ویژگی‌های چهره بزرگ‌سالی شما می‌تواند شرایط کودکی شما را نشان دهد

چهره ی شما نمایان دوران کودکی شماست
۲,۰۸۳
۱
۰
دوشنبه, ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ۱۴:۱۰
محققان دانشگاه ادینبورگ، اسکاتلند در مجله Economics and Human Biology نوشتند که چگونه چهره متقارن می‌تواند نشان‌دهنده‌ی شرایط دوران کودکی فرد باشد.
چهره ی شما نمایان دوران کودکی شماست

دانشمندان از 15 ویژگی مختلف صورت استفاده کرده و کشف کردند، افرادی که چهره آن‌ها نامتقارن‌تر است، دوران کودکی سخت‌تر و محروم‌تری داشته‌اند.

دانشمندان بیان می‌کنند که عواملی مانند: قرار گرفتن در معرض دود تنباکو، آلودگی، تغذیه، وضعیت اجتماعی-اقتصادی دوران کودکی و بیماری‌ها احتمالاً بر روی ویژگی‌های صورت فرد تأثیر می‌گذارد.

به نظر می‌رسد عوامل اجتماعی-اقتصادی در طول بزرگ‌سالی بر خصوصیات افراد تأثیری نداشته باشد. کسانی که ثروتمند می‌شوند، اما دوران کودکی محروم را تجربه می‌کنند، به‌عنوان یک نتیجه، در مقایسه با افرادی که دارای کودکی مرفه هستند و بعدها فقیر شده‌اند، ویژگی‌های چهره نامتقارن بیشتری دارند.این‌که چرا برخی از افراد مشهور که کودکی سختی داشتند به‌رغم داشتن ثروت در طول بزرگ‌سالی ویژگی‌های نامتقارن متمایز در صورت دارند،، مانند گوردون رامزی.

محقق ارشد، پروفسور ایان عزیز، گفت:

«تقارن در چهره به‌عنوان شاخصی از ثبات توسعه شناخته می‌شود - توانایی بدن برای مقاومت در برابر عوامل استرس‌زا است. بررسی اثرات انباشته‌شده در اثر تنش‌ها در طی دوران زندگی، نشان می‌دهد که محرومیت زودهنگام در زندگی باعث بروز چهره نامتقارن می‌شود. این ارتباط بسیار قوی نیست، به این معنی که چیزهای دیگر نیز بر چهره تأثیر می‌گذارند که تقارن نیز می‌تواند بیانگر آن باشد.»

محققان ویژگی‌های 292 نفر در سال 1921 را موردبررسی قراردادند. آن‌ها، زمانی که تقارن صورت بررسی شدند در سن 83 سالگی قرار داشتند.دانشمندان اطلاعاتی در مورد تقارن چهره، اطلاعات مربوط به وضعیت اقتصادی -اجتماعی آن‌ها در دوران کودکی و وضعیت مهاجرت به دست آوردند.محققان 15 مورد «نشانه» را که حاوی موقعیت گوش، دهان، بینی و چشم هستند موردبررسی قراردادند.

Your adult face can show your child's condition

بررسی وضع اجتماعی و اقتصادی شرکت‌کنندگان در دوران کودکان، چگونگی حضورشان در اجتماع و اینکه آیا آن‌ها در محیط خانواده ابراز می‌شدند یا نه، اطلاعاتی را در اختیار گذاشت.آن‌ها دریافتند که تقارن صورت در میان مردان به سطح اجتماعی آن‌ها در دوران عنوان کودکی نزدیک است - چهره‌های متقارن‌تر در آن‌ها در دوره‌ی بزرگ‌سالی، نشان می‌دهد زندگی آن‌ها راحت‌تر بوده است.باوجوداینکه گروه‌های مشابه در میان زنان هم یافت می‌شدند، اما تعدادشان کمتر بیان‌شده است.پروفسور تیم بیتس افزود: یک پیوند کوچک از وضعیت والدین تا تقارن صورت، به این معنا نیست که افراد تحت شرایط خود به دام افتاده‌اند.

همچنین بخوایند:

۱۶ نکته کلیدی برای رفتار با کودک بیش فعال

9 برخورد غلط در رفتار با کودک نوپا را بشناسید

نحوه درست رفتار با کودکان

محققان نتیجه گرفتند:

اختلال دوران کودکی چند دهه بعد باقی می‌ماند و نشان می‌دهد که پیشرفت اولیه احتمالاً بخشی از ارتباطات بین SES و سلامت در طول مسیر زندگی است. تحقیقات آینده باید مشخص کند کدام عناصر محیطی باعث ایجاد این اختلالات می‌شود.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(1 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)  

پاسخ به سوالات پزشکی ، مامایی و جنسی شما (توسط پزشک و ماما مجله دلگرم)


دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter