دلگرم
امروز: دوشنبه, ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ برابر با ۲۲ شعبان ۱۴۴۵ قمری و ۰۴ مارس ۲۰۲۴ میلادی
10 درس مهم زنان موفق در مورد کار
2
زمان مطالعه: 6 دقیقه
زنان موفق افرادی با توانایی های غیرطبیعی نیستند بلکه رفتار و عملکرد مناسب در محیط کار را به نحوی بهتر می دانند.

چگونه در محیط کار زن موفقی باشیم؟

مطمئنا،افراد موفق دارای داستانی خارق العاده هستند و یک ابرقهرمان محسوب می شوند، اما نکات زیادی در مورد زندگی و کار وجود دارد که ما میتوانیم از آنها بیاموزیم .
در ابتدا و پایان فیلم “Wonder Woman”(زنان موفق) ما می بینیم که وی در یک دفتر مدام در حال کار کردن میباشد .اگرچه ما نمی توانیم ابرقهرمان هایی مانند او باشیم، اما در ادامه این بخش ملاحظه می نمایید که درس هایی وجود دارد که می توانیم از رویکرد او به چالش هایی که در دنیای حرفه ای ما که بسیار مفید هستند، یاد بگیریم.

درس ۱: اگر شما به چیزی علاقه دارید ، آن را تعقیب کنید

دیانا، که به عنوان یک زن موفق شناخته شده است، علاقه مند به مبارزه با شمشیر از دوره جوان بود، اما مادر او خواسته اش را تایید نمی کند. این علاقه چنان بود که دیانا به مخالفت با مادرش برخاست و از عمه اش نحوه ی استفاده از شمشیر را فرا گرفت.
تنها چیزی که میتوان در مورد دوران کودکی گفت این است که کودکان در این دوران استعدادها و توانایی های خود را در می یابند و ممکن است که در آینده تبدیل به کار حرفه ایی آنها شود.پس خواستن توانستن هست،کاری که به آن علاقه مند هستید را ادامه دهید تا در آن برای خود یک ابرقهرمان باشید.

ویژگی زنان موفق

درس ۲: خودتان را باور کنید؛ این انتظار را نداشته باشید که مدام دیگران به شما انرژی دهند

قطعاً باور کردن توانایی هایتان و حفظ این باورها و توانایی ها کار آسانی نیست. یا میتوان اینگونه گفت که ماها به توانایی هایمان و ظرفیت هایمان شک داریم.
عمه ی دایانا هنگامی که دیانا تمرین می کرد به او گفت که او قوی تر از آن است که تصورش را داشت و بدین ترتیب دیانا خودش را باور کرد. اگر ممکن است هرچیزی که موجب افزایش اعتماد به نفس شما میشود را بنویسید و در ابتدای هر روز و یا ابتدای هر هفته آنرا ببینید و این عمل موجب ترقی شما شما خواهند شد.

درس ۳: از دادن ایده های کارساز پیشگیری نکنید

این بدان معنا نیست که شما به بیرون از دفتر کارتان بروید و کاری انجام دهید که منجر به ایجاد اختلافاتی میان شما و رییس آن دفتر شود. شما می توانید بخشی از تیم شرکت خود باشید و افکار و نظرات خود را داشته باشید.
اگر بیش از شش ماه کار کرده باشید، فکر می کنید که شما به خوبی کار می کنید و رئیس شما هم همین احساس را نسبت به شما خواهد داشت، و بهتر است که از دادن پیشنهادات کاری خجالت نکشید و طبق منطق کاری پیش بروید.
اگر فکر می کنید که میتوانید تیم شرکت را طوری راهنمایی کنید که باعث پیشرفت و ترقی آن میشود را بادیگر اعضای گروه به اشتراک بگذارید و لازم بذکر است که اگر از صحت عمل آن اطمینان دارید ابتدا با یکی از اعضای گروه به اشتراک بگذارید و مشورت کنید و سپس با دیگر اعضا به اشتراک بگذارید.

راز زنان موفق

درس ۴: اگر احساس می کنید رئیس شما تصمیم گیری غیر اخلاقی و غیر منطقی دارد، بهتر است که با وی صحبت کنید

قبل از در میان گذاشتن این موضوع با رییس خود ابتدا بهتر است که شما جوانب مثبت و منفی صحبت کردن در برابر رئیس خود را در نظ بگیرید و ببینید که چگونه او را تحت تاثیر قرار می دهد .
اگر به خوبی پیش بینی کردید و به منافع شما صدمه ایی نخورد در میان بگذارید ولی اگر متوجه شدید که از کرده خود پشیمان خواهید شد پیشنهاد میشود که کلاً نادیده بگیرید و به کار عادی خود در کارتان ادامه دهید.

درس ۵: در برابر مسئولیت هایی که برعهده میگیرید تأمل نمایید

زمان هایی پیش می آیند که شما نمیخواهید تا دیروقت بمانید و کارهای خسته کننده را که رئیس شما در جلسه کارکنان به شما تحویل داده است، را انجام دهید و لازم بذکر است که شما همیشه نباید در برابر خواسته های رییس بگوید “بله” و تبدیل به فردی که همه از آن استفاده می کنند شوید. هیچ کدام از ما نمیتوانیم قدرت انجام همه ی این کار هارا داشته باشیم ولی میتوانیم تا حدودی آنها را انجام دهیم، اما می توانیم از رویکرد و نحوه عکس العمل های آنان درس بگیریم و به کار حرفه ای مان آنها را اضافه کنیم.

درس 6 : زنان برای موفقیت در کسب و کار و زندگی نیازی به تایید دیگران ندارند

بسیاری از مدیران زن در کار خود نگران هستند که زیردستان و کارمندان آن ها فکری منفی نسبت به او داشته باشند و این طور می اندیشند که فکر منفی کارکنان نمی تواند مدیریت خوبی را برای آن ها به همراه داشته باشد. شما برای آن که به یک رهبر و مدیر موفق تبدیل شوید نیازی به تایید و دوست داشته شدن توسط دیگران ندارید، پس کاری را انجام دهید که از نظر منطقی بهترین است.

زنان موفق در محیط کار

درس 7 : از کلیشه ها دوری کنید

بررسی ها نشان می دهد که زنان مادر در یافتن شغل نسبت به سایر زنان دچار مشکل هستند. طبق یک تحقیق ۷۹ درصد از شرکت ها از استخدام زنان مادر جلوگیری می کنند، چرا که فکر می کنند آن ها تمرکز لازم برای کار کردن را ندارند.
با این که گفتن حقیقت در چنین مواردی می تواند شانس استخدام شما را کاهش دهد، اما سعی کنید همیشه واقعیت را بیان کنید، چرا که شرکتی که چنین تفکر کلیشه ای را نسبت به کارکنان خود داشته باشد، مطمئنا نمی تواند به مکانی برای پیشرفت و موفقیت زنان در کار و زندگی تبدیل شود.

درس 8 : شکست ناپذیر باشید

بررسی ها نشان می دهند که به طور معمول میزان اخراج کارکنان زن در دنیای تکنولوژی نسبت به اخراج مردان دو برابر است. پس تمام سعی خود را بکنید که در هر شرایطی و حتی بدترین حالت ممکن به کار خود ادامه دهید، اما به همراه ادامه دادن کار خود به دنبال شرایطی بهتر برای خودتان نیز باشید؛ برای نمونه همگام با کار کردن در شرکت فعلی به دنبال فعالیتی بهتر در شرکتی برتر باشید.

درس 9 : سوالات خود را مستقیم بیان کنید

مشکلات و سوالات خود را در سر کار به طور مستقیم با کارفرمای خود در میان بگذارید و از طفره رفتن و زمینه چینی جلوگیری نمایید. اگر درخواست ترفیع در شغل خود را دارید آن را مستقیما با رئیس خود در میان بگذارید و از شنیدن پاسخ منفی نترسید. ترس از قضاوت شدن یکی از موانع بزرگ در موفقیت زنان در کار و زندگی می باشد.

حتماً بخوانید:
چگونه زن موفقی باشیم؟(Successful woman)

چگونه زن موفقی باشیم؟(Successful woman)

کلید طلایی برای زنانی که میخواهند موفق باشند با این بخش از دلگرم همراه باشید تا با راه های مناسب برای موفقیت در زندگی آشنا شوید. ویژه بانوان همیشه…

درس 10 : حاشیه کاری امنی برای خود داشته باشید

مهم ترین ویژگی یک شرکت با عملکرد خوب، تعداد کارکنان و یا مدیر نمی باشد، بلکه مسئله ی امنیت روانی است. سعی کنید یک حاشیه ی امن برای خود به وجود آورید تا در محیط کاری تان احساس آرامش داشته باشید.
مثلا داشتن دوستانی خوب در محل کار می تواند یک حاشیه امن برای ما به حساب بیاید و این می تواند یک جهش بزرگ برای رسیدن به موفقیت در کسب و کار و زندگی زنان به حساب بیاید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (2 رای)  
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits