مجله دلگرم
امروز: سه شنبه, ۰۱ فروردين ۱۴۰۲ برابر با ۲۸ شعبان ۱۴۴۴ قمری و ۲۱ مارس ۲۰۲۳ میلادی
عادت ها و طرز فکر افراد موفق چگونه است؟

10 کاری که افراد موفق هرگز دوباره انجام نمیدهند

عادت ها و طرز فکر افراد موفق چگونه است؟
3
زمان مطالعه: 5 دقیقه
"دیگه انجامش نده" این عبارت واقعا چه معنی میدهد؟ از مشاهداتی که بر زندگی افراد موفق انجام شده و همچنین نظرات محققان روانشناس و نویسندگان کتاب های موفقیت مثل دکتر هنری کلود نتیجه گیری شده است که زمانی که فردی در زندگی و یا کسب و کار خود دچار یک...

ممکن است شما هم دوست داشته باشید تا ویژگی های رفتاری افراد موفق را بدانید و یا حتی از آنها برای بهبود شرایط زندگی و شغلتان استفاده کنید. در این مقاله دقیقا به این موضوع پرداخته ایم. همراه ما باشید.


دکتر کلود میگوید: سال ها پیش یک تصمیم بد کاری باعث شد تا یک جر و بحث جالب با استادم داشته باشم. یک درس با ارزش در زندگی آموخته بودم اما به سخت ترین شکل ممکن و استادم به من گفت: نکته شگفت انگیز داستان این است که زمانی که یکبار عبرت گرفتی بعد از اون دیگر اون اشتباه را تکرار نخواهی کرد.

 ده کاری که افراد موفق هرگز دوباره انجام نمیدهند

من در فکر این بودم که چه چیزی باعث چنین انقلاب فکری در ذهن افراد موفق میشود؟! چه چیزی محرک آن ها به سوی موفقیت در کسب و کار، ارتباطات و زندگیشان است؟ البته تصمیم گرفتم که شروع به تحقیق بر روی این پدیده کنم و سال هاست که مشغول به این کار هستم.

 ده کاری که افراد موفق هرگز دوباره انجام نمیدهند انقلاب فکری

البته که درسته که زندگی درس های بسیار زیادی برای ما دارد اما در این مقاله 10 نکته بسیار مهمی را که دکتر کلود از مطالعه زندگی افرا دموفق کشف کرده را باهم بررسی میکنیم.

10 کاری که افراد موفق هرگز دوباره انجام نمیدهند کدامند؟


1. برگشت به انجام کاری که قبلا نتیجه بخش نبوده


چه در مورد کسب و کار صحبت کنیم و چه در مورد روابط میان افراد، زمانی که چیزی به پایان برسد و یا خراب شود حتما دلیلی داشته و هرگز نباید دوباره اشتباه قبلی را مرتکب شد و همان کارهای سابق را انجام داد مگر آنکه تفاوتی با دفعات قبلی ایجاد کنیم.


2. انجام کارهایی که آنها را تبدیل به افرادی بکند که خود واقعی آنها نیست


برای انجام هرکاری باید از خود بپرسیم : چرا دارم اینکار را انجام میدهم؟ آیا اینکار بدرد من میخورد؟ آیا با توانایی های من همخوانی دارد؟ و سوالاتی مثل اینها. اگر جواب شما به هرکدام از این سوال ها یک "نه" است بهتره که منصرف بشید و یک دلیل محکم برای ادامه کار پیدا کنید.


3. تلاش برای تغییر افراد


زمانی که نمیتوانید کسی رو به انجام کاری وادار کنید، بهتر است که آن ها را به حال خود رها کنید و اجازه دهید که خود با عواقب تصمیم هایشان کنار بیایند و با انجام اینکار شما هم دغدقه ذهنی نخواهید داشت.


4. تلاش برای راضی کردن همه


هنگامی که شما حقیقتا درک کنید که امکان ندارد که بتوان همه را راضی کرد، در زندگی شما اتفاق بزرگی میافتد و باعث میشود تنها به راضی کردن افرادی که برای شما مهم هستند اهمیت دهید.

5. انتخاب راحتی و آسایش در کوتاه مدت بجای منافع دائمی


افراد موفق زمانی که متوجه میشوند برای رسیدن به هدفی که دارند باید برای مدتی سختی و حتی درد را تحمل کنند، اینکار را انجام میدهند چراکه میدانند راحتی و آسایش بلند مدت انتظار آن ها را میکشد. انجام دادن یا ندادن اینکار، یکی از مهم ترین تفاوت های میان افراد موفق و ناموفق است.


6. اعتماد به کسی یا چیزی که زیادی بی نقص بنظر میاد


خیلی طبیعی هست که انسان ها دوست دار چیزها و یا افراد فوق العاده باشند. ما عاشق کمال هستیم و باید همیشه در جستجوی آن باشیم. باید از افرادی که در کاری که انجام میدهند موفق هستند الگو بگیریم. کسانی که عملکرد خوبی دارند را استخدام کنیم. با افراد خاص دوست شویم تا بتوانیم از ویژگی های مثبت اخلاقی آن ها بهره مند شویم. اما زمانی که کسی یا چیزی بیش از حد خوب و بی نقص بنظر میرسد باید کمی شک کرد. همیشه در ذهن داشته باشید که هیچ کس و یا هیچ چیزی بدون اشکال نیست.


7. فراموش کردن هدف بزرگ تر (اصلی)


زمانی که همیشه هدف اصلی خود را در ذهن داشته باشیم، در زندگی از خود عملکرد بهتری نشان میدهیم. برای افراد موفق هیچ رویدادی که تا کنون رخ داده، تمام داستان نیست. برنده ها این مورد را هر روز به خود یادآوری میکنند.


8. کوچک شمردن ارزش سعی و تلاش


هرچقدر هم که چیزی از دید بیرونی زیبا و خارق العاده بنظر برسد، بازهم برای اینکه ارزش حقیقی اون رو درک کنید باید دست بکار شوید و سخت کار کنید. فقط در این مرحله هست که ارزش دستاوردهایتان را کاملا میچشید.


9. نپرسیدن اینکه : چرا درجایگاهی که امروزه قرار دارند هستند؟


یکی دیگر از تفاوت هایی که افراد موفق با مردم عادی دارند این هست که اونها همیشه و در هر موقعیتی از خود میپرسند : چه کارهایی انجام دادم که باعث شده الان در موقعیت کنونی باشم؟ در برخی مواقع حوادثی که پیش می آید تقصیر کسی نیست اما فرد موفق بازهم خود را مورد پرسش قرار میدهد.


10. فراموش کردن اینکه : حال و هوای درونی انسان، مشخص کننده میزان موفقیت او در دنیای خارج است.


تنها زمانی انسان واقعا خوشحال و راضی است که این احساسات از اعماق دل او نشات بگیرد و نمیتوان با پول این ارزش ها را خرید و در واقع حالات درونی ما تعیین کننده عملکرد و میزان موفقیت ما در زندگی است.


هرکسی اشتباه میکند حتی موفق ترین افراد دنیا اما برنده ها همیشه عملکرد بهتری در شناخت اشتباهاتشان دارند و هرگز دو بار اون کار رو انجام نخواهند داد.
بهتره همیشه بیاد داشته باشیم : درد و رنج غیرقابل جلوگیری است اما درس گرفتن از درد ها و شکست ها و جلوگیری از تکرار آن ها امکان پذیر است.


امیدوارم که پس از مطالعه این مقاله اندکی با ویژگی های افراد موفق آشنا شده باشید. همچنان با سری جدید مقاله های موفقیت همراه مجله دلگرم باشید.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (3 رای)  
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است