alexametrics
دلگرم
امروز: دوشنبه, ۱۰ آذر ۱۳۹۹ برابر با ۱۵ ربيع الآخر ۱۴۴۲ قمری و ۳۰ نوامبر ۲۰۲۰ میلادی
زنان آلفا : 9 ویژگی مهم زنان آلفا
7
5.3K
زمان مطالعه: 9 دقیقه
زنان آلفا زنانی مدیر، کنترل کننده امور، با میل جنسی قوی و زنان مسئولیت پذیر و مهربان هستند.

شخصیت زن آلفا

یک زن آلفا واقعی شخصیت قوی دارد و تنها چیزی که باعث شده به عنوان رهبر انتخاب شود، و چیزی که باعث می شود او مصرانه و بااراده در رسیدن به اهدافش سخت تلاش کند ، حس قوی و اعتماد قوی به خود و اهدافش است. برای شناخت بیشتر شخصیت زن آلفا با مجله دلگرم همراه باشید.

divider

1- زن آلفا اجتماعی است

یک زن آلفا در حوزه های اجتماعی-فرهنگی در مرکزیت گروه قرار دارد و از ارتباط با مردم لذت می برد. در یک سناریوی گروهی، یا یک کنفرانس کاری یا مهمانی، او جمعیت را اداره و نظارت می کند. در هر موقعیتی، او زمینه های مشترک را در گروه می یابد. زن آلفا اجتماعی است و سایرین از کنار او بودن احساس راحتی دارند. زن آلفا با معاشرت و گفتگوی موثر می تواند کنترل امور را در دست بگیرد. زن آلفا در جمع مرکز توجه عده زیادی قرار دارد. شما قادر خواهید بود یک زن آلفای واقعی را در هر محیط اجتماعی بیابید و ببینید، او شخصیتی است که مرکز توجه سایرین در موقعیت های اجتماعی و گروهی است.

2- او به باورها و عقاید خود پایبند است

بسیاری از مردم سعی می کنند از طریق توهین یا تهدید زنان قدرتمند را ساکت کنند و سرجای خود بنشانند و اما توهین و تهدید در یک زن آلفا اثر ندارد. از آن دسته زنانی نیست که مغرور و مدعی عالم نما باشد و تظاهر به علم بر همه چیز داشته باشد. بلکه مسئولیت پذیر است و رفتار عادلانه ای دارد و در مقابل بی عدالتی ها ساکت و آرام نمی نشیند.

ممکن است باعث شود که دیگران حس کنند که زن آلفا شخصیتی "سخت و پیچیده " دارد ، او زنی ضعیف و بی ملاحظه نیست، که بدون تفکر و تامل مطیع یک گروه باشد. زن آلفا شناخت دقیق از ضمیر باطنی اش دارد و در مورد موضوعاتی که برایش اهمیت دارند، کاملا آگاه و مطلع است وهمواره با موضوعاتی مواجه می شود که آتش درونش را شعله ور نگاه می دارد. اغلب زنان آلفا را در برنامه های توسعه جامعه یا سازمان های غیر انتفاعی مختلف که برای ارائه خدمات بهتر فعالیت دارند را خواهید یافت.

3- زن آلفا اهل تغییر، و انعطاف پذیر است

زندگی هر کسی ممکن است افت و خیزهایی داشته باشد زنان آلفا در موقعیت های سخت زندگی موانع را کنار می زنند و سخت تلاش می کنند. زن آلفا در مقابل بیماری، بی عدالتی، سوء استفاده جنسی، فقر و یا با شکست های ویران کننده استقامت می کند و اگر نیاز باشد دوباره تلاش خواهد کرد. او همیشه هدفمند زندگی می کند و به زندگی خوش بین است و هرگز تسلیم نمی شود.

شخصیت زنان آلفا

4- به خانواده و اطرافیان خود وفادار است

شاید تصور کنید که زن آلفا کاملا مستقل و بی نیاز از عشق است. اما اگر عشق و وفاداری زن آلفا را به دست آورده اید، می توانید مطمئن باشید که او زنی با روحیه معنوی است. زن آلفا از شما پشتیبانی خواهد کرد، هنگامی که به او نیاز دارید، کنارتان خواهد بود و در افت و خیزهای زندگی همراهتان خواهد بود اگر وعده ای به شما بدهد به انجام آن مقید و پایبند خواهد بود.

زن آلفا ممکن است با افراد بسیاری آشنا شود، اما تنها تعداد اندکی دوست بسیار نزدیک و صمیمی دارد که تا به حال به حریم خصوصی اش راه یافته اند و با وجودی که او با دیگران با احترام و حسن نیت رفتار می کند و می تواند با هر کس ارتباط برقرار کند، اما به راحتی به هر کسی اعتماد ندارد. زمانی که کسی اعتمادش را جلب کرد، او را جزعی از "خانواده" خود می داند و هر نوع کمکی که بتواند برایشان انجام خواهد داد. شخصیت زن آلفا بسیار شبیه یک ماده گرگ آلفا است، او نسبت به نزدیکان و دوستان خود احساس مسئولیت قوی دارد. برای امنیت، سلامتی و اقتدار اطرافیانش تمام تلاش خود را می کند.

5- عزت نفس دارد و با وقار است

اگر زن آلفا خود را در موقعیتی بیابد که باید اصول خود را کنار بگذارد تا دیگران را خوشحال و راضی کند، می توانید اطمینان داشته باشید که زن آلفا آن توقعات را کنار می گذارد تا احترام و ارزش خود را حفظ کند. او اصولش را به خطر نمی اندازد. اگر زن آلفا بالغ باشد، بعید است که برای جلب نظر لباس های دخترانه بپوشد، بلکه لباس هایی را می پوشد که به او حس زیبایی و نفوذ پذیری می دهد. او زنی است که برای جلب نظر به شیوه های مضحکانه متوسل نمی شود.

6- زن آلفا شهامت" خود واقعی بودن" را دارد

ممکن است سبک زندگی این زن به گونه ای باشد که از نظر دیگران یک زندگی نا متعارف و غیر معمول باشد و از این جهت ممکن است دیگران زن آلفا را درک نکنند. زن آلفا یک شیوه زندگی متفاوت دارد که کاملا با آن سازگار است. دیگران ممکن است پشت سر او بدگویی کنند یا او را سرزنش کنند که چرا طرز فکر و انتخاب های زندگی اش همانند آنها نیست و یا حتی سبک زندگی و انتخاب های او را زیر سوال می برند، و به طور کلی شیوه زندگی زن آلفا را درک نمی کنند ... اما زن آلفا نسبت به حرف ها و نظرات دیگران بی اهمیت است. زن آلفا شخصیت حقیقی خودش را قبول دارد.

زنان آلفا

7- زن آلفا هیچ گاه روحیه همجنس خود (زنان دیگر) را تخریب نمی کند

برخی زنانی که به عنوان"زن آلفا" نامگذاری شده اند، تصور می شود که به دلیل بی رحمی و ظلم به زنان دیگر به این شهرت دست یافته اند. این گونه زنان رفتار گربه صفت دارند، اهل انتقاد و قضاوت هستند و سبک زندگی و سلیقه های زنان دیگر را به تمسخر می گیرند و سعی می کنند روحیه زنان دیگر را تخریب کنند و مثل زیردست با آنان رفتار کنند، فقط برای اثبات اینکه آنها رئیس هستند. اما یک زن آلفای واقعی این چنین نیست. او می داند که چه کسی است و در چه جایگاهی قرار دارد. او با زنان شایسته و لایق و با اعتماد به نفس همگام می شود.

زن آلفا به خوبی می داند که تنها زمانی که به کسی از زاویه بالا نگاه می کند، زمانی است که دست خود را برای کمک به سمت آن ها به سمت پایین دراز کرده است و برای حس قدرت و اعتماد به نفس کاذب نیازی به تخریب روحیه کسی و خرد کردن شخصیت کسی ندارد.

