دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۰۴ مرداد ۱۴۰۳ برابر با ۱۸ محرّم ۱۴۴۶ قمری و ۲۵ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی
6 رفتار بد که با خودمان داریم - واقعا چه بلایی به سر خود میاریم؟
4
زمان مطالعه: 4 دقیقه
رفتار بد با خودمان ؟ بله اتفاقا خیلی هم شایع است. ما بعضی اوقات دشمن خودمان می شویم. برخی از اشتباهات ما اجتناب ناپذیر است. اشتباهات می توانند ناخوشایند باشند و تاوان بزرگی داشته باشند.

بد رفتاری با خود هم ممکن است، در واقع خیلی زیاد هم انجام میشود. بیایید با خودمان صادق باشیم. ما بعضی اوقات دشمن خودمان می شویم. برخی از اشتباهات ما اجتناب ناپذیر است. اشتباهات می توانند ناخوشایند باشند و تاوان بزرگی داشته باشند. بعضی از اشتباهات در زندگی تکراری است. وقتی که برنامه ای با مشکل پیش می رود ما دیگران را مقصر می دانیم. فردی که با تفکر باشد وقتی اشتباهی می کند ان را قبول می کند و سعی در جبران ان دارد. این کار نیاز به خود آزمایی و تمرین دارد و از طریق همین تمرین ها می توانید یاد بگیرید که اشتباهات را قبل از اینکه ان را انجام دهید تشخیص دهید و بتوانید جلوی انجام دادن ان را بگیرید. برای بهتر شدن خودتان در این زمینه می توانید از این نکته ها استفاده کنید. پیشنهاد میکنم حتما با ادامه این مقاله همراه مجله اینترنتی دلگرم باشید.

چه رفتار های بدی با خودمان داریم ؟

رابطه شما با خودتان چگونه است ؟

مقایسه خودتان با دیگران

ما در جامعه بسیار رقابتی زندگی می کنیم اما مقایسه کردن خودمان با استاندارد های دیگران باعث اسیب رساندن بیشتر به ما می شود. مهم است که نسبت به کار دیگران اگاهی داشته باشید اما توجه بیش از حد باعث ضعیف شدن اعتماد به نفستان می شود. اگر خودتان را رقیب خود در نظر بگیرید و سعی کنید هر روز بهتر از دیروزتان باشید سعی می کنید از دیدن کارهای دیگران و مقایسه کردن خود با دیگران دوری کنید.

عدم ریسک پذیری و به چالش کشاندن مداوم خود

بعد از رسیدن به موفقیت اسان است که به روال عادی خود برگردید ولی این راحتی موقتی است. افراد موفق همیشه محدودیت ها را کنار می گذارند. موفقیت های قبلی به شما اعتماد به نفس لازم برای موفقیت های بعدی را میدهد. اما اگر وقت زیادی را برای موفقیت های قبلی بگذارید نمی توانید خودتان را برای چیز های جدید به چالش بکشانید. از شکست نترسید، گاهی این شکست ها باعث پیروزی های بیشتر می شود. پس، از شکست ها درس بگیرید و سعی کنید موفقیت های دیگری به دست بیاورید.

رفتار بد
با خود مهربان باشیم

تسلیم در برابر حواس پرتی

حواس پرت بودن برای همه اتفاق میافتد. گوشی هوشمند می تواند هم وسیله خوبی برای ارتباطات باشد و هم وسیله مضر برای تمرکز شما. رسانه های اجتماعی و فعالیت های دیگر دائما در رقابت هستند تا توجه ما را به خودشان اختصاص دهند و ما باید حواسمان را جمع کنیم تا تمام وقت ارزشمند خود را برای این برنامه ها صرف نکنیم. بهتر است بعد از انجام دادن کارهای مهم خود سراغ چک کردن تلگرام و اینستاگرام بروید. توصیه میشود که حتی برای اوقات فراغت و تفریح خود برنامه ریزی کنید.

تنبلی

تنبلی و حواس پرتی شما را از موفقیت دور می کند. بخشی از علت تنبلی ما به خاطر این است که از ابتدا هدف های خیلی بزرگی برای خود در نظر می گیریم و سپس ان را دور از دسترس می بینیم بنابراین بهتر است که هدف بزرگ را به هدف های کوچکتری تبدیل کنیم تا برای رسیدن به ان هیجان و انگیزه داشته باشیم. بهتر است در راه رسیدن به اهدافتان از کسانی که اگاه هستند مشورت بگیرید.

جنگ با خود
با خودمان نجنگیم

عدم تمایل به ترک اشتباهات گذشته

برای رسیدن به اهدافتان خیلی شرایط را سخت نکنید. این احتمال را هم در نظر بگیرید که ممکن است اشتباه کنید. ولی از اشتباهات انجام شده درس بگیرید و ان ها را جبران کنید و خودتان را به چالش بکشانید. در برابر اشتباهات گذشته ایستادگی نکنید و اجازه ندهید که به خاطر اشتباهات گذشته عذاب بکشید. قبول کنید که انسان جایز الخطا است و یاد بگیرید که خودتان را ببخشید.

اگر بتوانید این پنج نکته را در زندگی خود استفاده کنید باعث راحت تر شدن مسیر شما می شود. این روش ها را تمرین کنید تا عادت های بد قدیمی خود را کنار بگذارید.


امیدوارم از این مطلب لذت برده و از این پس با خودتان رفتار بد نداشته باشید. شما میتوانید نظرات و پیشنهادات خود را از طریق قسمت کامنت ها با ما در میان بگذارید. همراه مجله اینترنتی دلگرم باشید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (4 رای)  
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits