشقانه و آرام بخش به شما می دهد انجام دهید.

شمع روشن کنید، یک موسیقی آرام گوش کنید، یک حمام آب گرم بگیرید یا یک بستنی بخورید. اجازه دهید این حس عاشقانه را خودتان در خود ایجاد کنید. این کار شما را در نگاه همسرتان هم جذاب خواهد کرد.

5. بدن تان را دوست داشته باشید

بدن شما برای شما منحصر به فرد و زیباست. این تنها بدنی است که شما دارید بنابراین اگر میخواهید همسرتان هم ظاهر شما را دوست داشته باشید، باید خودتان هم بدن تان را دوست بدارید.

خب چطور باید این کار را بکنید؟

باید نسبت به پوست، دست، پا و همه بخش های بدن تان با عشق و محبت برخورد کنید. مطمئن باشید هر چه بیشتر بدنتان را دوست داشته باشید، به همان اندازه همسرتان هم به ظاهر شما علاقه مند خواهد شد. با چنین احساسی نسبت به خودتان، انعکاسش را در همسرتان خواهید داد.

6. نگاه جذاب جهت افزایش جذابیت جنسی

چشم انسان همیشه مهم‌ترین نقطه در برقراری ارتباط است. چشم شما می‌تواند راز دل شما و فکر شما را برملا کند. مهارت برقراری ارتباط چشمی را یاد بگیرید. با چشمانتان طوری به همسرتان نگاه کنید که گویی این آخرین فرصت شماست.

یک نگاه جذاب در کنار یک لبخند زیبا می‌تواند در یک لحظه دل همسرتان را از جا بکند. به واکنش‌های همسرتان دقت کنید و ببینید در چه مواقعی بیشتر به شما جذب می‌شود، و بعد بیشتر تمرین کنید.

7. صحبت کردن با لحن خاص برای افزایش جذابیت جنسی

موضوع و لحن صحبت یکی از مولفه‌های کلیدی در افزایش جذابیت جنسی است. مانند هر نوع رابطه‌ای، شما در ارتباط با همسرتان باید سرگرم کننده باشید. گاهی سعی کنید مرموز باشید، گاهی شوخی کنید. او را به شعف بیاورید و همه این‌ها را به زبان بدنی جذاب مزین کنید. با این کار همسرتان نمی‌تواند چشم از شما بردارد و به چیزی جز شما فکر کند.

8. حفظ فاصله

سعی کنید در زندگی زناشویی زمان‌هایی را تنها به خودتان اختصاص دهید و از همسرتان هم بخواهید همین کار را بکند. اجازه دهید هر از گاهی دلتان برای یکدیگر تنگ شود. اجازه دهید در خلوت به زیبایی‌ها و جذابیت‌های یکدیگر فکر کنید. هیچ اشکالی ندارد اگر در سال یک بار هر کدام به سفر با دوستان خود بروید. به خودتان فرصت قدرشناسی بدهید.

9. غیر قابل پیش بینی بودن

اگر قرار باشد هر روز رابطه‌ی شما به یک شکل باشد، هم شما و هم همسرتان به مرور از وقت گذراندن با هم خسته خواهید شد. سعی کنید در همه چیز تنوع ایجاد کنید. زمان، شکل و مکان رابطه تان را هر از چندی تغییر دهید. او را شگفت زده کنید. بگذارید هر روز قبل از دیدن شما با خود فکر کند: «امروزه چه خوابی برایم دیده؟»

10. ظاهر زیبا

جذابیت ظاهری اولین چیزی است که شما را به هم جذب کرده است. سعی کنید این جذابیت را حتی بعد از ازدواج هم حفظ کنید. سعی کنی هر روز زندگیتان مانند روز اول آشنایی پرهیجان و پرحرارت باشد. اگر بعد از گذشت زمان و طولانی شدن رابطه‌تان، از خودتان غافل شوید، ممکن است این احساس را به همسرتان بدهید که از او خسته شده‌اید یا این رابطه دیگر برایتان مهمه نیست.

با شناخت عوامل جذابیت جنسی و ظاهری، می‌توانید رابطه‌ی عاشقانه‌ی موفق‌تری داشته باشید. البته این جذابیت تضمین کننده‌ی موفقیت شما نیست و مسلما مولفه‌های زیادی یک رابطه‌ی زناشویی موفق را شکل می‌دهند. اما خب، همیشه باید از یک جایی شروع کرد.

تاثیر زمان در جذابیت

برای اینکه یک رابطه عاشقانه برای مدت ها باقی بماند، خیلی کارها برای تقویت رابطه ضروری است. یکی از جذابیت های مهم در این زمینه، تمایل داشتن، به یکدیگر است. این نوع جاذبه اساسی ترین مورد در عشق عمیق است.

اولین تصورات شما از جذابیت طرف مقابل، که بعد ها منجر به رابطه ی عاشقانه میشوند، برای حفظ این رابطه کافی نیست، زیرا هر دو با گذشت زمان کاهش می یابد؛ در این معنا، ارزش آنها سطحی تر از تمایل با هم بودن است. زمان نه تنها دزد زیبایی بلکه دزد جذابیت جنسی نیز است. در نتیجه، ما باید روی جنبه های عمیق تر که برای عشق پایدار اهمیت دارد، تمرکز کنیم.

همچنین بخوانید:

راز جذابیت مردان از دیدگاه خانم ها

مهمترین عوامل ظاهری در جذابیت جنسی بانوان

چگونه فردی جذاب و خواستنی باشیم؟ + ۲۶ راه برای جذاب بودناین مطلب چقدر مفید بود ؟
4.2 از 5 (6 رای)  
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.


دیدگاه ها
اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !

hits