8- زن آلفا از ترک کردن و تنها شدن هراسی ندارد

یک زن آلفا که به نیازهای روحی خود کاملا آگاه است در صورت نیاز می تواند از برخی چیزها چشم پوشی کند و دور شود. به عنوان مثال در صورت نیاز از یک موقعیت، ماجرای عاشقانه، یک شهر و .... دوری خواهد کرد. اگر با زن آلفا بدرفتاری شود یا احساساتش نادیده گرفته شود ترجیح می دهد که تنها باشد و با حقیقت درونی خود صادق باشد. زن آلفا بسیار قوی، با اعتماد به نفس و شخصی قدرتمند می تواند باشد، اما به این معنا نیست که بی احساس و بی رحم است. یک زن آلفا، ترکیبی از تعادل طبیعی / پرورشی است: برخی از زنان با ویژگی آلفا متولد می شوند، در حالی که برخی دیگر در طول زندگی این ویژگی را توسعه می دهند. زن آلفا ممکن است برای مدتی کاملا صبور و با تحمل باشد، اما اگر او را بیش از حد تحت فشار دهید، او نه تنها شما را ترک خواهد کرد بلکه به شما اطمینان خواهد داد که هیچ راهی برای بازگشت باقی نخواهد گزاشت.

اگر یک زن نسبت به سایرین گستاخ، سلطه جو، بی رحم و تهاجمی باشد، او دیگر یک زن آلفای واقعی نیست. او به احتمال زیاد یک فرد فوق العاده ناامن است که در بسیاری از سطوح آسیب دیده است و مشکلات اساسی به صورت رفتار تهاجمی و گستاخانه در او کاملا مشهود است. عده ای هستند که اغلب خود را کوچک و ضعیف تر از آنچه که هستند، می بینند، حتی در مواردی گمان می کنند دیگران از آنها نفرت دارندو در واقع نمی توانند با آنچه هستند کنار بیایند و در حل مشکلات خودشان را ناتوان تصور می کنند. در این گونه افراد وقتی احساس حقارت تبدیل به عقده گردید،(عقده حقارت)، نه تنها امکان اصلاح آن مشکل خواهد بود، بلکه به قدرت مخربی تبدیل خواهد شد که احتمال دارد شخص را به طرف رفتار تهاجمی، جنایت و خیانت و خودکشی نیز سوق دهد. به خاطر داشته باشید که سگ های کوچک سعی می کنند هنگام روبه رو شدن با کسی، پارس کنند دندان قروچه بروند یا گاز بگیرند که این رفتار به دلیل عقده حقارت و خود کم بینی است. اما گرگ ها این چنین رفتاری ندارند. صفتی که در زن آلفا دیده می شود.

زنان آلفا انعطاف پذیرند

9- نقش بازی نمی کند

زن آلفا افکار و ایده هایش را بر زبان می آورد و خواسته هایش را به وضوح بیان می کند. او نیازی به ایفای نقش و رول بازی ندارد. در محیط کار نیازی به نشان دادن قدرت و نفوذ یا غیبت و بدگویی از همکاران ندارد. و برای جلب توجه دیگران نقش بازی نمی کند، حسادت کسی را بر نمی انگیزد. خواسته ها و احساساتش را به وضوح بیان می کند و انتظار دارد دیگران نیز اینگونه رفتار کنند.

آیا شما جزء زنان آلفا هستید؟ کدام یک از ویژگی های فوق را دارید؟ آیا ترجیح می دهد زن آلفا باشید یا بتا؟

از اینکه با مجله دلگرم همراه بودید سپاسگزاریم شما می توانید نظرات خود را با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

divider

ترجمه و گردآوری

سهیلا مقصودی

بخش نکات روانشناسی زناشویی مجله دلگرماین مطلب چقدر مفید بود ؟
3.9 از 5 (7 رای)  
  • منبع
  • aconsciousrethink.com
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits