مجله دلگرم
امروز: سه شنبه, ۰۱ فروردين ۱۴۰۲ برابر با ۲۸ شعبان ۱۴۴۴ قمری و ۲۱ مارس ۲۰۲۳ میلادی
چگونه یک زندگی بهتر داشته باشیم؟

چگونه زندگی بهتری داشته باشیم؟

چگونه یک زندگی بهتر داشته باشیم؟
7
زمان مطالعه: 5 دقیقه
داشتن یک زندگی بهتر آرزوی همه است. همه ی آنچه برای یک زندگی رویایی نیاز دارید، در درون خودتان وجود دارد.

چگونه زندگی بهتری بسازیم؟ اگر به زندگی افراد موفق توجه کنید متوجه ویژگی های مشترکی در آن ها خواهید شد. درست است که موفقیت برای هرکسی معنای متفاوتی دارد و مسیر موفقیت هم برای هر فردی متفاوت است اما یکسری اصول کلی مشترک وجود دارد که در تمام دنیا هم صدق میکند. در این مقاله قصد داریم تعدادی از این مشترکات را به شما معرفی کنیم. همراه دلگرم باشید.


راه های بسیاری موفق شدن وجود دارد و معانی زیادی برای کلمه "موفقیت" قابل تصور است. اینجا 5 صفت مهمی که هر کسی برای دستیابی به یک زندگی خوب باید بداند را برای شما ذکر کرده ایم.

1. عقل سلیم

اولین و مهمترین ویژگی که باید برای موفقیت داشته باشید، داشتن عقل سلیم است. خیلی وقت ها افراد خیلی عاقل هستند اما عملا نمیتوانند به خوبی از عقلشان استفاده کنند.

عاقل بودن بنظر پس از گذر زمان و بدست آوردن تجربیات بوجود می اید. اگر بخواهیم تعریفی برای این موضوع ارائه کنیم آن است که : عقل سلیم یعنی داشتن توانایی تشخیص مشکلات اصلی در هر موضوعی و برخورد با فاکتورهای اصلی آن بجای حواس پرت شدن توسط مشکلات کوچکتری که اهمیت چندانی ندارند.

یک تعریف دیگر میتواند توانایی آموختن از تجربیات و سپس استفاده از آن ها در موقعیت های بعدی است.

عقل سلیم بوجود آورنده تمامی ویژگی ها و ارزش های افراد است.

زندگی بهتر

2. در کاری که میکنید خوب باشید

این دومین ویژگی است که باید برای موفقیت داشته باشید. افراد زیادی در کاری که انجام میدهند بسیار خوب هستند و این را هم میدانند که خوب هستند.

چنین افرادی بصورت مداوم آموخته اند و از بازخوردها استفاده کرده اند و به درجه ای رسیده اند که به عنوان یک حرفه ای در شغل خود شناخته میشوند.

اینکه بدانید در کاری بهترین هستید یک پیش نیاز برای داشتن یک زندگی بهتر است که با داشتن اعتماد بنفس کافی شروع میشود.

3. به خودتان متکی باشید

اگر توجه کنید متوجه خواهید شد که افرادی که در اجتماع مورد احترام هستند، معمولا در ابعاد مختلف زندگی کاملا به خودشان اتکا دارند.

چنین افرادی زمانی که اشتباهی انجام میدهند هرگز به دنبال مقصر نمیگردند و مسئولیت کارهایشان را خود به عهده میگیرند. همچنین به خوبی از خود در برابر آسیب ها مراقبت میکنند.

افرادی که چنین روحیه ای دارند معمولا برای انجام کارهای دشوار داوطلب میشوند و هر زمان که لازم باشد میتوانند مسئولیت رهبری دیگران را برعهده بگیرند.

چگونه زندگی بهتری داشته باشیم

4. هوشمند بودن چیزی فراتر از آی کیو است

هوشمند بودن یک فاکتور کلیدی برای موفقیت در هر چیزی است و باید بدانید که هوشمند بودن صرفا به معنای آی کیو بالا نیست.

امروزه بسیاری از افراد موفق که همه آن ها را میشناسند، در دوران مدرسه عملکرد خوبی نداشتند؛ معمولا نمرات پایینی کسب میکردند و اکثرا هم به دانشگاه نرفتند و یا حتی دبیرستان را هم تمام نکردند. نگذارید پارامترهای کم ارزش مثل آی کیو ذهن شما را درگیر کند. با مطالعه کردن و کسب دانش میتوانید راه حل هرچیزی را پیدا کنید.

5. یک نتیجه گرا شوید

نتیجه گرایی یعنی بدانید که میتوانید نتیجه مناسبی در مسولیتی که به عهده دارید کسب کنید. افراد موفق اینگونه شناخته میشوند که میتوانند کارها را به نتیجه برسانند، فارغ از مشکلات موجود. افراد نتیجه گرا به شدت قاطع هستند.

موفق ها نتیجه گرا هستند چرا که این افراد تعصب خاصی به کارسخت دارند و همیشه یک حس فوریت در آنها دیده میشود. این افراد خود را آموزش داده اند تا تحت هر شرایطی آنچه که برای موفقیت لازم است را انجام دهند و به هر قیمتی نتیجه لازم را کسب کنند. کارهای سخت و بزرگ از محرک های اصلی انسان های موفق است. گویی دنیا برای کسی که میداند چه میکند و به کجا میرود، راه مناسب را میسازد.

برای یک زندگی بهتر، صفت های مثبت را درخود تقویت کنید و نتیجه گرا شوید.

یکی از هوشمندانه ترین کارها این است که در زمینه هایی که برای شما مهم است تمرکز بیشتری داشته باشید و با نتیجه گیری در این موارد میتوانید موفقیت خود را تضمین کنید. هرچقدر نتیجه بهتر باشد، شانس شما برای داشتن یک زندگی بهتر بالاتر میرود. با تبدیل شدن به یک فرد نتیجه گرا، موفقیت خود را تضمین خواهید کرد.

سعی کنید سطح اعتماد بنفس خود را شناسایی کنید و بیاموزید که برای رسیدن به اهدفتان باید چگونه عمل کنید و از چه مسیرهایی بروید. قسمت هایی که نیاز به تقویت دارد را شناسایی و با کار کردن بر روی آنها میتوانید اعتماد بنفس بیشتری نیز بدست آورید.


نظر شما چیست؟ به نظرتان چه ویژگی های دیگری وجود دارد که ما از قلم انداختیم. شما کاربران گرامی میتوانید از طریق قسمت کامنت ها دیدگاه های خود را برای ما ارسال کنید و همچنان منتظر قسمت های بعدی سری جدید مقالات موفقیت مجله دلگرم باشید.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.7 از 5 (7 رای)  
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است