دلگرم
امروز: سه شنبه, ۱۴ آذر ۱۴۰۲ برابر با ۲۰ جمادى الأول ۱۴۴۵ قمری و ۰۵ دسامبر ۲۰۲۳ میلادی
چگونه می توانیم در خانه درس بخوانیم ؟
7
زمان مطالعه: 4 دقیقه
در این مقاله نحوه درس خواندن در خانه را به شما عزیزان آموزش خواهیم داد . با ما در دلگرم همراه باشید .

چگونه خانه را برای درس خواندن آماده کنیم؟

گاهی اوقات برای دانش آموزان وضعیتی پیش می آید که مجبور هستند در خانه درس بخوانند و اگر محیط خانه مناسب نباشد به کیفیت درس خواندن لطمه می زند .

ما در این مقاله سعی داریم راه هایی را که به ما کمک می کند تا محیطی آرام و مناسب جهت مطالعه و درس خواندن بسازیم؛ در اختیارتان قرار دهیم. با ما در مجله دلگرم همراه باشید .

اگر مکان مطالعه ما اتاق خواب است در وهله اول حتما باید دقت داشته باشید که تخت خواب به هیچ وجه برای درس خواند مناسب نیست.

”موقعیت های زندگی را باهم قاطی نکنید”، درس خواندن روی تخت خواب باعث خواب آلودگی، عدم تمرکز هواس، خیال پردازی و در نهایت از دست دادن زمان می شود.

ضمن اینکه مطالعه های انجام گرفته یادگیری صددرصد را به همراه نخواهند داشت. علاوه بر این خواب شما هم دچار مشکل خواهد شد.

هنگامی که از تخت که مکان خواب است برای درس خواندن استفاده می کنید خیلی سخت در همان مکان به دلیل استرس هایی که وجود دارد می توانید بخوابید و یا حداقل خواب راحتی داشته باشید.

شما ساعت ها در آن مکان باید بیدار می بودید و کاری را به سر انجام می رساندید پس تغییر کاربری یک مکان برای ذهن به سرعت امکان پذیر نمی باشد.

نحوه درس خواندن در منزل

بهترین روش درس خواندن در منزل

  • مطالعه و تست زنی حتما باید پشت میز مطالعه انجام بگیرد.
  • رو به روی شما نباید تابلو یا رنگ های زیادی یا حتی کتاب های زیاد وجود داشته باشد. هیچ چیزی که حواس شما را پرت کند نباید در محل مطالعه باشد.
  • استاندارد بودن صندلی نیز مهم است. شما نباید از نشستن زیاد خیلی زود خسته شوید.
  • مورد بعدی که مبتلا به خیلی از شما عزیزان هست به هم ریختگی زیاد اتاق مطالعه است.

یا به طور کلی همه وسایل شما در هم ریخته و آشفته است یا شرایط کنکوری را اینطور تصور می کنید و اطرافتان را پر از کتاب و جزوه و… می کنید.

واقعیت این است که این در هم ریختگی ها ذهن شما را آشفته می کند. شما برای درس خواندن نیاز دارید به آرامش روح و فکر منظم که بتوانید به راحتی درس ها را طبقه بندی کنید.

فقط یک ذهن متمرکز می تواند از پس طبقه بندی دروس خوانده شده و به طور همزمان رعایت تکنیک ها و مدیریت زمان بربیاید و در تست زنی موفق باشد.

نحوه آماده سازی منزل جهت درس خواندن

*مطلب بعدی که باید به آن اشاره کنم هوای اتاق مطالعه است. نه بیش از حد گرم باشد که خوابتان بگیرد نه آنقدر سرد برای جلوگیری از خواب آلودگی که تمرکز خود را از دست بدهید.

*از مکان های پر سر و صدا دور باشید، شاید صدای یکنواخت شما را اذیت نکند ولی صداهای هیجانی قطعا حواس شما را پرت خواهد کرد.

از مرکز صدای کم یا یکنواخت حساس نباشید. واقعیت این است که اگر شما هنگام مطالعه در درس عمیق باشید، آنقدر متمرکز روی کتاب یا جزوه هستید که صدای اطراف را اصلا نمی شنوید. (این مثال در موارد زیادی برای شما اتفاق افتاده است، پیغامی از یک دوست روی گوشی شما آمده است و شما برای متوجه شدن خط به خط آن آنقدر تمرکز کرده اید که وقتی شما را صدا می زنند حتی متوجه نمی شوید، آقا پسرهای فوتبالی دوست هم در موقعیت های حساس بازی این مثال را زیاد تجربه کرده اند.)

ضمن آنکه از گوشی های بزرگ برای نشنیدن صداهای احتمالی یا کم اطراف می توانید استفاده کنید.

شرایط مطالعه را تا سر حد امکان برای خود مهیا کنید، به این صورت راحت تر می توانید روی نکات درسی و شیوه های صحیح تست زنی تمرکز داشته باشید.

separator line

بهترین ساعت روز برای مطالعه و درس خواندن چه زمانی است؟

بهترین و شگفت انگیزترین روش یادگیری درس های حفظیاین مطلب چقدر مفید بود ؟
4.9 از 5 (7 رای)  
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits