دلگرم
امروز: سه شنبه, ۰۸ خرداد ۱۴۰۳ برابر با ۲۰ ذو القعدة ۱۴۴۵ قمری و ۲۸ مه ۲۰۲۴ میلادی
اشتباهات رایج برای برگرداندن عشق از دست رفته
1
زمان مطالعه: 8 دقیقه
در این مقاله می خواهیم 5 اشتباه رایجی را که بعد از تمام شدن یک رابطه عاشقانه، برای بازگرداندن عشقتان انجام میدهید را به شما معرفی کنیم. با انجام این اشتباهات نه تنها عشقتان برنمیگردد بلکه هر لحظه از تصمیمی که برای جدایی از شما گرفته است مصمم تر...

اشتباه هایی برای برگرداندن عشق از دست رفته به رابطه

وقتی یک فرد در یک رابطه با شکست مواجه میشود و عشق خود را از دست میدهد به دلیل فوران احساسات مرتکب اشتباهاتی می شود.

احساسات به ما می گوید هر طور که شده باید عشق از دست رفته خودم را برگردانم، باعث می شود به دنبال برگرداندن مرد یا زن مورد علاقه خود به رابطه باشید، می خواهید با تکالیف برگرداندن عشقمان آشنا بشید، از خود می پرسیم چگونه یک رابطه از دست رفته را برگردانیم؛ برای رسیدن به این هدف ممکن است یک سری از ارزش ها رو از دست داد و اهدافی رو زیر پا گذاشت.

وقتی تمام فکر شخص متمرکز روی بازگرداندن عشق از دست رفته باشد منطق را کنار گذاشته و بصورت احساسی به دنبال بازگش به رابطه از دست رفته خواهید رفت. حتی ممکن است برای بازگشت عشق به رابطه به دنبال دعا برای عاشق کردن نیز بروید.

در تلاش برای بازگشت به رابطه به هر روشی اقدام خواهید کرد ولی به هدف خود که برگرداندن عشق از دست رفته است نخواهید رسید و در این راه اشتباهات بزرگی را بصورت مکرر تکرار خواهید کرد. از جمله ی بزرگترین اشتباهات برای بازگشت به رابطه از دست رفته می توان به 5 اشتباه و خطای مرگبار اشاره کرد:

separator lineاشتباه هایی برای برگرداندن عشق از دست رفته به رابطه/ بازگرداندن عشق از دست رفته/ اشتباه در عشق

اشتباه اول ) ارتباط های تلفنی بیش از حد برای برگرداندن عشق به رابطه

در رابطه خود دچار مشکل شده اید و عشقتان تصمیم به پایان دادن به رابطه را گرفته است. احساسات شما می گوید باید هر کاری کنم تا جلوی این اتفاق را بگیرم. تنها هدفتان در زندگی می شود ترمیم رابطه. برای بازگشت به رابطه دست به هر کاری می زنید پیش خود می گوید اگر مدام به او زنگ نزنم و پیام ندم او مرا فراموش می کند.

برای برگرداندن عشق به رابط خود روزی 100 بار با عشقتان تماس می گیرید پیام های طولانی می نویسید ولی هیچ یک از تماس ها یتان را پاسخ نمی دهد و بعد از ارسال ده ها پیام در جواب پیام های طولانی چند صفحه ای شما فقط یک کلمه پاسخ می دهد که این پاسخ هم نا امید کننده است و باز شما برای رسیدن به پاسخ سوال چگونه رابطه شکست خورده خود را ترمیم کنیم به تماس های مکرر و بی ثمر خود ادامه می دهید.
برقراری تماس های زیاد نه تنها نتیجه بخش نیست بلکه باعث ایجاد و تشدید سوءگیری تاکیدی در ذهن طرف مقابلتان می شود و بیشتر این باور را در ایشان ایجاد می کند که تصمیم درستی گرفته است.

separator lineseparator lineاشتباه هایی برای برگرداندن عشق از دست رفته به رابطه/ بازگرداندن عشق از دست رفته/ اشتباه در عشق

اشتباه دوم) به پای عشق خود افتادن و التماس کردن برای برگرداندن فرد مورد علاقه به رابطه

احساسات شما فقط به دنبال راهی برای بازگشت به رابطه است، مهم نیست به چه صورت و به چه قیمتی فقط باید نتیجه کار بازگشت به رابطه باشد.

اگر التماس کردن نتیجه بخش بود هیچ وقت شخصی از عشقش جدا نمی شد. وقتی عشقتان شما را ترک کرده است آماده جدایی از شما می باشد و به خوبی می داند باید جلوی تلاش های شما برای بازگشت به رابطه ایستادگی کند.

دیگر برای عشقتان مهم نیست که شما التماس کنید اگر غیر از این بود رابطه را تمام نمی کرد. وقتی احساسات بر شما چیره شود به این فکر می کنید اگر او بداند که حال من خوب نیست و بدون او نمی توانم به زندگی ادامه بدم حتما باز می گردد و من می توان با این راه رابطه خود را ترمیم کنم، ولی وقتی شخصی رابطه ای را ترک می کند نمی توان با التماس کردن و گریه های مدام شخص را متقاعد به ماندن کرد با این کار فقط ضعف شخصیتی نشان می دهید. هیچ کس به سمت یک شخص ضعیف جذب نخواهد شد.

separator lineseparator lineاشتباه هایی برای برگرداندن عشق از دست رفته به رابطه/ بازگرداندن عشق از دست رفته/ اشتباه در عشق

اشتباه سوم) سر تعظیم فرود آوردن برای ترمیم رابطه

با این تفکر که برای برگرداندن عشق به رابط باید تمام خواسته های اورا اجابت کنم تا بتوانم اورا دوباره بدست بیارم دست به هر کاری خواهید زد، همیشه در درسترس او خواهید بود گویا او ارباب هست و شما برده.
برای خوشحال کردن او به هر خواسته صحیح یا غلط او تن خواهید داد، گویا همانند یک برده اختیاری از خود ندارید و هرچه او بگوید همان خواهد شد.

هیچ کس به یک غلام یا برده احترام نخواهد گذاشت، واین خطرناک است زیرا هم شخصیت خود را در نظر عشقتان از دست خواهید داد و از دید او لیاقت همراه بودن را نخواهید داشت و همچنین خود را فراموش می کنید و دیگر به خواسته ها و آرزو ها و اهداف خود اهمیت نمی دهید و تنها چیز مهم آرزوی عشقتان و خواسته های ایشان می شود.بازگشت به رابطه تبدیل به مهم ترین نیاز شما می شود نیازی که هیچ وقت براورده نخواهد شد.

separator lineseparator lineاشتباه هایی برای برگرداندن عشق از دست رفته به رابطه/ بازگرداندن عشق از دست رفته/ اشتباه در عشق

اشتباه چهارم) ابراز علاقه شدید و نشان دادن وابستگی برای برگرداندن رابطه شکست خورده

برای بازگشت به رابطه کاری نمانده که انجام ندهید، احساسات شما می گوید تنها راه برگرداندن عشق به رابط این است که به او بفهمانی چقدر اورا دوست دارید اگر متوجه این موضوع بشود که هیچ کسی در دنیا اندازه شما او را دوست ندارد حتما بر می گردد، با فهمیدن این موضوع او نمی تواند شما را ترک کند.

اما کاملا در خطا هستید زیرا عشقتان از قبل می داند که چقدر شما دوستش دارید و دلیل جدایی برای ایشان ابراز احساسات نکردن شما نیست. با انجام این کار و اصرار به نشان دادن بیش از حد علاقه فقط این ذهنیت را در او ایجاد می کنید که بیشتر از قبل اسیر شما شده است و به ائ اجازه رهایی نمی دهید و اگر با شما بماند در عذاب خواهد بود.

separator line

اشتباه پنجم) ترس از ارتباط عشقتان با فرد دیگری و از دست دادن عشق تان برای همیشه

احساسات شما ذهنتان را نسبت به این موضوع تحریک می کند که اگر عشقتان با کس دیگری آشنا شود دیگر بازگشت به رابطه ممکن نیست، تمام افکارتان دگیر ترس آشنایی او با شخص دیگری می شود اما بهتر است بدانید این موضوع انقدر هم که شما فکر می کنید بد نیست.

وقتی یک شخص از یک رابطه خارج می شود تا مدت ها تحد تاثیر رابطه قبلی خود است و حداقل به 6 ماه زمان نیاز است تا بتواند وارد یک رابطه جدید بشود، روابطی که زودتر از این زمان شکل بگیرد روابط واکنشی نام دارد و دوام چندانی نیز ندارد.

چرا این اتفاق زیاد هم بد نیست ؟ زیرا عشقتان تا مدت ها درگیر رابطه قبلی خود با شماست و اگر با شخص دیگری وارد رابطه می شود به این دلیل است که اکنون بعد از جدایی از شما دچار کمبود های عاطفی شده است و برای پر کردن جای خالی شما وارد یک رابطه شده این گونه روابط پتانسیل جدی شدن را دارا نیستند زیرا افراد تحت تاثیر احساس ها و کمبود های که در رابطه قبلی خود داشتند سریع و بدون در نظر گرفتن معیار های درست انتخاب می کنند و این انتخاب دوامی نخواهد داشت.

separator lineseparator lineاشتباه هایی برای برگرداندن عشق از دست رفته به رابطه/ بازگرداندن عشق از دست رفته/ اشتباه در عشق

اشتباه ششم) تهدید کردن مرد یا زن مورد علاقه تان

به دلیل این که شما خود را در خطر از دست دادن عشقتان می بینید به صورت غریزی تصمیم می گیرید هر طور که شده عشقتان را به رابطه برگردانید و برای بازگشت به رابطه اورا تهدید می کنید که اگر یه رابطه ادامه ندهد دست به کار های ناخوشایندی می زنید مانند:

اگر مرا رها کنی خودم را می کشم

احساسات به شما می گوید او از ترس مردن من هم که شده به رابطه با من ادامه می دهد. ولی این عمل نه تنها جدی گرفته نشده بلکه از شما در ذهن عشقتان یک فرد حقیر و ضعیف خواهد ساخت.

اگر با من ادامه ندهی آبروی تورا خواهم برد

وقتی عشقتان چنین سخنانی را از شما بشنود بیشتر از قبل مطمن می شود که تصمیم درستی گرفته است و شما فرد قابل اطمینانی نیستید همچنین یک شخص خطرناک هستید که مشکلات روانی دارد و از این قبیل تهدیات ...

حتی اگر موفق شوید این گونه عشقتان را برگردانید آیا این رابطه دوامی خواهد داشت ؟

حال اگر در گذشته چنین خطاهایی را انجام داده اید چه باید کرد ؟

احتمال این که تحت تاثیر احساسات از خود ضعف نشان داده باشید و برای برگرداندن عشق به رابطه دست با این اشتباهات بزنید وجود دارد. ولی جای نگرانی نیست می توان اشتباهات را جبران کرد و از طریق روش های درست و علمی به هدفتان که بازگشت به رابطه است برسید. در آخر از خود سوال کنید آیا عشق تمام شده ارزش جنگیدن دارد ؟ آیا اون شخص ارزش رابطه داشتن با من را دارد ؟ پس از تمام شدن رابطه نیاز به کمی زمان دارید... تا بفهمید تمام شدن بعضی از روابطه به ضرر که هیچ به نفع شما نیز بوده است.

بیشتر بخوانید:

با این ۱۲ ترفند دوست پسرتان را عاشق خود کنید

با دوست پسری که قهر کرده چطوری آشتی کنیم ؟این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits