دلگرم
امروز: یکشنبه, ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ برابر با ۱۵ محرّم ۱۴۴۴ قمری و ۱۴ اوت ۲۰۲۲ میلادی
با باریک ترین ساعت های رکوردار آشنا شوید!
12
زمان مطالعه: 5 دقیقه
باریک ترین ساعت ها-باریک ترین ساعت های جهان-معرفی باریک ترین ساعت ها-تصاویر باریک ترین ساعت ها-خصوصیات باریک ترین ساعت ها-انواع باریک ترین ساعت ها جهان-ساعت مچی-معرفی ساعت مچی-معرفی ساعت مچی مردانه

همان طور که در سال های گذشته دیدیم – و به خصوص در SSIH امسال – برند های ساعت در تلاشند تا رکورد های جدیدی نه تنها در باریکی، بلکه در سطوح پیچیدگی ای که در موتور های فوق باریک خود و بدنه های آن ها به کار برده اند، بر جای بگذارند. اینجا پنج نمونه ی اخیر از زمان سنج هایی که (حد اقل در موتور) در بخش مخصوص به خود رکورد دارند، به لیست در آمده اند.

باریک ترین ساعت ها

باریکترین دقیقه شمار:

ژاگر لکولتره هیبریس مکانیکا 11 ( Jaeger-LeCoultre Hybris Mechanica 11)

باریک ترین ساعت ها

اسم کامل ساعت بسیار دهن پر کن است - Jaeger-LeCoultre Master Ultra-Thin Minute Repeater Flying Tourbillon - و نه تنها لغب باریکترین دقیقه شمار را هنگامی که در SSIH 2014 معرفی می شد به خود اختصاص داده،

باریک ترین ساعت ها

بلکه توانسته یک توربیلن معلق و کوک اتوماتیک (با استفاده از یک گرداننده ی جانبی - کوک)را در موتور فوق پیچیده ی خود با ظخامت 4.8 میلی متری جای دهد. بدنه ی هیبریس مکانیکا 11، 41 میلی متر در پهنا و حدود 7.9 میلی مترقطر اندازه گیری شده، یک اندازه ی بی سابقه برای چنین زمان سنج پیچیده ای.

باریک ترین ساعت ها

مکانیزم تکرار شونده ی آن نیز همچنین به یک سیستم زمان سنجی بی صدا مجهز است که صداهای تیک را در روند کار کاهش می دهد. ساعت، که ژاگر لکورته بابت آن 8 حق ثبت اختراع (Patent) دریافت نموده، تنها به 75 عدد مهدود می باشد.

باریک ترین دقیقه شمار با کوک دستی( و موتور دقیقه شمار):

واچرون کنستانتین پتریمونی کانتمپورین کالیبر فوق باریک1731

باریک ترین ساعت ها

یک زمان سنج برجسته در ابتدا در نمایشگاه "ساعت ها و عجایب" هنگ کنگ، برای بیشتر دنیای ساعت در SIHH 2014 رونمایی شد، این واچرون کنستانتین جدید در مقایسه با هیبریس مکانیکا 11 از بدنه ای قدری ضخیم تر برخوردار است (8.09 میلی متر) اما شامل موتور دقیقه شماری است که بسیار جزئی باریکتر است (تنها 3.9 میلی متر).

باریک ترین ساعت ها

کالیبر 1731 در مقایسه با نسخه ی اتوماتیک JLC یک موتور کوک دستی می باشد، و با خود نیز یک ذخیره ساز انرژی 65 ساعته همراه دارد که دارای مهر ژنو (Geneva Seal) است.

باریک ترین ساعت ها

موتور نیز همینطور یک بخش ضربه ی معلق است، یک دستگاه خلاقانه که سرعت و فاصله ی صداهای سیستم تکرار شونده را کنترل می کند و صداهای همراه با تیک تیک ساعت را کاهش میدهد. ساعت در یک بدنه ی مسی و با قیمت 369,300$ عرضه می شود.

باریکترین ساعت مکانیکی جهان:

پیاژت آلتیپلانو 900P (Piaget Altiplano 900P)

باریک ترین ساعت ها

این برای کسی تعجب آور نخواهد بود که پیاژت در لیست قرار دارد: این برند مدت ها است که با ساعت های فوق باریک سر و کار دارد و رکورد باریک ترین ساعت را در بخش های مختلف ساعت سازی در دست دارد.

باریک ترین ساعت ها

آخرین نسخه که دارای رتبه ی نخست است آلتیپلانو 900P است – باریک ترین موتور مکانیکی در جهان، با ضخامت بدنه تنها در 3.65 میلی متر – بله! صحیح است، بدنه از موتورهای دو ساعت قبلی باریکتر است.

باریک ترین ساعت ها

پیاژت این مانع را با در هم آمیختن بدنه و موتور با هم رد کرده به شکلی که پشت داخلی بدنه نقش صفحه ی اصلی را دارا است. پیاژت آلتیپلانو دارای 38 میلی متر قطر می باشد و در بدنه های مسی (Rose Gold 26.200$) و طلای سفید (White Gold 27.800$) موجود است.

باریک ترین توربیلون دنیا (در حال حاظر موجود در بازار):

UTTEآرنولد و پسر (Arnold & Son UTTE)

باریک ترین ساعت ها

در بیزل ورلد 2013 (Basel World 2013) معرفی شد و به برند آرنولد و پسر قدرت بخشید، UTTE (حروف آغازین Ultra Thin Tourbilon Escapement به معنی چرخ دنگ توربیلون فوق باریک) به سرعت توجه ها را به خود معطوف کرد وقتی که – الزاما این معنی را نمی دهد،

باریک ترین ساعت ها

اما به گفته ی رئیس ساخت موتور آرنولد و پسر سباستین چالموننت (Sebastian Chaulmontet) – باریک ترین توربیلون موجود در بازار خطاب شد. بدنه ی ساعت، موجود در رنگ های مسی (Rose Gold 69,050$) یا پالادیم (Palladium 59,950$)، تنها 8.34 میلی متر قطر و 42 میلی متر پهنا دارا است.

باریک ترین ساعت ها

موتور توربیلوت معلق A&S8200 آرنولد و پسر، تنها 2.97 میلی متر قطر دارد (بدون در نظر گرفتن ارتفاع قفسه ی توربیلون، که از صفحه نیز بلندتر می شود) و ذخیره ساز 90 ساعته ی انرژی ای که در دو استوانه جای داده شده است.

باریک ترین توربیلون دنیا (که به زودی به بازار خواهد آمد):

توربیلون بسیار باریک بریگوئت کلاسیک اتوماتیک 5377 (Breguet Classique Tourbillon Extra-Thin Automatic 5377)

باریک ترین ساعت ها

به نظر می رسد که آرنولد و پسر جایگاه نخست در باریک ترین توربیلون را برای مدت زمان کوتاهی در دست خواهد داشت. بریگوئت – برندی که برای سازنده ی توربیلون نام گزاری شده – ساعت توربیلون کلاسیک فوق باریک اتوماتیک 5377 خود را در بیزل ورلد سال گذشته به نمایش در آورد و عنوان کرد که امسال وارد بازار خواهد شد. قطر 42 میلی متری بدنه ی ساعت با 7 میلی متر به گونه ی تعجب آوری باریک استف و موتور آن کالیبر581DR، تنها 3 میلی متر قطر دارد.

باریک ترین ساعت ها

موتور همینطور نیز برای سطون های انرژی بالا ی خود نیز مورد نظر است که 90 ساعت انرژی را در خود ذخیره می کنند: فرکانس 4 هرتزی (استثنائا بالا برای موتور های توربیلون) و کوک جانبی گردان آن که از پلاتین ساخته شده (بله! این ساعت همچنین از کوک اتوماتیک نیز برخوردار است.)

باریک ترین ساعت ها

توربیلون خارج از مرکز (که نگه دارنده و تعادل آن از جنس تیتانیم می باشند) با دو حق ثبت (Patent) محافظت می شوند. صفحه و بدنه نیز یقینا بریگوئت هستند: صفحه ی تبدیل شده به موتور، اعداد رومی نمایانگر ساعت، عقربه های انتها باز آبی رنگ، و بند بدنه ی به خوبی شیار داده شده. توربیلون کلاسیک فوق باریک اتوماتیک قرار است تا پس از بیزل ورلد 2014 (Basel World 2014) در مراکز فروش قرار بگیرد.

ایران تایمراین مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (12 رای)  

    مطالب مرتبط

    دیدگاه ها

    درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است