۸ شیوه رفتار زن آلفا در رابطه زناشویی

۴,۱۱۳
۴
۰
چهارشنبه, ۱۴ شهریور ۱۳۹۷ ۰۹:۳۲

با مجله دلگرم همراه باشید

اگر شما با یک زن آلفا در رابطه هستید، می توانید از برخی چیزها کاملا مطمئن شوید، و همچنین متوجه خواهید شد که چه چیزهایی باعث می شود بعضی اوقات رابطه خسته کننده باشد. زن آلفا انتخاب کرده است که با شما زندگی کند و همراه شما باشد، بنابراین بدیهی است که شما به اندازه کافی جذاب و مورد توجه هستید (و توانسته اید قلب او را تسخیر کنید). در مقاله قبل در مورد خصوصیات زنان آلفا مفصل صحبت کردیم. در این مقاله قصد داریم نحوه رفتار زنان آلفا را در رابطه زناشویی توضیح دهیم. اگر دوست دارید بدانید زنان آلفا در رابطه زناشویی چگونه اند و رابطه تان چقدر دوام خواهد داشت با مجله دلگرم همراه باشید.

divider

زنان آلفا در رابطه زناشویی چگونه رفتار می کنند؟

1. زن آلفا پرحرف و یاوه گو نیست و نقش بازی نمی کند

زن آلفا برای پرخاشگری و یاوه گویی و رول بازی نه زمان دارد و نه صبر و حوصله. البته نباید انتظار داشته باشید که همیشه در مقابل رفتارهای شما سکوت کند یا همیشه یک رفتار ثابت داشته باشد. اگر شما متوجه اشتباهاتتان نشوید او نیز واکنش نشان خواهد داد. علاوه بر این بعید به نظر می آید که زن آلفا عصبانی شود و مدام غر بزند، بنابراین زمانی که بین شما بحثی پیش می آید، شما می توانید مسئله را با مشورت حل و فصل کنید و به رابطه تان ادامه دهید. او زنی نیست که مثل یک درام(نمایشنامه) نقش بازی کند و موضوعات قدیمی را مجددا بازگویی و یادآوری کند. از نظر زن آلفا گزشته به اتمام رسیده است.

2. قابل اطمینان است

شاید تا به حال در رابطه ای قرار داشته اید که در آن شما نتوانسته اید از شریک زندگی تان مطمئن باشید و در رابطه احساس ناامنی داشته اید، مثلا موقعی که به او نیاز داشته اید حضور نداشته و در مواقع بحرانی همراهتان نبوده است. شاید تصور کنید زن آلفا نیز قابل اطمینان نباشد و ممکن است کمی در مورد اعتماد به شریک جنسی آلفا محتاط و هوشیار باشید.

اما نگران نباشید: شما می توانید روی زن آلفا حساب کنید. زنان آلفا زنی کامل و دارای ارزش های فردی است و اغلب ارزش های خودشان را در یک استاندارد بالاتری از دیگران حفظ می کنند. اگر شما به زن آلفا نیاز دارید، او برای شما و در کنار شماست. اگر به شما وعده می دهد، آن را عملی خواهد کرد مگر اینکه به دلیلی نتواند به قولش عمل کند. مثلا اگر قول داده فرزندان را به بیرون ببرد حتما اینکار را خواهد کرد و یا اگر او موافقت کرده در نمایشگاه عموزاده تان حضور داشته باشد یقینا حضور خواهد داشت. علاوه بر این شما می توانید در رابطه تان احساس امنیت کنید، اگر زن آلفا تعهد داده تا شریک زندگی تان باشد، به این معنی است که او در همه شرایط با شما خواهد بود. زن آلفا قلمرو زندگی اش را مدیریت خواهد کرد. چه از لحاظ مالی و چه از لحاظ خانه داری - و بعید است که اجازه دهد نابرابری به جنبه ای از رابطه تان نفوذ کند.

