دلگرم
امروز: سه شنبه, ۰۱ مهر ۱۳۹۹ برابر با ۰۵ صفر ۱۴۴۲ قمری و ۲۲ سپتامبر ۲۰۲۰ میلادی
مردان بتا : 12 ویژگی مهم مردان بتا
14
8.7K
زمان مطالعه: 8 دقیقه
مردان بتا : مردان بتا تلاش می کنند که بدانند چه چیزی شریک زندگی شان را خوشحال می کند، مرد بتا می خواهد مطمئن شود که شما از رابطه لذت می برید. مردان بتا به خواسته های همسرشان توجه می کنند

خصوصیات مهم مردان بتا

با مجله دلگرم همرا باشید

divider

1. مرد بتا خالصانه می خواهد با شما وقت بگذاراند

بر خلاف مرد آلفا، که فقط بخاطر هوی و هوس تمایل به دیدن شما دارد، مرد بتا تلاش می کند تا به شما نشان دهد که به شما فکر می کند و دوست دارد شما را ببیند. مثلا ممکن است یک پیامی را در وسط روز به شما ارسال کند،حتی اگر فقط یک سلام باشد، و شاید فقط یک عکس خنده داری باشد که او فکر می کند می تواند شما را بخنداند، او می خواهد مطمئن شود که برنامه شما چیست و اینکه آیا می توانید زمانی را برای دیدار و در کنار هم بودن سازماندهی کنید. مرد بتا دوست دارد که با شما به یک مکان تفریحی برود مثلا سینما، باغ وحش، فستیوال، کنسرت و....ودوست دارد که از در کنار هم بودن لذت ببرید و خوشحال خواهد شد اگر با او به جشنواره بین المللی و یا فستیوال و یا مراسمی بروید.

2. مرد بتا تولدتان را به یاد می آورد

دانستن روز تولد و سالگرد ازدواجتان، و حتی تولد مادرتان، و یا بستنی مورد علاقه فرزندتان و تمام آن جزئیات کوچک دیگر باعث می شود متوجه شوید که مرد بتا در حقیقت به شما توجه دارد، بنابریان شگفت زده خواهید شد،. مرد بتا مردی است که واقعا تمام این جزئیات را به خاطر می سپارد و برای خوشحالی تان اقدام می کند. مردان بتا احساساتی هستند و اگر چیزی برای شما اهمیت دارد، برای او نیز مهم است، حتی اگر به ظاهر جزئی و ناچیز به نظر برسد.

3. میل جنسی هدف اصلی رابطه نیست

مرد بتا نیز از نظر رابطه جنسی همانند سایر مردان لذت می برد، مرد بتا در حال تماشای یک فیلم از نوازش و بوسیدن همسر لذت می برد. فقط برای رابطه با شما زمان نمی گذراند... در کارها و مسائل روزانه با شما مشورت و گفتگو می کند.

4. رضایت جنسی طرف مقابلشان برایشان اهمیت دارد

بر خلاف مردان بتا، مردان آلفا تمایل دارند در رابطه اهداف و خواسته های خودشان را اولویت اصلی قرار دهند و برای خوشحالی شریک زندگی شان زیاد تلاش نمی کنند و حتی تسلط و تهاجم آنها ممکن است در زمان های مختلف بروز کند، و اگر چیزی بخواهند آن را انجام می دهند.

اما مردان بتا تلاش می کنند که بدانند چه چیزی شریک زندگی شان را خوشحال می کند، مرد بتا می خواهد مطمئن شود که شما از رابطه لذت می برید. مردان بتا به خواسته های همسرشان توجه می کنند تا رضایت جنسی همسرشان را برآورده سازند.

خصوصیت های مرد بتا

5. ارتباط کلامی و گفتگو برای مرد بتا مهم است

زمانی که شما در مورد موضوع خاصی نیاز به صحبت دارید ، مرد بتا به جای چرخاندن چشمانش به جایی دیگر و یا متمرکز شدن روی چیزی مهم تر، سعی می کند به حرف های شما به دقت گوش دهد و سعی می کند با کمک هم مسئله پیش آمده را حل کنید. مرد بتا صادقانه به آنچه را که شما به او می گوئید گوش می دهد و هیچ گاه سرزنش نمی کند و به شما نمی گوید که" لزومی به گفتن نداشت "و یا اینکه" شما زیادی حساس هستید."

و اگر احساس کند چیزی وجود دارد که باید بگوید، او با شما در مورد آن صحبت خواهد کرد. مرد بتا ناگهانی از کوره در نمی رود و فوران نمی کند . مرد بتا سعی می کند که با شما ارتباط کلامی برقرار کند، حتی اگر ارتباط کلامی برایش دشوار باشد با پیامک زدن، نوشتن نامه یا ایمیل در مورد موضوع این کار را می کند

6. مرد بتا خلاق است

مردان بتا اغلب سرگرمی و هنرهای خلاقانه ای دارند، مثل آشپزی، هنر صنایع دستی، صنایع چوب، موسیقی و غیره. اگر به صورت شفاف به مرد بتا بگویید که کاملا به هنر و علاقه و احساساتش توجه دارید او مشتاقانه هنرهای خلاقانه اش را برایتان نشان خواهد داد. مرد بتا نسبت به هنرهای خلاقانه شما نیز علاقه مند و مشتاق است و همچنین مشوق شما خواهد بود.

7. به جای تلف کردن زمان در بیرون منزل، اوقاتی را با شما در خانه سپری می کند

مرد آلفا معمولا نیاز به توجه و دیده شدن دارد، یعنی اینکه مورد توجه و تایید دیگران قرار بگیرد. حتی در بین عموم دوست دارد مورد توجه باشد. اگر او می خواهد با شما به بیرون و گشت و گذار برود، این کارش تا حدی جنبه خودنمایی و دیده شدن در عموم دارد.

اما اگر شما در کنار یک مرد بتا هستید، نه تنها افتخار می کند که با شما بیرون برود و در کنار شما لحظات خوشی را سپری کند، بلکه این مرد در منزل نیز جوی آرام و صمیمی و بدون تنش برایتان فراهم می کند، زیرا او تظاهر به دوست داشتن نمی کند. به هر حال او ممکن است ترجیج دهد اوقاتی در منزل بماند، با این کار شما می توانید با کمک هم به امور منزل بپردازید و هم اوقات خوشی را در کنار یکدیگر سپری کنید.

8. مرد بتا از کارهای منزل فرار نمی کند

مرد بتا مردی نیست که به دنبال بهانه باشد که نمی تواند کارهای منزل را انجام دهد یا هنگامی که از او برای انجام کارهای منزل درخواست می کنید، با صدای بلند شکایت کند. وقتی کاری نیاز به انجام شدن داشته باشد، او آن را انجام خواهد داد.

اگر شما با یک مرد بتا زندگی می کنید، متوجه خواهید شد که بدون تملق و چابلوسی این کارها را انجام می دهد و نیازی به تایید و قدردانی و یا خاص بودن ندارد.

مرد بتا از همسرش حمایت و پشتیبانی می کند و او را تنها نمی گذارد

9. شما می توانید روی مرد بتا حساب کنید

شما واقعا می توانید در موقع نیاز روی مرد بتا حساب کنید. مرد بتا به جای فرار از موقعیت و جا زدن، در زمان های سخت همراه شما خواهد بود و شما را ترک نخواهد کرد. شما تنهایی نمی توانید تمام مسئولیت ها را بر روی شانه های خود حمل کنید: او یک شریک زندگی واقعی است، نه یک فرد بی مصرف و بدرد نخور.

10 از کارهایی که برای او انجام می دهید قدردانی می کند

مردان آلفا معمولا حس حق به جانب شدیدی دارند و مغرورند. زمانی که شما کاری برایشان انجام می دهید که شیرین و لذت بخش و خوشحال کننده است، مثلا هدیه ای می دهید. آنها به گونه ای خونسرد رفتار می کنند ، زیرا احساس می کنند که سزاوار آن هدیه یا کار پسندیده هستند و یا حس می کنند که به دلیل وابستگی شما به مهر و صمیمیت اوست.

اما مرد بتا، هنگامی که متوجه یادداشت شما در سر سفره ناهار یا اتاق می شود، لبخند می زند، و هنگامی که می بیند شما چگونه برای درست کردن قهوه دلخواه و ایده آلش تلاش می کنید، از شما قدردانی می کند. او حتی از یک هدیه کوچک که شما برای اثبات عشقتان( نه یک هدیه پر زرق و برق و گرانقیمتی )تقدیمش می کنید بسیار به وجد می آید.

11. "تعهد به شریک زندگی" مفهوم رعب انگیزی برای مرد بتا نیست

در حالی که مردان آلفا تمایل به جلوگیری از احساسات دارند و ترجیح می دهند رابطه کوتاه مدت و گاه به گاه داشته باشند. مردان بتا به طرف مقابلشان کاملا متعهد هستند و سعی می کنند روابط واقعی با طرف مقابلشان را پرورش و ارتقا دهند.

اگر مرد بتا عاشق شماست، او در اختیار شما است و کاملا به شما متعهد و پایبند است. مرد بتا بیشتر احتمال دارد که وفادار باشد، مرد بتا کاری انجام نمی دهد که به شما آسیب برساند. مرد بتا به یک رابطه مادام العمر با کسی که دوست دارد فکر می کند: زندگی مشترک با فردی که می تواند با او پیشرفت کند و یک زندگی زیبا را پرورش دهد.

مردان آلفا یا مردان بتا؟

12. هنگامی که مرد بتا کاری برایتان انجام می دهد ، تنها برای جلب توجه نیست

مردان بتا واقعا مردانی خوب هستند .آنها اغلب کار خود را رها کرده و برای کمک به دیگران هر کاری انجام می دهند آن ها صادقانه برای خوشبختی و سلامتی دیگران نگران هستند.

اگر مرد آلفا بخواهد به یک فرد بی خانمان کمک کند یا درب منزل را به روی کسی بگشاید، او اغلب به اطراف نگاه می کند تا مطمئن شود که چنین حرکت و خدمتی مورد توجه دیگران قرار گرفته و علنی تایید شده است. خدمات او همه از روی تظاهر و ریاست که برای تقویت اعتماد به نفس کاذب انجام می دهد.

اما اگر مرد بتا قصد کمک و خیر خواهی دارد، چه کمک به یک فرد نابینا در یک خیابان باشد یا کمک مالی به موسسه خیریه باشد، قصد علنی شدن آن در جامعه، اطرافیان یا رسانه های اجتماعی را ندارد - این کار به این دلیل است که قلب پاکی دارد و واقعا می خواهد کمک کند .

هنگامی که موضوع به روابط زناشویی پایدارتر و معنی دار می رسد، مردان بتا قطعا گزینه مناسبی هستند. اگر شما در زندگی با مردی آشنا شدید که بسیاری از این صفات بالا در رفتارش مشخص بود، باید بدانید که یکی از بهترین مردان دنیا در مقابل شما ایستاده است.

از این که با مجله دلگرم همراه بودید سپاسگزاریم. می توانید نظرات خود را با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

divider

ترجمه و گردآوری

سهیلا مقصودی

بخش نکات روانشناسی زناشویی مجله دلگرماین مطلب چقدر مفید بود ؟
4.2 از 5 (14 رای)  
  • منبع
  • aconsciousrethink.com
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits
statcounter