مجله دلگرم
امروز: جمعه, ۱۸ آذر ۱۴۰۱ برابر با ۱۴ جمادى الأول ۱۴۴۴ قمری و ۰۹ دسامبر ۲۰۲۲ میلادی
راهکارهایی برای اینکه بیخیال حرف مردم بشویم !
0
زمان مطالعه: 5 دقیقه
آیا برای شما پیش آمده که صحبت‌های دیگران را برایتان مهم تر از خودتان باشد و بارها و بارها آن‌ها را بررسی کنید؟ اگر پاسخ مثبت است باید بگویم که احتمالاً شما همه چیز را به خود می‌گیرید! و به گفته‌ها و فکر دیگران بیش ازآنچه باید اهمیت می‌دهید. اما بهتر...

چگونه بیخیال حرف مردم بشوم ؟

عزت نفس از جمله خصوصیاتی است که می تواند شخص را در زندگی فردی و اجتماعی به موفقیت و رضایت برساند. یکی از مواردی که می تواند اعتماد به‌ نفستان را پایین آورده یا چنان عصبانیتان کند که از گوش‌هایتان دود بیرون بیاید، این است که همه چیز را به خودتان بگیرید و یا بسیار تحت تاثیر انتقادات، منفی‌گرایی‌ها یا حملات کلامی دیگران قرار بگیرید. شما قرار نیست که عصبانی بشوید و یا ذهن خود را درگیر کنید. شاید از خود بپرسید مگر می شود؟جواب ما به شما مثبت است، با دلگرم باشید و جواب را پیدا کنید.
ما در این مقاله 6 راهکار به شما پیشنهاد می کنیم که می تواند در این زمینه به شما کمک کند و استرس و عصبانیتتان را کاهش دهد.

راهکارهایی برای اینکه چیزی را به دل نگیریم!

۱- نفس بکشید.

یک تا دو دقیقه فقط روی نفس کشیدنتان تمرکز کنید. فقط روی هوایی که از بینی داخل و خارج می‌کنید متمرکز شوید. نه هیچ چیز دیگر.
این تمرین ساده کمک می‌کند ذهن و بدنتان را کمی آرام‌تر کنید و فضای کوچکی بین خودتان و اتفاقی که افتاده است ایجاد کنید. با این روش احتمال اینکه واکنش شدید به آن اتفاق نشان دهید بسیار کمتر خواهد شد.

۲- موضوع را روشن کنید.

براساس سوء‌تفاهماتی که ممکن است برایتان پیش آمده باشد، قضاوت و نتیجه‌گیری نکنید و اجازه ندهید این قضاوت شما را به سمت خشم یا افسوس خوردن برای خودتان بکشاند.
درمقابل، در صورت امکان سوال کنید تا بهتر متوجه منظور واقعی طرف مقابلتان شوید. و اگر توانستید، برای او توضیح دهید که چطور چیزی که گفته باعث ناراحتی‌تان شده است. آدمها رویکردها و روش‌های ارتباطی متفاوتی دارند و ممکن است متوجه نباشند که رفتارشان بی‌ادبانه یا خشن بوده است.

راهکارهایی برای اینکه بیخیال حرف مردم بشویم !

۳- بفهمید که همه چیز به شما مربوط نیست.

خیلی راحت ممکن است در دام این فکر بیفتید که انتقادها یا حملات کلامی که دریافت می‌کنید درمورد شماست یا کاری است که انجام داده‌اید. اما ممکن است فقط به این دلیل باشد که آن فرد مقابل روز، هفته یا حتی سال بدی داشته است. یا به این خاطر که در کار یا ازدواجش موفق نیست و همه این فشارها را در زمانی اشتباه و در محلی اشتباه سر شما خالی می‌کند.
هر زمان که درگیر چنین موقعیتی شدید که مسائل را به خودتان بگیرید، این را به خودتان یادآور شوید.
یا اگر در ارتباط با کسی هستید که این کار را مداوم سر شما تکرار می‌کند، شاید وقت آن رسیده است که درمورد رابطه‌تان با آن فرد بیشتر فکر کنید.

۴-درموردش حرف بزنید.

وقت چیزی روی اعصابتان می‌رود و به خودتان می‌گیرید، آنوقت ممکن است وارد یک چرخه منفی سقوط اعتمادبه‌نفس شوید که مدام شدیدتر و شدیدتر می‌شود.
با آوردن آن زیر نور جلو این مسئله را بگیرید. درمورد آن با یکی از نزدیکانتان صحبت کنید و اجازه دهید آن دوست نظر خود را درمورد آن موضوع بیان کند. شاید او بداند که کسی که با کلمات خود به شما حمله کرده است، شرایط بدی دارد. یا فقط به حرف‌هایتان گوش دهد و کمکتان کند موضوع را برای خودتان بازتر کنید.

راهکارهایی برای اینکه بیخیال حرف مردم بشویم !

۵- از خودتان سوال کنید: آیا واقعاً چیزی هست که بتواند کمکم کند؟

این سوال سختی است که از خودتان بپرسید و همیشه هم به جواب مشخصی نمی‌رسد.
اما با پرسیدن آن می‌توانید به خودتان قدرت دهید. می‌توانید یک یا چند قدم به اینکه آن انتقاد درمورد چه بوده است نزدیک‌تر شوید. می‌توانید باز به جلو حرکت کنید و اعتمادبه‌نفستان را دوباره پیدا کنید.
به جای اینکه درگیر رکود شوید و دوباره و دوباره اتفاقی که افتاده است را در ذهنتان مرور کنید. این کار مخصوصاً اگر مرتبه پنجم یا دهم باشد که این حرف را از دیگران می‌شنوید می‌تواند مفیدتر باشد. چون ممکن است چیزی باشد که دوست داشته باشید روی آن بیشتر کار کنید.

۶- اعتمادبه‌نفستان را تقویت کنید.

وقتی سعی می‌کنید اعتماد‌به‌نفستان را تقویت کنید دیگر به اندازه قبل موضوعات اذیتتان نخواهند کرد. آنوقت همه چیز را به خودتان نخواهید گرفت و رویکردی سالم‌تر نسبت به مسائل خواهید داشت.
به همین دلیل این موضوعات زودتر از شما دور شده و یک روز یا یک هفته اعصابتان را خراب نخواهند کرد.
یک راه ساده برای شروع به بالا بردن اعتمادبه‌نفس این است که نسبت به آدم‌هایی که در زندگی‌تان هستند مهربان‌تر شوید.
می‌توانید:

  • به دیگران کمک کنید.
  • وقتی دوستی نیاز دارد کسی به حرف‌هایش گوش دهد، اینکار را بکنید.
  • دیگران را تحسین کنید.
  • وقتی دنیا خلاف میل آنها پیش می‌رود، به آنها امید دهید.
  • نحوه برخورد شما با دیگران است که برخورد آنها با شما را تعیین می‌کند.
  • و مهمتر اینکه، وقتی نسبت به دیگران مهربان‌تر هستید، با خودتان هم مهربان‌تر خواهید بود.

امیدوارم این راهکارها بتوانددر این زمینه به شما کمک کند. چنان چه شما نیز راهکاری در مورد این مقاله داشته باشید خوشحال می شویم آن را در قسمت دیدگاه با ما درمیان بگذارید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
  • منبع
  • blogfa.com
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.

ثبت‌نام رژیم گروهی با تخفیف ویژه
رژیم گروهی راه حلی قطعی برای لاغری همیشگی

براساس تجارب ۳۰ ساله‌ی دکتر کرمانی رژیم گروهی بهترین راه‌حل برای حفظ انگیزه‌ی افراد طی رژیم و رسیدن به وزن دلخواه در زمانی کوتاه هست، بیش از ۹۰ درصد افرادی که با برنافیت زیرنظر دکتر کرمانی رژیم گروهی گرفتن به وزن دلخواهشون رسیدن

قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است