3. در رابطه، زن آلفا بی ریا و صمیمی است اما نیازمند نیست

ممکن است در اوایل دیدار با یک زن قدرتمند آلفا احساس ناامنی در رابطه داشته باشید، حدس بزنید چرا؟

زن آلفا شما را با عشق و علاقه انتخاب کرده است، اما نیازی به شما ندارد زیرا روحیه مستقل و بی نیازی دارد.

او از شریک جنسی اش ناامید نمی شود، زیرا شریک جنسی اش را از میان عده بیشماری با عشق و علاقه و اعتماد انتخاب کرده است. به هر حال، زن آلفا زنی قدرتمند است که به صورت انفرادی هم می تواند به اوج پرواز کند و به اهداف زندگی اش برسد و در صورت لزوم اگر تشخیص دهد با کسی احساس خوشبختی نمی کند،تنهایی را ترجیح می دهد. زن آلفا زنی نیست که هنگامی که با دوستانتان بیرون می روید شکایت کند، بلکه زمانی که شما برای یک ساعت بیرون رفته اید، دلتنگ تان خواهد شد، اما به این معنا نیست که بدون شما نمی تواند ستون زندگی را نگه دارد. او زنی مستقل است. ممکن است در مواقع بحرانی به شما نیاز داشته باشد که در کنارش باشید، همانطور که او همواره برای شما حضوردارد، در زندگیِ زن آلفا یک برابر و تساوی وجود دارد. اما او عروسکی بی جان نیست که نیاز داشته باشد او را همه جا با خود حمل کنید و یا نوازشش کنید . او روحیه مستقل و بی نیازی دارد.

رفتار زنان در رابطه زناشویی

4. تشویق و القای انگیزه در روحیه همسرش

زن آلفا از پتانسیل های شما آگاه است و می داند شما چه توانایی ها و قابلیت هایی دارید، وبه واسطه ویژگی هایی که در شما دیده است به سمت شما جذب شده است. اگر زمانی مایوس و ناامید باشید و انگیزه ای برای پیگیری رویاها یا خواسته هایتان نداشته باشید، زن آلفا همچون مشعل داری مسیر زندگی تان را روشن خواهد کرد و انگیزه و اشتیاق درونتان را شعله ور خواهد ساخت و قادرید به راهتان ادامه دهید.

5. اعتماد به نفس بالایی دارد

اگر همیشه حس می کنید که شوالیه ای با زرهی درخشان هستید که در زندگی دوشیزه ی تنها و غمگین آلفا ظهور یافته اید سخت در اشتباهید، این چیزی نیست که شما در رابطه با زن آلفا ملاحظه کنید.

زن آلفا پرنسسی نیست که نیاز به محافظت و حمایت دارد: او ملکه ای است که خود را نجات می دهد و در صورت لزوم اطرافش را با شعله های آتش احاطه می کند. زن آلفا زنی است که می‌داند چه می‌خواهد و می‌داند چگونه باید به آن برسد. زن آلفا از شکست نمی ترسد و قربانی بازی سرنوشت نمی شود و هرگز تسلیم نمی شود و در صورت لزوم خودش افسار زندگی را به دست می گیرد تا اینکه به اهدافش برسد.

6. به خواسته ها و نیازهایش آگاه است و اهل عمل متقابل است

زن آلفا کاملا به نیازها و خواسته هایش آگاه است. می داند که چه دوست دارد و چگونه به آن برسد. چه یک تکه نان خشک و اندکی پنیر باشد چه یک سفر، یک رویداد یا یک موقعیت خاص باشد. زن آلفا در بیان خواسته هایش و رسیدن به اهدافش تردیدی ندارد. البته او رفتار متقابل نشان می دهد . او می داند هر چیزی را که دوست دارد و به کمک شما بدست می آورد باید متقابلا به خواسته های شما نیز احترام بگذارد. پس بدون تردید آنچه که دوست دارید به او بگویید.

اگر در رابطه زناشویی توجهی به نیازها و خواسته های طرف مقابلتان نداشته نباشید و لذت و رضایتی در رابطه وجود نداشته باشد، نقطه صمیمیت و اتصال زن و شوهر به یکدیگر چه چیزی می تواند باشد؟؟؟

نحوه رفتار در رابطه زناشویی

7. زن آلفا حمایت کننده است

زن آلفا، حمایت و قدرتش را در هر مرحله زندگی از شما دریغ نخواهد کرد. زن آلفا زنی نیست که در سختی ها عقب نشینی کند: او در دوران سخت، در زمان بیماری، مرگ و میر خانوادگی، مشکلات عاطفی، و یا در هر شرایط سخت و آزمایشات زندگی همراه و درکنار شما خواهد بود.

در رویارویی با واقعیت های زندگی، زنی نیست که تسلیم شود و کنار رود، بلکه به عنوان شریک زندگی تان در هر مرحله از زندگی و با هرچیزی که شما با آن مواجه هستید، روبرو می شود و استقامت می کند. حتی ممکن است بخاطر ناامنی موقعیت شغلی تان جلوی کارفرما بایستد و از شما حمایت کند.

8. صداقت دارد

باید گفت هنگام رابطه با یک زن آلفا صداقت فوق العاده مهم است. صداقت در رابطه برای دوام رابطه حیاتی است. هنگامی که شما در رابطه با یک زن آلفا هستید، متوجه خواهید شد که او در رابطه تان بسیار صادق است و چیزی برای پنهان کردن از شما ندارد و اگر مسائلی در رابطه وجود دارد که باید در موردشان مشورت کرده و حل وفصلشان کنید، زن آلفا در مورد آن مسائل با شما صادقانه و صریح صحبت می کند، بنابراین شما می توانید به درستی به آنها پاسخ دهید و آن مسائل را حل و فصل کنید.

اگر شما از حل مسائل فرار کنید، زن آلفا دوباره آن ها را بیان می کند و اصرار در حل آن ها دارد . او موضوع را رها نمی کند، بلکه اقدامات لازم را برای سازماندهی و مدیریت زندگی انجام خواهد داد. اما اگر برای زن آلفا معلوم شود که او تنها کسی است که صادقانه برای اعمال تغییرات در زندگی تلاش می کند ، او سرانجام کنار خواهد کشید.

مهم این است که با زن آلفا صادق باشید، صرف نظر از اینکه مسئله چیست. اگر ناراحت هستید و یا ناراضی هستید و در مورد موضوعی صحبت کنید، پس بحث و گفتگو را آغاز کنید تا بتوانید آن را حل کنید. زن آلفا مانند یک گل شکننده و ظریف نیست که آسیب پذیر باشد: او به دلایلی شما را انتخاب کرده و با شما زندگی می کند، و با شما همیشه خواهد بود تا اینکه بتواند به زندگی نظم ببخشد و در دوام رابطه هر آنچه که لازم است انجام خواهد داد. فقط کافیست با او صادق باشید، برای همیشه.

زن آلفا زن باهوشی است. اگر بداند که با او صادق و رو راست نبوده اید، اگر بداند که چیزی از او پنهان می کنید، و تا به حال به او دروغ گفته اید یا کاری کرده اید که اعتمادش را از دست بدهد، رابطه تان دیگر تمام شده است: در اینصورت نه تنها به شما احترام نمی گذارد، بلکه دیگر به شما اعتماد نخواهد کرد.

دوستان عزیز از اینکه با مجله دلگرم همراه بودید سپاسگزاریم. می توانید نظرات خود را با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

divider

ترجمه و گردآوری

سهیلا مقصودی

بخش نکات روانشناسی زناشویی


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(4 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)  
  • برچسب ها:
  • رفتار زن آلفا
  • زن آلفا
  • رفتار
  • رفتار زن در رابطه
  • زن آلفا در رابطه

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter