دلگرم
امروز: شنبه, ۰۹ مرداد ۱۴۰۰ برابر با ۲۰ ذو الحجة ۱۴۴۲ قمری و ۳۱ ژوئیه ۲۰۲۱ میلادی
نقش گروه خونی در شخصیت انسان
5
زمان مطالعه: 10 دقیقه
شخصیت شناسی از روی گروه خونی : شاید باور نکنید که شخصیت افراد به گروه خونی آنها بستگی داشته باشد. اصولا افراد هر گروه خونی دارای خوی، عادت، رفتار، کردار و شخصیت خاص خود هستند.

شخصیت شناسی افراد از روی گروه خونی آنها

شخصیت شناسی گروه خونی ؛ نوع خون شما چه چیزهایی را در مورد شخصیتتان آشکار میکند؟

فقط می دانید که خون از طریق رگها و شریان بدن به تمام نقاط می رود و سلول ها را زنده نگه می دارد ؛ کمتر پیش میاد که در مورد خون فکر کنیم.نوع خون و شخصیتتان ممکن است بیشتر از چیزی که فکر می کنید، مشترک باشد. بیشتر شخصیت ما از طریق ژنتیک تعیین می شود، نوع خون نیز از طریق ژنتیک مشخص میشود.

محققان با مطالعه، دریافتند که آنتی ژن های خون و صفات شخصیتی با یکدیگر همبستگی و ارتباط مستقیم دارند.کار فرمایان ژاپنی از روی نوع خون کارمندان خود را انتخاب میکنند، زیرا معتقدند که شخصیت آنها رابطه مستقیمی با نوع خونشان دارد. در ژاپن بسیاری از افراد، این اطلاعات را برای انتخاب شریک زندگیشان نیز در نظر می گیرند.بازاریاب ها نیز از این مورد مشابه، برای بازاریابی محصولات خاصشان استفاده میکنند .

شخصیت شناسی گروه خونی

نوع گروه های خونی مختلف چه چیزهایی در مورد شخصیت شما بیان می کنند.

شخصیت شناسی گروه خونی o

افراد مشهور دارای این گروه خونی: آل کاپون، جرالد فورد، جان گاتی، کریستال کی، ملکه الیزابت دوم، جان لنون، پل نیومن، رونالد ریگان.

افراد دارای این گروه خونی، معمولا رهبر هستند. شهود عالی دارند و بهتر از سایر گروه های خونی می توانند استرس و اضطراب را کنترل کنند. این افراد میتوانند اعتماد به نفس بالایی داشته باشند، اما در عین حال نسبت به سایرین حساس تر و احساسی تر هستند. آنها به هر آنچه که اراده کنند، خواهند رسید. این گروه خونی با دیگر افراد گروه خونی o و یا AB می توانند بیشترین میزان رمانتیک بودن را داشته باشند و برای هم مناسب هستند.

شخصیت شناسی گروه خونی a+

افراد مشهور دارای گروه خونی A: جورج بوش، سیمپسون، بریتنی اسپیرز، آلن آلدا، هیتلر، لیندون بی جانسون، ریچارد نیکسون، مکی نومیا.

بیشترین تحقیقات و بررسی ها در مورد این گروه خونی مربوط به کشور ژاپن است، که تقریبا 74 درصد جمعیت آنها را این گروه خونی تشکیل می دهند.استرس و فشار، زود بر روی این گروه تاثیر می گذارد و می تواند باعث تضعیف ایمنی آنها شود اما متاسفانه خیلی اصرار و تمایل دارند که فشارهای زیادی را کنترل کنند.

این گروه خونی افراد مضطربی هستند و نسبت به سایر انواع گروه خونی، اعتماد کمتری دارند ، این افراد به زمینه های فکری، علمی، ریاضیات و تحقیقاتی تمایل زیادی دارند.از آنجایی که آنها بیشتر درونگرا هستند، تمایل به مستقل انجام دادن کارها دارند اما در عین حال در کارهای تیمی و گروهی نیز همکاری خوبی دارند و بی نظیر جلوه می کنند.این افراد می توانند بسیار پرشور و حرارت باشند، اما قبل از اینکه با کسی صمیمی شوند و به او اعتماد کنند، این شخصیتشان را بروز نمی دهند ، این گروه خونی با سایر افراد گروه خونی A یا AB سازگار است.

شخصیت شناسی گروه خونی b+

افراد مشهور دارای گروه خونی B: آکیرا کوروساوا،جک نیسان، تام اندلس، لئوناردو دی کاپریو، ونیس یانگ.

این افراد معمولاً خلاق، درونگرا، دوست داشتنی، عاطفی و باهوش هستند اما در عین حال می توانند شخصیت خودخواهانه ای نسبت به سایر گروه های خونی داشته باشند.

این افراد مانند گروه خونی O بلند پرواز هستند، اما مانند گروه خونی A اندیشمند نیز می باشند و احتمال بیشتری دارد که به بیماری لوپوس ،مولتیپل اسکلروزیس، خستگی های مزمن دچار شوند. این گروه خونی با گروه های دیگر B و AB ارتباط و سازگاری بیشتری دارند.

گروه خونی AB:

افراد مشهور دارای گروه خونی AB: لوچیانو پاواروتی، میا فارو ،جان اف کندی، مرلین مونرو ،مایک جگر، توماس ادیسون،باب ساپ، جکی چان.

افرادی با با این گروه خونی می توانند شخصیت ترکیبی داشته باشند، آنها می توانند خجالتی و در عین حال شخصیتی برونگرا و اجتماعی داشته باشند.این افراد بسیار جذاب هستند و به راحتی در دل هر شخصی می نشینند و آرام هستند و به آسانی می توانند روابط دوستانه برقرار کنند.این شخصیت ترجیح می دهد که همیشه از دیگران متفاوت باشد و از نظر دوستی و سازگاری و روابط عاطفی و رمانتیک،این گروه خونی میتواند با تمام گروه های خونی دیگر و یا حتی افراد با گروه خونی مشابه ارتباط بر قرار کند.

تاثیر گروه خونی بر خصوصیات اخلاقی هر فرد چیست؟

گروه خونی مشترک در زن و مرد

اگر گروه خونی زن و مرد یکسان باشد ، هیچ مشکلی پیش نمی آید چون نوع خون هردو یکی است.به عنوان مثال اگر گروه خونی هردو A+ باشد به این معنا است که خون هردو از نوع +Rh است، که بهترین پیوند برای ازدواج می باشد.اگر گروه خونی پدر و مادر یکسان باشد، فرزند شانس بیشتری برای داشتن همان گروه خونی دارد.زن و مردی که گروه خونی مشابه دارند، کم خطرترین پدر و مادرها هستند!

اما اگر برای ازدواج گروه خونی ها متفاوت بود چه؟

اگر گروه خونی زن و مرد متفاوت باشد، فرزند گروه خونی یکی از پدر یا مادر را به ارث می برد، اما کسی که گروه خونی پدرش را به ارث می برد نسبت به کسی که از مادرش به ارث می برد، بدن سالم تری دارد.

البته اگر نوع خون زن و مرد متفاوت باشد، مثلا یکی A+ و دیگری B-، گروه خونی و عامل Rh آن ها با هم سازگاری ندارد و باید برای دانستن اصول احتیاطی و پیشگیری از عوارض به پزشک مراجعه کنند؛ اما اگر این کار را نکنند مادر در خطر خواهد بود، زیرا گروه خونی مادر با جنین سازگاری نخواهد داشت و هنگامی که خون جنین وارد سیستم بدن مادر شود او را به خطر می اندازد.

پس از ورود خون متفاوت نوزاد به بدن مادر، بدن مادر علیه عامل Rh بچه شروع به پادتن سازی می کند و با جنین مانند یک متجاوز و عامل مهاجم رفتار می کند.با عمل پادتن سازی بدن مادر ضعیف می شود؛ همچنین پادتن ها گلبول های قرمز جنین را از بین می برند و باعث ایجاد بیماری کم خونی در جنین می شوند و حتی ممکن است کمبود گلبول قرمز در بدن جنین، موجب آسیب های مغزی و یا مرگ شود.

در بچه های دوم و به بعد این علائم به علت افزایش آنتی بادی بیشتر بروز می کند به همین علت در حاملگی اول به مادر آمپول ضد RH تزریق می شود تا در حاملگی های بعدی جبران شود .

زدن آمپول روگام 72 ساعت بعد از زایمان شیوه ی موثری برای سد نمودن و تصفیه سریع سلولهای RH مثبت ازجریان خون است . این نوع ناسازگاری نیز مانع از ازدواج نمی شود . اکنون که اطلاعاتی درباره اهمیت سازگاری گروه خونی برای ازدواج دارید، بد نیست کمی هم از خطرات گروه خونی ناسازگار را بدانید.

خطرات گروه خونی ناسازگار برای ازدواج

خطرات گروه خونی ناسازگار برای ازدواج

همیشه می گویند بارداری اول به دشواری بارداری های بعدی نیست.عدم سازگاری گروه خونی و عامل Rh موجب بیماری های همولیتیکی و اریتروبلاستوز جنینی مانند کم خونی و زردی می شود.این بیماری ها بسیار شدید و جدی هستند و حتی می توانند موجب نارسایی قلبی و در نهایت مرگ جنین شوند. پس کسانی که نوع خونشان متفاوت است ، هرگز نباید با هم ازدواج کنند.

اریتروبلاستوز کودکی که از نظر گروه خونی مشکلی ندارد، تنها با تزریق و تعویض خون قابل درمان است.پزشک ها با این کار سطح بیلی روبین بدن را تنظیم می کنند.اگر سطح بیلی روبین بالا باشد، به بازال گانگلیا منتقل می شود و کودک را دچار کرنیکتروس خواهد کرد. کرنیکتروس باعث آسیب های مغزی و کند ذهنی می شود و بلع کودک را دچار مشکل می کند.

خون به چهار دسته تقسیم می شود:

AB، O، B، A. رزوس یا همان Rh منفی شامل A- ،B- ، O- و AB- است ورزوس یا همان Rhمثبت A+ ،B+ ، O+ و AB+.

گروه خونی A

اگر گروه خونی شما A است در خونتان پادتن زای Aدر گلبول های قرمز و B در پلاسما دارید.

گروه خونی AB

افرادی با گروه خونی AB هردو پادتن زای A و B را در گلبول های قرمز خود دارند و فاکتور رزوس ندارند.این به این معنی است که وقتی دو نفر با گروه خونی AB با یکدیگر ازدواج می کنند ، خطر ابتلا به بیماری های مربوط به خون در آن ها وجود ندارد.نکته مثبت دیگری که گروه خونی AB دارد این است که این افراد می توانند از همه گروه ها خون بگیرند.

گروه خونی O

افرادی که گروه خونی O- دارند بسیار خوش شانس اند ، زیرا عامل رزوس ندارند اما افرادی با گروه خونی O+ عامل رزوس دارند.به زبان ساده، شما باید با کسی ازدواج کنید که بتواند به شما خون بدهد.

separator line

بهترین پیوند گروه های خونی برای ازدواج

مرد دارای گروه خونی A+ :گروه خونی های A+ و AB+

زن دارای گروه خونی A+ :گروه خونی های -A+، A-، O+، O

مرد دارای گروه خونی O+ :گروه خونی های +A+، B+، AB+، O

زن دارای گروه خونی O+ :گروه خونی های -O+، O

مرد دارای گروه خونی B+ :گروه خونی های +B+، AB

زن دارای گروه خونی B+ :گروه خونی های -B+، B-، O+، O

مرد دارای گروه خونی AB+ :گروه خونی AB+

زن دارای گروه خونی AB+ :همه گروه های خونی

برای یک مرد با گروه خونی منفی :گروه های A+، A-، AB+ و AB- مناسب هستند و برای یک زن A- یا O-.

مرد با گروه خونی O- :با همه گروه های خونی سازگاری دارد اما برای زنان تنها گروه O- مناسب است.

مرد با گروه خونی B- :با تمام گروه ها به جز A+ و A- سازگاری دارد اما برای یک زن تنها B- و O- مناسب اند.

مرد با گروه خونی AB-:تنها با AB+ و AB- سازگاری دارد و زنان دارای این گروه AB-، A-، B- یا O-.

چگونگی تشخیص سازگاری خون

چگونگی تشخیص سازگاری خون

در آزمایشگاه برای تشخیص سازگاری خون را با سه نمونه از گروه A، B و پادتن ترکیب می کنند، تا بفهمند پادتن زایی در خون وجود دارد یا خیر و عامل Rh با یکدیگر تطابق دارند یا خیر .

مواردی که انجام آزمایش ژنتیک به زوج ها توصیه می شود:

زوج هایی که باهم نسبت فامیلی دارند.

زوج هایی که یکی از آنها مبتلا به اختلالات ژنتیکی باشند.

اگر یکی از افراد خانواده و فامیل درجه یک زوج ها مبتلا به اختلالات ژنتیکی باشد.

خانم هایی که سن آنها کمتر از 18 سال یا بیشتر از 33 است.

زوجینی که فعالیت شان در مراکز حساس و پرخطر است و با مواد شیمیایی و یا هسته ای سر و کار دارند.

نکته گروه خونی و ازدواج:

عدم سازگاری خون نباید باعث شود از ازدواج منصرف شوید، تنها باید از پزشک خود اصول احتیاطی را بپرسید و رعایت کنید.تحقیقات نشان می دهد مواد غذایی که مصرف می کنید روی گروه خونی فرزندتان نیز تاثیر می گذارد.

یکسان بودن گروه خونی در ازدواج افراد نمی تواند مشکل ساز باشدآنچه مشکل ساز می شود ارتباط خونی درازدواج فامیلی است که موجب مشکلات ژنتیکی می شود.اگر RHH گروه خونی خانم منفی و RH گروه خونی آقا مثبت باشد، جهت جلوگیری از بروز مشکل برای نوزاد در بارداری آمپول روگام تزریق می شود.

افراد مبتلا به تالاسمی مینورنباید با هم ازدواج کنند . این نوع تالاسمی به تنهایی برای افراد مشکلی ایجاد نمی کند و فرد فقط ناقل یک صفت است اما فرد مبتلا به تالاسمی مینوراگر با یک فرد مینورازدواج کند، احتمالا فرزندشان مبتلا به تالاسمی ما ژور خواهد شد.

همچنین بخوانید:

هر آنچه باید درباره گروه های خونی نادر بدانیداین مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (5 رای)  
  • منبع
  • borna.news
  • www.ics.ir
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits