۵ راه برای جذاب به نظر رسیدن

۲,۰۴۶
۰
۰
چهارشنبه, ۰۶ تیر ۱۳۹۷ ۲۰:۱۵

5 راه جذاب به نظر رسیدن

اگر در مورد خودتان احساس خوبی داشته باشید، در نگاه دیگران جذاب به نظر می رسید.هرچقدر بیشتر به خودتان عشق بورزید، غم را در زندگی فراموش خواهید کرد و رابطه هایی که در آن وارد می شوید کمتر شما را دچار بحران می کند و ایجاد رابطه با دیگران برایتان آسان تر خواهد بود. یکی از دلایل این اتفاق این است که وقت کمتری را صرف این می کنید که ببینید دیگران در مورد شما چه فکری و چه نظری دارند یا این که فکر و نظر شریک عشقی تان در مورد شما چیست؟ وقتی که از درون عمیقا احساس قدرت کنید و با تمام وجود خودتان را قبول داشته باشید، به راحتی می توانید از پس فراز و نشیب های زندگی بر بیایید و با مشکلات بجنگید که تمام این ها در روابط احساسی تان نیز صدق می کند.
در این مقاله قصد داریم پنج راه را به شما معرفی کنیم که به وسیله ی آن جذاب تر از قبل به نظر برسید.

به خودتان بیش از حد سخت نگیرید:

هیچ کس شما را مجبور نکرده است که در روابطتان همیشه بهترین و ایده آل ترین باشید و بی عیب و نقص ظاهر شوید. در حقیقت اگر خودتان را مجبور به انجام کاری کنید و از پس آن برنیایید سرخورده می شوید و احساس شکست و ناامیدی به سراغتان می آید. بین شما و کسی که با او در ارتباط هستید باید احساس صمیمیت و راحتی وجود داشته باشد، در واقع احساسی که او را نزدیک ترین فرد به خود بدانید چون او هم شما را نزدیک ترین به خود می داند. البته نمیشود گفت که با هر آدمی میتوان تمام این احساس ها را تجربه کرد. برای تجربه این احساس نزدیکی بهتر است با فردی وارد رابطه شوید که به شما حس حمایت و مهربانی داشته باشد و در ثیک کلام عقده های دیرینه اش را سر شما خالی نکند. معمولا در بیشتر مواقغ صحبت کردن با افرادی که مملو از احساسات منفی هستند و زمانی که با آان ها در مورد خودتان صحبت می کنید و نکات منفی شخصیت شما را بازگئ می کنند اصلا نباید ناراحت شوید چون این افراد با این کار به شخصیت ششما هیچ توهینی نمی کنند. بهتر است به این افراد و نظرات منفی شان توجه زیادی نشان ندهید و این بار را از دوش خود بردارید. زمانی که با انتقاذاتی از سوی دیگران مواجه می شوید، خواه این اعتقادات منفی باشد یا مثبتدر این مواقع، باید به یک نکته توجه کنید. اگر بعد از شنیدن این اعتقادات خنده از لب هایتان محو نمی شود و در همان لحظه می توانیثد یک لطیفه تعرف کنید و ناراحت نشوید ، پس در این مرحله موفق شده اید. بعد از تمرین این موضوع به تدریج دیگر نظرات دیگران برایتان مهم نخواهد بود.

divider

همیشه درست ترین کار را انجام دهید:

اگر همیشه از اعتماد به نفس پایین خود رنج می بردید و همیشه با آن درگیر بودید، علت آ؛ن این است که همیشه به دنبال تایید خودتان از سمت دیگران بوده اید. در واقع شما آن قدر که باید خودتان را قبول ندارید و از درون به دنبال تحسین و تمجید دیگران هستید مخصوصا زمانی که کار پسندیده ای انجام می دهید این حس برایتان دو برابر خواهد شد. وقتی این گونه شخصیتی دارید در مورد اتففاق و کار بزرگی که انجام دادید فکر نمی کنید بلکه عمیقا روی خودتان تمرکز می کنید. اگر همیشه به دنال تایید و تحسین از طرف دیگران هستید ، بهتر است ناامیدتان کنم و بگویم هیچ وقت به آن نمی رسید. در حقیقت این احساس نا امنی که در مورد خودتان دارید فقط باعث فاصله گرفتن آن ها از شما خواهد شد. به جای آن می توانید کار درست و پسندیده را برای دل خودتان، برای دثیگران و یا برای جامعه تان انجام دهید بدون اینکه از دیگران توقع تعریف و تمجید داشته باشید. با مردمی که در کنارتان هستند به مهربان ترین حالت ممکن رفتار کنید حتی اگر با شما مهربان نیستند. شما مسئول اعمال خودتان هستید پس چه بهتر که بهترین کار را انجام دهید. به دیثگران گوش کنید، آن ها را حمایت کنید، و توجهتان را ابراز کنید. همین اقدامات است که به شخصیت شما ارزش و اعتبار می دهد بدون این که کسی به شما بگوید.

divider

برای دل خودتان زندگی کنید:

افرادی که در زندگی برای خودشان هدف تعیین می کنند و به زندگی خود رنگ و معنا می دهند، در واقع نوعی قدرت از خودتان نشان می دهید. تمرکز کردن روی این که دیگران چه قضاوتی در مورد شما دارند ، فقط تلف کردن وقت گران بهای شماست و شما را از مسیر و هدف اصلی زندگیتان دور می کند. بهتر ازی این سوالات را از خودتان بپرسید: چه چیز در زندگی مرا شاد میکند و به وجد می آورد؟ چه موفقیتی را در زندگی می خواهید؟ چه چیزی در زندگی احساس رضایت را در من بر می انگیزد؟ پس از پرسیدن پرسش هایی از این قبیل از خود ، بهتر است صدای درونتان را خاموش کنید و به دنبال انتخاب های زندگیتان بروید و به دل خودتان زندگی کنید. اگر این کار را نکنید، در آینده حسرت روز هایی را خواهید خورد که به ندای قلبتان گوش نداده بودید.

جذاب

شادی را انتخاب کنبد:


اگر درونا احساس خوشحالی کنید دیگران نیز این حس را از شما دریافت خواهند کرد. همان طور که در کتابم ، به نام اعتماد به نفس در 5 مرحله، در مورد آن توضیح دادم ،یکی از راه های انتخاب شادی ، افزایش آگاهی در مورد نقد های درونی تان می باشد. نقد ها و صدا هایی که درون ذهنتان می پیچد و شما را با خود درگیر می کند. اگر بیش از حد خود را در معرض این انتقادات درونی قرار دهید، مانند این است که تخته سنگی را به خلاء بیاندازید. همین جاست که این افکار سرزنش گر و انتقادی شما را سرشار می کند و فرمان زندگی شما را در دست می گیرد به جای آن که شما آن را در دست بگیرید. لازم است بدانید که شما در برابر این افکار و انتقادات درونی مسئول هستید و باید به آن ها " نه" بگوید. سعی کنید با تمرین ذهن خود را از این مسائل دور کنید . تمرین هایی مثل مطالعه ، کار، کمک به دیگران و ... . کاری را انجام دهید که قلبتان به شما امر می کند و به صدای درونتان گوش دهید. هر بار و هربار اولیت و انتخاب زندگیتان را شاد بودن قرار دهید. هیچ چیز به اندازه شاد بودن شما را در زندگی به سمت جلو و پیشرفت سوق نمی دهد.

از خودتان مراقبت کنید:

افرادی که همیشه حواسشان به خودشان هست و از خودشان مراقبت می کنند، از چشم دیگران بسیار افراد جذابی به نظر می آیند و به عبارت دیگراین افراد تیپ شخصیتی و دیسیپلین خود را حفظ می کنند. اگر تسلط کافی روی خودتان داشته باشید و خودتان را کنترل کنید ، دیگر نیاز به توجه و مراقبت دیگران ندارید . در واقغ دیگران مجبور نیستند از شما مثل کودکان نگه داری کنند. تغذیه سالم داشته باشید، ورزش و تمرین منظم داشته باشید، و به سلامت جسم و روحتان توجه کنید و این قبیل کار ها باید تبدیل به روتین مراقبتی شما شود. کسی که به خود مراقبتی می پردازد نه تنها انسان مغروری نیست بلکه یاد گرفته است که چگونه به خود احترام بگذارد. این چنین فردی بهتر می تواند به دیگران احترام بگذارد و حقوق آن ها را رعایت کند چون اولین فاکتور را که احترام به خود است را داراست.

مطمئن باشید که با به کار گرفتن این روش ها در زندگی هم احساس بهتری نسبت به خودتان پیدا می کنید و هم از نظر دیگران جذاب تر می شوید. بخشی از جذاب بودن یک فرآیند ذاتی است اما بخش مهم و اعظم آن با به کارگیری تمرین ها و رعایت کردن اصولی در زندگی به وجود می آید.

در این رابطه بیشتر بخوانید:

9 ترفند روانشناسی برای جذب دیگران به خود در اولین ملاقات

اصول روانشناسی دروغ

خصوصیات روانشناسی چشم رنگیها

درباره روانشناسی عشق و محبت چه می دانید ؟

امیدوارم از راههای جذاب به نظر رسیدن استفاده کامل را برده باشید.نظرات خود را از طریق کامنت ها با من در مجله دلگرم در میان بگذارید

divider

ترجمه و تولید مجله دلگرم

مهتاب جهاندار


این مطلب چقدر مفید بود ؟
 

پاسخ به سوالات پزشکی ، مامایی و جنسی شما (توسط پزشک و ماما مجله دلگرم)


دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter