آیا فاصله زیاد بین روابط جنسی نشانه بی علاقگی زوجین است؟

فاصله زیاد بین روابط جنسی خوب است یا بد؟
۱,۶۸۸
۰
۰
یکشنبه, ۰۲ تیر ۱۳۹۸ ۱۱:۴۳
آیا فاصله ی زیاد بین روابط جنسی نشان از بی علاقگی زوج ها به هم دیگر است؟ فاصله بین دو رابطه زناشویی چقدر باید باشد؟ فاصله بین دو انزال برای مردان چقدر مناسب است ؟ زنان و مردان روزی چند مرتبه می توانند نزدیکی داشته باشند؟ در این مطلب از دلگرم به این سوالات پاسخ می دهیم.
فاصله زیاد بین روابط جنسی خوب است یا بد؟

حد و حدود رابطه جنسی در زندگی مشترک را بدانید

فاصله بین دو رابطه زناشویی چقدر باید باشد؟

در فرآیند رابطه جنسی آنچنان ارقام اهمیت ندارند، بلکه بسته به افراد و شرایط آنها وضعیت متفاوت است ، از آنجا که در فرآیند رابطه زناشویی عوامل زیادی دخیل هستند بنا براین نمیتوان یک نسخه در زمینه فاصله بین دو نزدیکی برای همه در نظر گرفت ، چرا که بسته به وضعیت جسمانی ، وضعیت روحی و روانی و شرایط انجام رابطه زناشویی ممکن است در فردی با فرد دیگر متفاوت باشد.

اگر فرد دچار انزال زودرس باشد ، ممکن است در اولین نزدیکی بدون فعالیت آنچنان جسمانی در حین نزدیکی در کمتر از چند ثانیه دچار انزال شود ، حال آنکه ممکن است فردی بعد از نیم ساعت به انزال برسد بنابر این طبیعی است از نظر فعالیت جسمانی حین نزدیکی فرد دوم که مدت زمان انزال طولانی تر دارد انرژی بیشتر صرف کرده است.

بنا بر این از نظر جسمانی بدن وی باید زمان یشتری سپری کند تا ریکاوری شود و بتواند برای مرتبه بعدی رابطه جنسی و انزال داشته باشد.پس مقدار صرف انرژی به انزال ارتباطی ندراد بلکه به شدت فعالیت فیزیکی بدن در عمل نزدیکی ارتباط پیدا می کند ، همانند یک فعالیت ورزشی که هر چه بیشتر باشد انرژی بیشتری صرف و بدن برای تجدید نیرو نیاز به جذب انرژی ( کالری ) دارد.

از طرف دیگر هر چه زمان نزدیکی و رسیدن به انزال بیشتر باشد ممکن است فشار به قسمتهای مختلف بدن نظیر قلب نیز بیشتر باشد بنابراین بهتر است از نظر جسماین بعد از انزال اول کمی وقفه ایجاد شود.

فاصله زیاد بین روابط جنسی

نحوه رابطه جنسی در مبتلایان به انزال زودرس

بسته به شرایط سنی در آقایان ، آمادگی برای نزدیکی بعدی متفاوت است ، یک مرد 25 ساله خیلی زودتر از یک مرد 45 سال هبرای رابطه دوم آماده میشود و آلت تناسلیش زودتر به نعوظ میرسد ، شاید در دقایقی کوتا هبعد از انزال نخست این اتفاق بیفتد اما برای مردان در میانسالی به بعد نیاز به زمان بیشتری است که از چند ساعت تا حتی چند روز ممکن است تحریک مجدد آنها و رسیدن به نعوظ زمان ببرد.


دلایل زیربنایی برقراری رابطه ی جنسی از دفعات آن مهم تر است!

شما چندبار در هفته با همسرتان رابطه ی جنسی دارید؟

آیا فاصله ی زیاد بین روابط جنسی تان شما را نگران صمیمیت موجود در رابطه ی تان کرده است؟

آیا از اینکه نسبت به زوج های دیگر کمتر با همسرتان رابطه ی جنسی دارید ناراحت هستید؟

چقدر رابطه ی جنسی در هفته مناسب خواهد بود؟

این سؤالات ذاتا نادرست هستند، زیرا دفعات برقراری رابطه ی جنسی ارتباطی به خوب و بد بودن آن و یا رضایت بخش بودن آن ندارد. با این حال دفعاتی که زوج ها با صمیمیت به هم نزدیک می شوند، نقش مهمی در رابطه ی جنسی و رضایت از رابطه ی شان دارد.

اما زوج ها اغلب چقدر با هم رابطه ی جنسی دارند؟ و این موضوع چقدر در کیفیت و رضایتمندی رابطه شان تاثیر گذار است؟

رایج ترین پاسخ

قبل از توجه به نقش دفعات رابطه ی جنسی و تاثیر آن در رابطه ی افراد و رضایت جنسی، ابتدا به این سوال می رسیم که زوج ها اغلب چه میزان باهم رابطه ی جنسی دارند؟

در مطالعه ای که بیش از 26،000 آمریکایی در آن شرکت کردند و در بایگانی رفتار جنسی منتشر شد، شرکت کنندگان گزارش کردند که در سال 54 بار رابطه ی جنسی برقرار می کنند، یعنی تقریبا یکبار در هفته. این مطالعه شامل نامزد ها و ازدواج کرده ها بود. هنگامی که محققان به طور خاص به پاسخ های متاهل ها توجه کردند، متوجه شدند که دفعات رابطه ی جنسی آنها کمتر است، یعنی 51 بار در سال و کمتر از 1 بار در هفته.

پاسخی خوشحال کننده

زوج هایی که تقریبا یکبار در هفته رابطه ی جنسی دارند، چقدر خوشحال هستند؟ در حالیکه اکثر ما ممکن است معتقد باشیم رابطه ی جنسی بیشتر باعث خوشحالی بیشتر خواهد شد، نتایج تحقیقات نشان می دهد که ماجرا چیز دیگری است.

فاصله زیاد بین روابط جنسی

در بررسی بیش از 30،000 آمریکایی که نتایج آن در مجله علوم روان شناختی و شخصیت اجتماعی منتشر شده است، محققان رابطه ی بین میزان برقراری رابطه ی جنسی بین زوج ها و میزان خوشحالی شان را بررسی کردند. آنها دریافتند زوج هایی که یکبار در هفته رابطه ی جنسی داشتند شادتر از کسانی بودند که 2 یا 3 بار یا حتی بیشتر در هفته رابطه ی جنسی داشتند.

بنابراین زوج هایی که به طور متوسط یک بار در هفته رابطه جنسی دارند خوشحال هستند. و زوج هایی که بیشتر از آن رابطه ی جنسی دارند، فقط شاد هستند.

همچنین بخوانید:

چگونه می توان یک رابطه جنسی صحیح را تجربه کرد ؟

منظور از هوش جنسی در روابط زناشویی چیست ؟

رابطه جنسی ضربدری (چند نفره) چیست ؟ و چه عواقبی دارد

اما در مورد کسانی که کمتر از یک بار در هفته از رابطه جنسی برخوردارند چه؟

پاسخی حیرت آور

مطالعه ای که در بالا توضیح داده شد، نتیجه گیری کرد افرادی که کمتر از یکبار در هفته رابطه ی جنسی دارند نسبت به آنهایی که یکبار یا بیشتر در هفته رابطه ی جنسی دارند، کمتر شاد هستند. اما طبق تحقیقات دیگر دامنه وسیعی از دفعات کمتر رابطه ی جنسی نیز وجود دارد.

در یکی از مطالعات درباره موضوع «ازدواجهای بدون رابطه ی جنسی»، 16 درصد از 6229 شرکت کننده گزارش دادند که در ماه گذشته رابطه جنسی نداشته اند. نویسنده اصلی این تحقیق، دکتر Donnolly، به طور مشابه تخمین زده است که 15 درصد زوج ها در 6 ماه گذشته رابطه جنسی نداشته است. در ازدواج های بدون رابطه ی جنسی زوج ها در سال 10 بار یا کمتر باهم رابطه ی جنسی دارند.

دلیل اینکه چرا رابطه جنسی ندارید مهم تر است!

ما زندگی جنسی مان را با توجه به دفعاتی که رابطه ی جنسی داریم با همسالانمان مقایسه می کنیم. اما توجه داشته باشید داشتن روابط جنسی متعدد اما با کیفیت پایین خوشحال تان نمی کند و به شما احساس رضایت نمی دهد. تشخیص دلایل فاصله ی زیاد بین روابط جنسی مان اهمیت زیادی دارد.

اگر به دلیل اینکه با همسرتان دعوا کردید یا دیگر او را دوست ندارید، رابطه ی جنسی تان با او کم شده است این می تواند نشان از یک مشکل بزرگ باشد. اما اگر به دلیل مریضی، گرفتاری و خستگی و شرایط محیطی نتوانسته اید رابطه ی جنسی داشته باشید، اصلا نیازی نیست نگران باشید.

مهم است که به یاد داشته باشید داشتن رابطه ی جنسی خوب و رضایت بخش یکبار در هفته یا کمتر از آن بسیار مناسب تر از روابط جنسی متعدد ولی بدون لذت و صمیمیت است.

فاصله زیاد بین روابط جنسی

میزان آمادگی زنان برای نزدیکی دوم چقدر است؟

فرآیند جنسی زنان و مردان بطور کلی متفاوت است و به هیچ وجه قابل مقایسه نیست ، چرا که زنا نبرای تحریک جنسی به عامل برانگیختگی احساسی نیز ، نیاز دارند ، اگر بخواهیم ساده تر این موضوع را عنوان کنیم ، مردا نمیتوانند حتی نسبت به کسی که هیچ حسی به او ندارند از نظر جنسی تحریک و ارضا شوند این در حالیست که در زنان وضعیت اینگونه نیست

در عوض زنان در چرخه جنسی می توانند بلافاصله بعد از ارگاسم در رابطه اول بدون وقفه برای ارگاسم های دوم و سوم هم آماده شوند که در مردان اینگونه نیست ، بنا براین میزان آمادگی زنان برای اربطه دوم علاوه بر مسائل جسمانی به مسائل عاطفی هم مرتبط است

توافق جنسی در بین زوجین اهمیت دارد

اگر زوجین بعد از نزدیکی اول ، تحریک شده و نیاز به تکرار رابطه جنسی داشتند می توانند آنرا انجام دهند که با توجه به عوامل مذکور در زوجین متفاوت خواهد بود.

بین دو نزدیکی وقفه توصیه می شود

اجازه بدید بدن به حالت پایداری و ثبات خود برسد مصرف ، خرما،عسل،تخم مرغ و موز می تواند در بازیابی انرژی برای انجام عمل نزدیکی دوم در فواصل کوتاه مفید باشد

رابطه جنسی فقط دخول نیست

زنان و مردان بدون دخول هم می توانند لذت جنسی از یکدیگر ببرند با صرف انرژی کمتر ، چه بسا زنان از روشهای غیر دخولی زودتر ارگاسم می شوند ، پس رابطه زناشویی را فقط و فقط در دخول ندیده و سایر روشهای کسب لذت از همسر را در نظر بگیرید .

خیلی از افراد چون بر این باورند که حتما باید دخول داشته باشند و دخول انرژی زیادی صرف می کند به دلیل خستگی از رابطه زناشویی اب همسر خوددرای می کنند این در حالیست که بدون دخول و با صرف کمترین انرژی می توان لذت جنسی را با همسر تجربه کرد.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
  • برچسب ها:
  • فاصله
  • روابط جنسی
  • فاصله ی زیاد
  • فاصله بین روابط جنسی
  • بی علاقگی زوج ها
  • فاصله بین دو انزال

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter