دلگرم
امروز: جمعه, ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ برابر با ۰۴ رجب ۱۴۴۴ قمری و ۲۷ ژانویه ۲۰۲۳ میلادی
با سکوت مردان چگونه برخورد کنیم؟
1
زمان مطالعه: 5 دقیقه
گاهی سکوت برای مردان لازم است و در این وضعیت زنان نباید این عمل را علتی بر بی توجهی همسرشان نسبت به خود بدانند.

دلیل احتیاج به سکوت در مردان

بیشتر زنان از کم حرفی مردان شاکی بوده و ابراز ناخشنودی می کنند ولی باید در نظر داشت که این رفتار تا حدی در بین مردان طبیعی است و نباید آنرا علتی بر اعتنایی و یا بی محبتی مردان نسبت به خود دانست.
گاهی خانم ها در زمان گفتن حرف هایی به همسر خود گرچه مهم هم باشد با سکوت و تردید او در پاسخ دادن مواجه شده و این رفتار را بی توجهی نسبت به خود می دانند ولی حقیقت این است که بعضی اوقات مردان نیاز به سکوت دارند.
مردان گاهی احتیاج دارند که روی مسائل مورد علاقه خود در سکوت تامل کنند زیرا فرآیند تفکر درونی در آنها به گونه ای است که تا به نتیجه مطلوب دست نیافته اند با اطرافیان و حتی همسر خود صحبت نمی کنند.

سکوت مردان نشانه ی چه چیزی می تواند باشد؟

خانم ها باید اجازه این کار را به همسر خود بدهند که گاهی با خود خلوت نموده و به بعضی مسایل بیندیشند. برای این که بتوانید با این مسئله به راحتی کنار بیایید باید در گام نخست اختلاف روانی مرد و زن را بپذیرید، مردان دوست ندارند مورد سوال همسرشان قرار بگیرند از این جهت منتظر باشید تا هنگامی که او به میل خودش مطالبی از اتفاق های بیرون را برای شما بازگو کند.
هیچ گاه همسر خویش را با فرد دیگری مقایسه نکنید و وی را همان گونه که هست بپذیرید، با ایجاد فضایی سراسر محبّت و ارامش، همسرتان را به گفت و گو تشویق نموده و از هر گونه سرزنش و تحقیر همسر خود بپرهیزید زیرا این کار باعث قطع رابطه کلامی با شما می شود.

دلایل سکوت مرد

همواره همسرتان را تعریف و تمجید و نکات مثبت اخلاقی اش را بر زبان بیاورید همینطور با رازداری درباره گفته هایش و گوش دادن به سخنان او میتوانید زمینه جلب اعتماد او را برای مشورت با خود فراهم کنید.
با ایجاد فضایی سراسر محبّت و ارامش، همسرتان را به گفتگو تشویق نموده و از هر گونه سرزنش و تحقیر همسر خود بپرهیزید زیرا این کار باعث قطع ارتباط کلامی با شما می شود. همواره همسرتان را تمجید و نکات مثبت اخلاقی اش را بر زبان بیاورید. همچنین با رازداری درباره گفته هایش و گوش دادن به صحبت های او میتوانید زمینه جلب اعتماد او را برای مشورت با خود فراهم کنید.

چهار علت حرف نزدن مردان

مرد نیاز دارد که به مسئله خویش بیندیشد و راهکاری منطقی برای آن بیابد.
هنگامی که برای سوال یا مسئله ای جواب حاضر ندارد هیچگاه این مسئله را اعلام نمی کند و به غار تنهایی خود میرود تا جواب را پیدا کند.
او ناراحت شده و زیر فشار قرار دارد. در این مواقع وی آرامشی می خواهد تا دوباره بر شرایط خویش مسلط شود. وی نمی خواهد حرص بزند یا عملی انجام دهد که دوباره پشیمان شود.
مرد احتیاج دارد که خود را بیابد.

سکوت مردان نشانه چیست

با کم حرفی مردان چگونه برخورد کنیم؟

اگر با سکوت مرد خود مواجه شدید، زیاد عجله نکنید و فوراً ناراحت نشوید. در ابتدا خود را آرام کنید. به هیچ عنوان او را وادار به حرف زدن نکنید؛ زیرا این گونه کار را بدتر خواهید کرد. فرض کنید مشکلی وجود دارد و او می خواهد با سکوت خود آن را حل کند. او با سکوت می خواهد چه مشکلی را حل کند؟ شما با به حرف درآوردن وی چه مشکلی را حل خواهید کرد؟ این رفتار شما چه تأثیری بر او دارد و رفتار او چه تأثیری بر شما می گذارد؟

در واقع، تلاش شما باید برای حل مسئله باشد اما آیا حرص و جوش خوردن شما چیزی را حل می کند؟ آیا همسر شما سر صحبت را با خوش رویی باز خواهد کرد؟ بهتر است در این موقعیت آرامش خود را حفظ کنید و به خودتان کمی استراحت دهید. این مدت زمان باعث می شود ماجرا کمی بخوابد و هر دو آرام شوید. در این زمان خوب فکر کنید. شاید راه های بهتری پیدا شود. به عنوان مثال، از همسر خود بخواهید علت سکوت و حرف هایی را که می خواهد با شما بزند، در نامه ای بیان کند.

حتماً بخوانید:
چگونه کم حرف نباشیم؟

چگونه کم حرف نباشیم؟

علت کم حرف بودن چیست؟ کم حرف بودن و کم رویی دلایل زیادی دارد و باعث می شود فرد دلهره و نگرانی بیش از حدی را هنگام برقرار کردن ارتباط با دیگران تجربه…

تغییر الگوی رفتاری

متأسفانه ما فکر می کنیم مشکلات یک رابطه را باید تنها به یک فرد بچسبانیم. در صورتی که پیش از انگ زدن به دیگری باید به خود نگاهی بیندازیم. شاید علت سکوت مرد شما نوع رفتار خودتان باشد. ابتدا رفتار خود را بازبینی کنید. اگر قرار باشد چیزی تغییر کند، آن یک شخص یا هر دو نیست. بلکه باید رفتارها را تغییر دهیم. شاید مدام به او بگویید که مشکل رابطه ما «تو» هستی. در صورتی که آن چه مشکل ایجاد می کند، یک رفتار است.

هر چه بیشتر سعی کنید یکدیگر را تغییر دهید، رفتار ریشه دارتر می شود. اگر دقت کنید اصرار شما برای شکستن سکوت همسرتان نتیجه ای ندارد و در دفعات بعد ممکن است بیشتر هم شود. انسان ها اغلب نمی خواهند الگوی رفتاری مخرب خود را ببینند. در این موقعیت هر دوی شما باید برای برطرف کردن مشکلات ارتباطی اقدام کنید. غرور در این جا کار را خراب می کند.

صبور باشید

شما هم در برابر سکوت مرد صبور باشید. اجازه دهید تا فضا آرام شود و مدام او را سؤال پیچ نکنید. حتی بهتر است که برخلاف او احساسات خود را بیان کنید و بگویید که از سکوت او ناراحت می شوید اما در این لحظه ترجیح می دهید که ماجرا را ادامه دار نکنید. این گونه او متوجه ناراحتی شما خواهد شد و ممکن است زودتر حرف بزند و علت این رفتارش را بیان کند.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است