دلگرم
امروز: جمعه, ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ برابر با ۰۶ ربيع الأول ۱۴۴۵ قمری و ۲۲ سپتامبر ۲۰۲۳ میلادی
آموزش بافت ۳ مدل پاپوش زنانه به صورت گام به گام + عکس
57
زمان مطالعه: 6 دقیقه
اگر به دنبال یک منبع کامل برای یادگیری بافت پاپوش زنانه هستید، این مطلب را از دست ندهید. در این مقاله 3 مدل پاپوش زنانه را به شما عزیزان آموزش خواهیم داد.

بافت پاپوش زنانه با قلاب | آموزش رایگان قلاب بافی حرفه ای

پاپوش یک چیزی مثل جوراب است که در این روزهای سرد به کمکتان می آید و گرمتان می کند. پاپوش های دخترانه و پاپوش های زنانه بسیاری را در بازار می بینید و برای خرید اقدام می کنید اما بسیار گران هستند.

اما اگر طرز بافت پاپوش زنانه را در این مطلب دنبال کنید خواهید دید که فقط نیاز به هزینه خرید کاموا و میل می باشد. با دلگرم همراه شوید.

بافت پاپوش زنانه

روش بافت پاپوش زنانه زیبا در منزل

آموزش پاپوش بافتنی زنانه و دخترانه

آموزش بافت پاپوش زنانه بافتنی در منزل

لوازم مورد نیاز:

  • کاموای قهوه ای یک کلاف
  • کاموای فیروزه ای یک کلاف
  • قلاب مناسب کاموا

روش بافت پاپوش زنانه زیبا در منزل:

برای بافت کف پاپوش، با کاموای رنگ فیروزه ای 40 عدد زنجیره ببافید.

دور تا دور زنجیره را 6 رج پایه کوتاه ببافید، یعنی زنجیره را از دو طرف با پایه کوتاه پر کنید، وقتی به سر و ته زنجیره رسیدید داخل زنجیره اول و آخر را 3 عدد پایه کوتاه بزنید، به این طریق در حین دور زدن، طول کف پاپوش نیز همراه عرض آن زیاد خواهد شد.

وقتی کف پاپوش تمام شد، با کاموای رنگ قهوه ای دور تا دور کف پاپوش را پایه بلند تکی بزنید. رج بعد نیز به همین ترتیب پایه بلند ببافید.

در کل 5 رج پایه بلند با کاموای قهو ای باید ببافید ولی وقتی به قسمت جلوی پاپوش میرسید در هر رج به طور مساوی 5 پایه کوتاه را به صورت پراکنده در قسمت جلو کم کنید. ( با دانه های کناری یکی کنید)

بعد از تمام شدن بافت از قسمت داخلی جلوی پاپوش دانه بگیرید و برای تزئین بند روی آن را ببافید تا به اندازه عرض پنجه پا برسد و سپس بندینک روی پاپوش را با یک دکمه مطابق تصویر به پاپوش وصل کنید.

بافت این پاپوش برای کسانی که کمی قلاب بافی میدانند بسیار آسان است و تصویر به تنهایی میتواند راهنمای خوبی برای بافت باشد و نیازی به توضیح جانبی نداشت، توضیح بافت صرفاً برای تعداد دانه ها و ... داده شده است.

طرز بافت پاپوش زنانه

بافت پاپوش زنانه دومیل

آموزش بافت کفش روفرشی

وسایل مورد نیاز جهت بافت کفش رو فرشی:

  • کاموا در سه رنگ مختلف
  • از هر رنگ کاموا 1 عدد کلاف 100 گرمی
  • قلاب شماره صفر ، نخ یک لا

آموزش طرز بافت کفش روفرشی زنانه:

برای بافت این نوع پاپوش ابتدا باید تکه زیرین آن را ببافید. از کلاف سبز رنگ 46 دانه زنجیره ببافید. 3 رج مدل پایه کوتاه، کنار هم قلاب بزنید. سپس کاموای 110 K قرمز رنگ را سر انداخته کار را با آن ادامه دهید.

با رنگ قرمز هر میل را 3 بار در یک زنجیره فرو برده، در هر بار 1 نخ بیرون کشیده، سپس 3 دانه نخ را که روی قلاب مانده یکی کنید« پایه بلند.» این مدل را فقط 1 رج ببافید. 2 رج آخری را با کاموای نارنجی رنگ و سبز رنگ (مدل بافت پایه بلند) بافته، کار را تمام کنید.

الا نوبت به بافت تکه جلوی کفش روفرشی می رسد. با رنگ نارنجی کاموا 10 عدد زنجیره بزنید. روی زنجیره‌های ابتدایی 1 زنجیره زده 9 دانه دانه پایه بلند ببافید. مدل یاد شده را 15 رج تکرار کرده و ببافید.

قسمت جلوی کفش روفرشی را به رو دولا کرده با سوزن به تکه قبلی روفرشی بدوزید. سپس با رنگ قرمز کاموا دور تا دور روفرشی را سوزن دوزی کرده، کار را تمام کنید.

آموزش پاپوش زنانه مجلسی

آموزش بافت پاپوش دخترانه

آموزش پاپوش زنانه مجلسی

رج اول ۵ زنجیره می زنیم و بعد از گرد کردن داخل حلقه با سه زنجیره بافت را شروع می کنیم و با ۷ پایه بلند رج اول را تمام می کنیم. رج دوم را با سه زنجیره شروع می کنیم و این بار در هر دانه دو پایه بلند می بافیم یعنی ۱۴ پایه بلند می بافیم.

رج بعدی را نیز مانند رج قبل می بافیم یعنی در هر دانه دو پایه بلند می بافیم تا تعداد پایه ها به ۲۸ برسد. حالا تا رج ۱۳ در هر دانه یک پایه بلند می بافیم. وقتی که پایه ای اضافه نشود همانطور که می بافیم بافتمان حالت کاسه می شود.

البته شما می توانید بر اساس سایز پای خود تعداد رج هایی که ساده می بافید را کم یا زیاد کنید. همانطور که در عکس می بینید با پوشیدن پاپوش به راحتی می توانید اندازه دلخواه خود را بدست آورید.

خوب حالا نوبت بافت کف و دوطرف کف پوش است که برای اینکار ما تعداد ۲۰ دانه اول را می بافیم و به مابقی دانه ها کار نداریم و بافتمان را برمی گردانیم و با بافتن سه زنجیره به رج بعد می رویم ۸ رج بعدی را به همین صورت می بافیم.

رج ۲۲ به اول و آخر بافت یک پایه بلند اضافه می کنیم. یعنی اول رج سه زنجیره می زنیم و دانه اول را با دو پایه بلند شروع می کنیم، بعد دانه های بعدی هر دانه یک پایه بلند می بافیم و در انتها دانه آخر را دو پایه بلند می بافیم.

رج ۲۳ تا ۲۵ در هر دانه یک پایه بلند می بافیم. رج ۲۶ دوباره مثل رج ۲۳ یکی اول و یکی آخر رج اضافه می کنیم. رج ۲۷ و۲۸ در هر دانه یک پایه بلند می بافیم.

در اینجا بافت پاپوش تقریبا به اتمام رسید. البته شما با توجه به سایز مد نظر خود می توانید تعداد رج ها را کم یا زیاد کنید. حالا با نخ و سوزن قسمت انتهایی پاپوش را از داخل کار می دوزیم. این شد اسکلت اصلی پاپوش.

حالا برای تزئین پاپوش با رنگ متفاوت دور تا دور پاپوش را می بافیم (یک پایه کوتاه دو زنجیره دو دانه بعد یک پایه کوتاه، تا آخر کار)

بافت پاپوش

طرز بافت پاپوش زنانه

نحوه بافت پاپوش زنانه

بیشتر بخوانید :

آموزش بافتنی / بافت اسکاج زیبا در منزل

مدل لباس بافتنی های بچه گانه و نوزادی دخترانه جدید ۹۸

آموزش بافت سرهمی نوزادی مرحله به مرحله

آموزش نقشه خوانی در بافتنی ساده و آساناین مطلب چقدر مفید بود ؟
3.7 از 5 (57 رای)  


دیدگاه ها
اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !

hits