دلگرم
امروز: یکشنبه, ۱۵ تیر ۱۳۹۹ برابر با ۱۵ ذو القعدة ۱۴۴۱ قمری و ۰۵ ژوئیه ۲۰۲۰ میلادی
با مشکلات مالی قبل از ازدواج ؛ چه باید کنید ؟

با مشکلات مالی قبل از ازدواج چه کنیم؟

با مشکلات مالی قبل از ازدواج ؛ چه باید کنید ؟
2
زمان مطالعه: 7 دقیقه
افراد باید در مورد مسائل و مشکلات مالی شان قبل از ازدواج با طرف مقابلشان با صداقت کامل رفتار کنند و هر آنچه لازم است را به فرد مورد نظر خود بگویند.

بررسی مسائل و مشکلات مالی قبل از ازدواج

یکی از مسائلی که زوجین بر سر آن در زندگی مشترک بحث و جدل زیادی دارند ، مسائل مالی است . قبل از ازدواج و در خواستگاری مطرح کردن مسائل مالی اغلب به عهده بزرگ تر هاست و صحبت درباره چنین مسائلی برای جوانان سخت است.

اما اگر از همان ابتدا درباره این مسائل خودتان با یکدیگر صحبت کنید و سنگهای خود را وا بکنید مطمئنا آینده مالی بهتر خواهید داشت و با برنامه ریزی اصولی پیش خواهید رفت .

اهمیت بیان مشکلات مالی قبل از ازدواج

درباره مشکلات مالی قبل از ازدواج چگونه رفتار کنیم؟

 • نهایت صداقت را به کار بگیرید

داشتن بدهی معمولا سبب خجالت کشیدن شما از اطرافیان می شود به همین خاطر نمی توانید درباره آن شفاف صحبت کنید اما پنهان کردن واقعیت و حرف نزدن درباره بدهی ها عواقب بدتر و احساس گناه در قبال فردی که به خواستگاریش رفته اید ، دارد بنابراین اگر بدهی دارید، صادقانه موضوع را در میان بگذارید.

هنگامی که به خواستگاری می روید و از مسایل مالی مانند آنچه «دارید» و آنچه «بدهکارید» با فرد مورد علاقه تان صحبت کنید تا او در جریان همه چیز قرار گیرد و از آینده تصویر روشن تری برای خود بسازد .

شما نمی توانید تا آخر عمرتان بدهی خود را پنهان کنید و بالاخره مسائل آشکار می شود و فقط شرمساری برای شما می ماند.

 • همدلی ایجاد کنید

اگر با شریک زندگی آینده تان درباره مسائل مالی وبدهی صحبت کنید او احساسی خواهد شد و برای برطرف کردن مشکل احساس مشارکت می کند .

پس برای گفتگو درباره پول، مسایل مالی و توانمندی ها یا ناتوانی های مادی تان کنار وقت بگذارید وفقط از شریک زندگیتان طلب همدلی کنید و هیچگاه مسئولیت بدهی ها یا ناتوانی های مالی تان را به دوش او نیندازید.

آیا باید مشکلات مالی را قبل از ازدواج بگوییم؟

برای دانستن مسایل و رویکرد مالی یکدیگر سوالات زیر را از هم بپرسید:

 1. درباره پول یا بدهی رویکرد والدین شما چه بوده است؟
 2. آیا در گذشته اتفاقات خاصی افتاده که دیدگاه ات را درباره پول تغییر داده باشد؟
 3. رویکردها و دیدگاه تو درباره پول چیست و برای بهبود آن چه می کنی؟
 4. ترس و امید اصلی تو درباره آینده مالی مشترکمان چیست؟

هر دو طرف باید به این سوالات پاسخ صادقانه و شفافی دهند تا طرف مقابل بتواند تصویرکه در ذهن شماست ، دریابد .

این تصویر سازی و مشخص شدن برنامه مالی آینده شما برای طرف مقابل سبب می شود او نیز در جهت اهداف مشترک با شما حرکت کند و هم سو گردد. همچنین زمان گفت و گو درباره پول یا بدهی، خطر مشاجره کاهش می یابد.

مشکلات مالی قبل از ازدواج چه تاثیری بر زندگی افراد دارد؟

 • اگر دید گاه هایتان درباره پول و مسائل مالی متفاوت بود با بحث منطقی در نهایت به نتیجه ای برسید که هر دو طرف را راضی کندو اگر هم نظر بودید که چه بهتر.

برنامه ریزی کنید

 • کلید هر نوع پیشرفت برنامه ریزی است بنابراین لازم است که برای تامین مالی زندگی آینده، تامین هزینه های ازدواج و پر کردن بدهی ها برنامه ریزی کنید.
 • همه هزینه های عروسی و زندگی آینده تان را حساب کنید و نسبت به پرداخت آنها با توجه به درآمد و توانایی مالی خانواده اقدام نمایید.
 • با فهمیدن حداقل و حداکثر بازپرداخت ماهانه، امکان قرض یا وام گرفتن، میزان ثابت و بی تغییر درآمدتان و مدت زمان بازگرداندن بدهی هایتان دقت برنامه ریزی شما افزایش می یابد.
 • هنگام برنامه ریزی هدف های مشترک خودتان مانند خرید خودرو یا خانه را از یاد نبرید . اگر بدهی داشته باشید تامین این نیازها دشوار خواهد شد و به برنامه ریزی دقیق و دقت عمل زیادی نیاز دارد.

الگوی پس انداز داشته باشید

 • پس اندازهر چند ناچیزداشته باشید و 20 تا 30 درصد از درآمد ثابت خانواده را پس انداز کنید و بعد از حذف خرج های ثابت از در آمد مقداری پول برای روز مبادا کنار بگذارید.

تامین مخارج زندگی

 • تا اینجا تا حدودی درباره تاثیر مسائل مالی در ازدواج آشنا شدید. یکی از موارد مهم دیگر بعد از ازدواج تامین مخارج زندگی است. این وظیفه عموما بر عهده مرد است.
 • امروزه یکی از پایه های مهم زندگی میزان درآمد مرد است. البته پیدا کردن مردی که هم از لحاظ اخلاقی و هم مسائل مالی در بالاترین درجات باشد کار سختی است.
 • بهتر است در این زمینه دختران سطح توقعات خود را پایین بیاورند. زیرا توقعات زیاد مالی از مرد باعث سردی در روابط میشود.همین که شغل مناسب و آبرومندی داشته باشد و قادر به تامین هزینه های زندگی باشد به نظر کافی است.
 • تاثیر مسائل مالی در ازدواج در موارد بالا خلاصه نمی شود.

در زیر مواردی را که به علت مشکلات اقتصادی، ازدواج و زندگی زناشویی را دچار مشکل کرده برای شما توضیح خواهیم داد:

مهمانی های بیش از حد

 • در بعضی موارد ممکن است زن و یا مرد مجبور باشند علارغم میل باطنی مدام پول خود را صرف مهمانی های آنچنانی کنند. در این صورت تمام پس انداز خانواده خرج مهمان ها شده و زن و شوهر مدام درجا می زنند.
 • همین وضع باعث کشمکش و دعوا میان زن و شوهر می شود. خانواده های این زوج باید در رفت و آمد خود مدیریت داشته باشند که خدای نکرده به دلیل مسائل مالی فرزندانشان تحت فشار قرار نگیرند.

اسراف

 • اسراف در هیچ دین و آیینی پسندیده نیست. در تمام موارد باید تعادل حفظ شود. متاسفانه بعضی از زوجین به دلیل اسراف و ریخت و پاش های آنچنانی هزینه های زیادی را به همسر خود تحمیل می کنند.
 • سعی کنید حتی اگر توان مالی تان نیز زیاد است صرفه جویی را در زندگی بیاموزید. زیرا همیشه در به روی پاشنه نمی چرخد.

مخفی کردن حقوق

 • می دانید که تاثیر مسائل مالی در زندگی بسیار مهم است. پس مخفی کردن میزان درآمد چه از طرف زن و چه مرد کار پسندیده ای نیست. بهتر است در این مورد شفاف سازی شود.
 • در این صورت است که می توان بر حسب هزینه های دریافتی، میزان هزینه های زندگی را تخمین زد. پس حتما باید قبل از ازدواج، متوسط درآمد خود را در ماه را با همسر آینده تان در میان بگذارید تا درآینده به مشکل برنخورید.

نکته1

به دلیل اینکه تاثیر مسائل مالی در ازدواج از اهمیت بالایی برخوردار است. حتما باید با خانواده ای وصلت کنید که از لحاظ مالی هم سطح شما باشد.

ممکن است در بسیاری از موارد آقایون به دلیل ثروت خانم با او ازدواج کنند. اما خانومشان در زندگی زناشویی ثروتش را در اختیار مرد قرار نمی دهد و همین موضوع مشکلاتی را در زندگی آنها ایجاد می کند.

نکته 2

میدانید که تمام مشکلات مالی بر عهده مرد است. به همین دلیل او گاهی خسته می شود. این فرد دچار اختلالات رفتاری می شود. این موضوع ممکن است بر روی تربیت فرزندان نیز تاثیر منفی بگذارد.

پس بهتر است بانوان در این مورد به آقایون کمک کرده و درجستجوی شغل مناسب باشند. زیرا دراینصورت بار مشکلات از دوش یک نفر برداشته خواهد شد.

همچنین بخوانید:

مشکلات مالی ازدواج،برای احساس خوشبختی با وجود مشکلات مالی در ...

چگونه استقلال مالی داشته باشیم + ۸ گام برای رسیدن به استقلال مالی


 • منبع
 • porseman.com
 • rahyabmoshaver.com
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
تبلیغات مشاغل
Ad · www.delgarm.com

تست عشق

Ad · www.soorban.com

سالن عقد

Ad · www.delgarm.com

قیمت روز کولر گازی

Ad · www.newslaw.net

اخبار حقوقی

Ad · www.sokhansarayan.com

آموزشگاه زبان اصفهان

Ad · www.delgarm.com

تعبیر خواب

Ad · www.samamoshaver.ir

ثبت شرکت در اصفهان

hits
statcounter