دلگرم
امروز: شنبه, ۰۱ آبان ۱۴۰۰ برابر با ۱۶ ربيع الأول ۱۴۴۳ قمری و ۲۳ اکتبر ۲۰۲۱ میلادی
چطور بدون رودربایستی از همسر خود پول بگیریم ؟
1
زمان مطالعه: 8 دقیقه
بسیاری از افراد قبل از ازدواج در مورد مسایل مالی صحبت نمی‌کنند و همین مسئله در آینده سبب دلخوری‌هایی می‌شود. شاید صحبت در مورد اینباره را خجالت آور تصور می‌کردید، ولی هنوز هم دیر نشده. با دلگرم همراه باشید تا بدانید چگونه باید از همسرتان پول بگیرید.

نحوه پول گرفتن از همسر

به گزارش دلگرم : پول گرفتن از شوهر همواره یکی از مهم ترین دغدغه‌های خانم‌ها در زندگی مشترک است. ممکن است مدتی از ازدواج‌تان گذشته باشد، اما هنوز در چگونگی پول گرفتن از همسرتان مشکل داشته باشید. بسیاری از زوجین پیش از ازدواج درباره مسائل مالی صحبت نمی‌کنند و همین موضوع در آینده باعث دلخوری‌هایی می‌شود.

شاید صحبت درباره مسائل مالی را موضوعی پیش پا افتاده یا شرم آور تصور می‌کردید، اما هنوز هم دیر نشده. شما می‌توانید با استفاده از اصول و روش‌های صحیح از شوهرتان پول بگیرید. از طرفی ممکن است مشکلات مالی که با همسر خود دارید، به خاطر خساست و یا برعکس دست دل بازی‌های بی‌مورد و کمک مالی شوهر به خانواده‌اش باشد. بهتر است برای حل این مساله، مشکل خود را با یک روانشناس در میان گذاشته و از راهنمایی بگیرید.

پول گرفتن از همسر با بستن قرارداد

بر خلاف تصور مردم درباره رابطه زناشویی که تنها یک رابطه عاطفی است و دو طرف باید به طور فطری همه چیز را بدانند، در واقعیت طور دیگری است. قسمت مهمی از ازدواج مسائل مالی و قرارهای بین فردی است. باید نقش هر یک از زوجین در خانواده بر اساس مسئولیت‌هایشان مشخص باشد. برای این کار باید قراردادی داشته باشید. اما برای جلوگیری از سرد شدن رابطه لازم است نکات همسرداری را نیز رعایت کنید.

برخی از انواع قرارداد مالی بین زن و شوهر عبارتند از:

1. قرارداد بین زن و شوهر شاغل

ممکن است شما شغلی تمام‌وقت داشته باشید و شوهرتان هم به اندازه شما کار کند. کارهای منزل را باهم تقسیم می‌کنید و تقریبا در انجام مسئولیت‌ها باهم مساوی هستید. در این شرایط کار شما راحت‌تر است. به این صورت قسمتی مساوی از درآمدهایتان را باهم جمع کرده و از آن برای مخارج خانه استفاده می‌کنید و باقی‌مانده را برای هزینه‌های شخصی نگه می‌دارید.

2. قرارداد بین زن با شغل پاره وفت با شوهر

ممکن است شما شغلی پاره‌وقت داشته باشید و مسلما درآمد چندانی ندارید. به واسطه این که زمان خالی بیشتری دارید کارهای منزل بیشتر روی دوش شما است. طبیعتا در این شرایط شما و شوهرتان موقعیت مشابهی ندارید. در این مواقع باید به طور مشخص باهم قراردادی تدوین کنید که شوهرتان علاوه بر هزینه‌های زندگی مشترک که بر عهده دارد، کمک‌هزینه‌ای را هم برای شما اختصاص دهد.

3. پول گرفتن از شوهر | قرارداد بین زن خانه با شوهر

اگر شاغل نیستید و تمام کارهای خانه را بر عهده دارید، باز هم به قراردادی به این شکل نیاز دارید. سعی کنید در آغاز زندگی مشترک به طور شفاف و مشخص در این رابطه با همسرتان صحبت کرده و تمام حدود و قرارها را باهم مشخص کنید تا در ادامه اختلاف کمتری داشته باشید. همچنین هر چند وقت یک بار بر اساس شرایط جدید این قرارداد را به روزرسانی کنید.

برای پول گرفتن از شوهر خود شفاف باشید

مخارج خود را به طور شفاف ثبت کنید و اگر لازم بود با همسرتان در میان بگذارید. با شوهرتان جلسه بگذارید و بعد از چند ماه که مخارج خود را ثبت کردید، میانگین هزینه ماهانه خود را بیان کنید. اگر از او انتظار دارید که نیاز مالی شما را تامین کند؛ باید انتظار هم داشته باشید که او از کلیت مخارج شما اطلاع داشته باشد. در مقابل شما نیز این انتظار را از او دارید.

در این جلسات می‌توانید خودتان به مدیریت مالی او کمک کنید. بر اساس درآمدی که دارد هزینه‌های خانه، هزینه‌های شخصی همسرتان، پس‌اندازها و کمک‌هزینه خودتان را باهم محاسبه کنید تا مسائل مالی برای هر دو شما شفاف باشد. این شفافیت‌ها به صمیمیت و اعتماد میان شما و در نتیجه داشتن یک خانواده موفق کمک می‌کند.

پول گرفتن از شوهر | چگونه از همسرم پول بگیرم؟

آسان شدن پول گرفتن از شوهر با به جا آوردن سهم‎تان

توجه داشته باشید که شما هم در قراردادی که میان‌تان برقرار شده، سهمی دارید و باید به آن متعهد باشید. اگر شما نقش خود را در زندگی مشترک به درستی ایفا نکنید، همسرتان هم تعهدش را انجام نمی‌دهد. توجه کنید که مسئولیت مشخص خود را به مسائل بین فردی‌تان تعمیم ندهید. برای مثال رابطه جنسی، بیان احساسات و عاطفه، درد دل کردن و ابراز عشق، این‌ها جزئی از رابطه شماست و با مسئولیت‌های کاری خانه و قرارداد مالی متفاوت است. پس در هر حالت نگذارید اختلافات مالی به رابطه عاطفی‌تان لطمه بزند.

برای پول گرفتن از شوهر خود زمانی مناسب انتخاب کنید

با وجود قرار مشخص و شفاف ممکن است یک نیاز آنی و پیش‌بینی نشده برای شما پیش آمده باشد. در این شرایط باید بدانید که آیا زمان مناسبی برای بیان درخواستتان هست؟ همسر شما عصبانی یا تحت فشار نیست؟

اگر تحت فشار مالی است اما نیاز شما هم غیر قابل اجتناب است اول با او همدلی کنید و نشان دهید که مشکلاتش را درک می‌کنید و پس از آن لزوم برآورده شدن نیازتان را بگویید. اگر همسرتان از موضوع دیگری عصبانی است بگذارید زمانی بگذرد و آرام شود. در شرایط آرامش درخواستتان را بیان کنید.

پول گرفتن از شوهر | به او احساس افتخار دهید

اگر مردان مورد نوازش عاطفی مناسب قرار بگیرند، در رابطه نرم می‌شوند. مهم‌ترین نوازش عاطفی برای شوهر، احساس افتخار و کفایت است؛ پس این احساس را به او منتقل کنید. بگویید چقدر توانا است و چه قدر به او افتخار می‌کنید. نیاز نیست که دروغ بگویید یا تنها در شرایطی که انتظاری از او دارید، این کار را بکنید. اگر این الگوی رفتار همیشگی شما باشد به همه جوانب زندگیتان کمک می‌کند.

از نقطه قوت‌هایی استفاده کنید که خودتان هم قبولشان دارید تا دروغ نگفته باشید. او را با مشاهیری مقایسه کنید که در سطح بالای شغل او قرار دارند. بگویید شبیه آن‌هاست و می‌تواند حتی به جایگاه آن‌ها هم نزدیک شود. دادن احساس افتخار به همسر از موارد تاثیرگذار در تشکیل خانواده سالم است.

به قلمرو او احترام بگذارید

مردان علاقه ندارند کسی در قلمروشان وارد شود. مثلا در صورت داشتن یک چالش سخت، دوست دارند خودشان حلش کنند. شاید برای شما تعریف کنند اما از شما انتظار ندارند به آن‌ها توصیه و نصیحت کنید. تنها همدلی عاطفی با آن‌ها کفایت می‌کند. نشان دهید که به او توجه می‌کنید و بگویید که حتما از عهده آن بر می‌آید.

مطمئن شوید با فردی خسیس طرف نیستید

شاید همسر شما فردی خسیس باشد؛ در این صورت، شرایط متفاوت می‌شود. خساست یک مشکل شخصیتی است که معمولا از مسائل عاطفی دوران کودکی نشات می‌گیرد. معمولا افراد خسیس با جمع کردن و نگه داشتن پول احساس امنیت می‌کنند و با از دست دادن منابع مالی‌شان، مضطرب می‌شوند.

هر خرجی از نظر آن‌ها بدون توجیه است؛ پس هدیه خریدن، سفر رفتن، مهمانی دادن و... از کارهای بی‌دلیل هستند. در برخی موارد نیز ممکن است مرد با وجود خساستی که برای همسرش دارد، در پول دادن به خانواده خود کاملا دست و دل باز باشد. خساست با تفکر اقتصادی متفاوت است و حتی زمانی که نیازی به صرفه‌جویی نیست هم فرد خرجی نمی‌کند. او را درک کرده و با او همدلی کنید. به او بگویید که متوجه هستید هزینه کردن پول برایش با رنج و اضطراب همراه است.

به برنامه‌ریزی های مالی او کمک کنید تا احساس امنیت کرده و خیالش راحت شود که با کمی خرج کردن اتفاق بدی نمی‌افتد. طحتی ممکن است در این شرایط به طلاق هم فکر کنید. در این صورت بهتر است با یک فرد متخصص مشورت کرده و از او راهنمایی بگیرید.

سخن آخر : مسائل مالی همواره یکی از مهم‌ترین دغدغه‌ها و چالش‌ها در زندگی مشترک است. بسیاری از خانم‌ها برای پول گرفتن از شوهر خود مشکل دارند و نمی‌دانند که چگونه خواسته خود را بیان کنند. پول گرفتن از شوهر هم اصول خاص خود را دارد و در صورت رفتار و برخورد اشتباه، مشکلاتی ایجاد می‌شود. پس بهتر است در این زمینه با یک متخصص مشورت کنید تا به شما کمک کند.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.0 از 5 (1 رای)  
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید