alexametrics
دلگرم
امروز: دوشنبه, ۲۹ دی ۱۳۹۹ برابر با ۰۵ جمادى الآخر ۱۴۴۲ قمری و ۱۸ ژانویه ۲۰۲۱ میلادی
چه کنم که اصلاً در زندگی شکست نخورم؟

غلبه بر شکست : 8 ترفند طلایی جهت غلبه بر شکست

چه کنم که اصلاً در زندگی شکست نخورم؟
2
زمان مطالعه: 8 دقیقه
چگونگی غلبه بر شکست : پذیرش شکست و تبدیل آن به نقطه‌ی قوت می‌تواند به برداشتن موانع و رسیدن به هدف با سرعت بیشتر کمک کند.در ادامه همراه ما باشید.

از شکست در زندگی درس بگیرید

دلگرم : بسیاری از انسان ها تجربه شکست در زندگی را حداقل یکبار داشته اند. تاثیرات یک شکست گاهی می تواند تا طولانی مدت در ذهن ما باقی بماند و برای سالهای آینده یک مانع ذهنی ایجاد کند که باعث شود به سختی بتوانیم بر آن غلبه کنیم و ما را از پیشرفت های آینده وا می دارد.

پیش رفتن به همین منوال سبب می شود که شکست در همه مراحل زندگی تان تاثیر گذارد و نتوانید در آینده پیشرفت کنید. پس بهتر است با مطالعه این بخش از دلگرم راههای غلبه بر شکست در زندگی را بیاموزید.

راههایی برای شکست دادن شکست در زندگی

1 - درک اهمیت شکست

برای رسیدن به اهداف مان هنگام شکست به فکر فرو می رویم و به دنبال بررسی و کشف راه حل های جدید هستیم . برای رسیدن به اهداف بخشی ضروری از مسیر رسیدن به اهداف مان است.

درباره اهمیت شکست در زندگی هر چقدر دلیل و برهان بیاوریم ، در مواجهه با آن، آن قدر درگیر ناراحتی هایش هستیم که به سختی می توانیم منفعتی در آن ببینیم.

وقتی تمام آن چیزی که از شکست می بینیم و درک می کنیم، درد و شکنجه است، غلبه بر شکست برای رسیدن به اهداف و آرزوها دشوار می شود.

2 - تلاش و پشتکار برای رسیدن به موفقیت

همه ما انسان ها دوست داریم تا هر چیزی را که می خواهیم بدون معطلی به دست بیاوریم و عدم تحمل ما برای هر چیزی در این دنیای سریع امروزه بیشتر می شود و شکست آزارمان می دهد.

برای رسیدن به هدف قابل توجه و چشمگیر به کار و تلاش و پشتکار نیاز داریم اما متاسفانه ما به گرفتن نتایج فوری عادت کرده ایم و درک نمی کنیم که به مقصد رسیدن زمان بَر است .

زمان و مسیری که برای رسیدن به هدف طی می کنیم سبب ساختن شخصیتمان و به دست آوردن شناخت های جدید خواهد شد.

غلبه بر شکست : 8 ترفند طلایی جهت غلبه بر شکست

3 - دوری از آدم های منفی گرا

برای دور ماندن از درد و ناراحتی بی وقفه ذهن انسان ، کار می کند و خستگی ناپذیر است و برای جلوگیری از هر نوع دردی هر کاری می کند.

بخشی از رنج و عذاب شکست، به کنایه های افراد منفی باف دیگری مربوط است که در کنارتان هستند و با تمام توان شان از دید خودشان از شما انتقاد می کنند.

برای اینکه بتوانید به شکستتان مانند یک تجربه ارزشمند نگاه کنید به حرف ها و غُر زدن هایشان گوش ندهید و از تماس با این افراد خودداری کنید.

افرادی نیز وجود دارند که از شکست ها و عدم موفقیت شما خوشحال می شوند، اما دوستان واقعی از پیروزی هایتان خوشحال و برای رسیدن به هدف با تشویق هایشان به شما انگیزه می دهند پس بهتر است روشهای مثبت اندیشی را بیشتر به کار برید.

4 - یافتن الگویی برای موفقیت

شکست زمان خوبی برای جست و جوی نشانه هاست، زیرا موفقیت سرنخ هایی دارد که می توانید دنبالشان بگردید تا پیدایشان کنید.

در هر زمینه ای که تلاش می کنید و هدفی دارید، دنبال افراد موفق بگردید و موفقیتشان را الگوی خود قرار دهید و جستجو کنید افراد موفق چه کرده اند و برای رسیدن به مقصدشان چقدر زمان نیاز داشتند و چند بار شکست خورده اند.

بیشتر افراد موفق، هم بارها شکست را تجربه کرده اند اما هرگز از تلاش نکشیدند و آنها روحیه سرسختی در تسلیم ناپذیری و پشتکار دارند.

5 - نگاه کردن به شکست مانند یک فرصت

برخی مواقع دلیل ترس افراد ، شکست نیست؛ بلکه ترس از شکست آنها را از اقدام باز می دارد. غلبه بر شکست، فرصتی برای کنار زدن ترس هایتان است.

6 - کسب تجربه از شکست

برای کسب تجربه باید از شکست های قبلیمان درس بگیریم و با این تجربه و دانش مهارتی را کسب کنیم که سبب حرکت رو به جلوی ما گردد.

راه های مختلفی برای درس گرفتن از شکست هایمان وجود دارد که لازمه آن نگرش بی طرفانه و واقع بینانه مانند کسی که از بیرون به ماجرا نگاه می کند به شکست و عدم پیروزی مان است.

علت شکست خوردن خود را بیابید و فکر کنید چه اقدام متفاوت دیگری می توانستید انجام دهید و شما به دلیل برنامه تان و غفلت از برخی مسائل شکست خورده اید .

نگاه واقع بینانه سبب درس گرفتن از اتفاقات می شود و برای ارتقای خودتان و تلاش دوباره از این عبرت و آگاهی استفاده کنید. برای غلبه بر شکست و رسیدن به هدفتان دست از کار و تلاش برندارید.

7 - برای رسیدن به موفقیت اهدافتان را از نو بنویسید

برای رسیدن به موفقیت زمانی را به نوشتن اهدافتان اختصاص دهید تا به درستی بفهمید که چه چیزی می خواهید و به کارهایی بیندیشید که می توانید برای نزدیکتر شدن به اهدافتان انجام دهید.

8 - هرگز خود را با دیگران مقایسه نکنید

باید بدانید هر شخصی در مسیر زندگی خود قدم برمی دارد و زندگی افراد از بیرون و از نظر ما شاید خوب و ایده ال به نظر برسد اما ما به هیچ وجه از دغدغه ها و آنچه در ذهن او می گذرد، خبر نداریم و شاید زندگی آنها مانند تصورات ما فوق العاده نباشد.

پس باید به رسیدن به اهدافمان تمرکز کنیم و برای افزایش انگیزه از موفقیت های دیگران، بهره ببرید.

غلبه بر شکست : 8 ترفند طلایی جهت غلبه بر شکست

بیشتر بخوانید :

روش هایی برای استحمام روانی یا خانه تکانی ذهن

کودکان را برخلاف میل آنها نبوسید : هرگز کودک را به زور نبوسید !

۸ مورد از معایب خوب بودن : مضرات خوبی کردن بیش از حد را میدانید؟

7 تفکر مثبت در زندگی جهت غلبه بر شکست

1 - آرامش با من شروع می شود.

اگر میخواهید در جهانی امن زندگی کنید، اول از همه باید خودتان امن باشید. شادی را موکول به زمان یا مکانی خاص نکنید، کافیست به دنیا و اطرافتان با عشق نگاه کنید و بذر عشق را همه جا بپاشید.

سعی کنید به نوبه خود دنیا را محیط امن تری برای زندگی خود کنید. با مردم آرامش جو و صلح طلب همگام شوید. هر روز صبح که از خواب برمیخیزید بگویید: خداوندا امروز مرا برای بهبود این سیاره یاری کن.

جمله زیبایی از شهید چمران نقل شده است که می گوید: ((من ممکن است نتوانم این تاریکی را از بین ببرم؛ ولی با همین روشنایی کوچک؛ فرق ظلمت و نور و حق و باطل را نشان میدهم و کسی که به دنبال نور است؛ این نور هر چند کوچک باشد؛ در قلب او بزرگ خواهد بود))

2 - من در انتخاب اندیشه هایم آزاد هستم.

هیچ کس، هیچ جا یا هیچ چیز نمی تواند به شما انرژی منفی بدهد مگر آن که خود شما به آن ها نیرو دهید. هر وقت در شرایط دشوار قرار میگیرید با خود بگویید: من می توانم خود را با هوشیاری کامل از این شرایط خلاص کنم.

انسان خردمند در مقابل شرایط دشوار زانو خم نمیکند. شرایط را تجزیه و تحلیل کنید و بهترین راه را انتخاب کنید. بر ذهن خود مسلط شوید. هر کس بر ذهن خود غلبه کند از کسی که به کشوری مسلط شود، قوی تر است.

3 - من زندگی ام را هر روز می آفرینم.

آفرینش جهان هر روز از نو شروع میشود. آفرینش این گونه نیست که تمام شده باشد. خداوند در قرآن می فرمایند: ((کل یوم هو فی شان))

شما هم بخشی از این نظام آفرینش هستید.با قدرت انتخابی که خداوند به شما عنایت کرده، بکوشید لحظه هایی پر از عشق بیافرینید. یک پیام عاشقانه برای همسر تان، گرفتن دست یک نیازمند، مهربانی با بدنتان و… همه این ها جز فرآیند آفرینش هستند.

4 - احساسات من اندیشه های جاری در بدنم هستند.

پشت هر احساس منفی، یک تفکر اشتباه نهان شده است. احساسات خود را انکار نکنید، آن ها را بپذیرید و با تجزیه و تحلیل آنها تفکر غلط پشت آن را بیابید. این گونه میتوانید احساسات خود را بهبود بخشید.

به هنگام عصبانیت یا حسادت یا هر حس منفی دیگری،جلوی یک آینه بایستید و به خود بگویید: ((خب من این گونه احساس می کنم .کجای تفکرات من باعث شده که این گونه احساس کنم. چگونه می توانم بیاندیشم تا احساس بهتری داشته باشم.))

5 - من به فرآیند زندگی اطمینان دارم

از دست دادن شغل، معشوق یا سلامتی ما را با بزرگترین ترس ها روبرو می کند. این طبیعی و عادی است که این ترس ها را تجربه کنیم، اما باید بدانیم که طبیعت از حباب متنفر است.

وقتی چیزی از دست می رود چیزی بهتر جای آن را می گیرد. زندگی به ما عشق می ورزد و هرگز ما را زمین نمی زند.

6 - من در سن مناسبی هستم

یکی از راه های داشتن تفکر مثبت در زندگی این است که قدر سن و سال خود را بدانید. هر سال خصوصیات و ارزش خود را دارد و با عجایب مربوط به خودش پر شده است. ما پیری را غولی فرض کرده ایم که با انواع مصیبت ها به سراغمان می آید.

در هر سن و سالی که هستید از زندگی لذت ببرید. هر موی سپید یا چینی روی صورتتان را به مثابه برگی ارزشمند از کتاب نفیس زندگی تان بدانید.

7 - خوشبختی دیگران آینه فراوانی من است

خود را سوا از دیگر مردم ندانید. برای خوشبختی دیگران دعا کنید و بدانید امکانات برای همه به اندازه کافی هست. این یکی از راه های داشتن تفکر مثبت در زندگی است.این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (2 رای)  
  • منبع
  • blogfa.com
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits