دلگرم
امروز: جمعه, ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ برابر با ۰۶ ربيع الأول ۱۴۴۵ قمری و ۲۲ سپتامبر ۲۰۲۳ میلادی
 آموزش بافت بره ناقلا در منزل
15
زمان مطالعه: 7 دقیقه
بافتنی هنری زیبا و وسیع است که با کمی ایده و خلاقیت جذاب تر هم میشود. در بافت عروسک‌ها با کاموا خلاقیت و ظرافت حرف اول را می‌زند. معمولا عروسک‌ های بافتنی که اکثرا شخصیت‌ های کارتونی هستند و به صورت بافت با میل یا قلاب بافته می‌شود.

بافتنی های عروسکی ، آموزش بافت بره ناقلا

بافتن عروسک‌های زیبا و جالب کار سختی نیست. عروسک‌های بافتنی معمولا با قلاب بافته می‌شوند. آموزش بافت عروسک بره ناقلا عروسک فانتزی و مورد علاقه بچه ها را با ما ببینید. با دلگرم همراه شوید .

آموزش بافت عروسک بره ناقلا با هنر قلاب بافی به صورت گام به گام

separator line

آموزش بافت گوسفند بسیار جذاب بره ناقلا

هنر بافتنی این روزها از مرز لباس هم گذشته است و به دنیای عروسک‌ ها رسیده است. در بافت عروسک‌ ها با کاموا خلاقیت و ظرافت حرف اول را می‌زند. معمولا عروسک‌های بافتنی که اکثرا شخصیت‌ های کارتونی هستند به صورت بافت با میل با قلاب بافته می‌شود. در ادامه این مقاله آموزش بافت عروسک بره ناقلا را به همراه تصاویری از جالب‌ترین عروسک‌های بافتنی را برای ایده گرفتن شما عزیزان قرار داده‌ایم.

separator line

بیشتر کودکان و اکثرا دختران تجربه داشتن یک عروسک که به نوعی بهترین دوستشان بوده است را داشته‌اند . این اسباب بازی از زمان قدیم رواج داشته و امروزه شاهد گستردگی آن هستیم که در انواع و اقسام مختلف می‌توان این نوع اسباب بازی را تهیه کرد. حتما شما هم در این بین عروسک‌ های بافتنی را در مغازه‌ ها دیده‌ اید. خب بافتن چنین عروسکی کار زیاد سختی نیست. فقط کافی است کمی خلاقیت و دقت به خرج دهید تا بتوانید یک عروسک بسیار زیبا با هنر دست خودتان تهیه کنید.

آموزش بافت عروسک بره ناقلا

برای بافت این عروسک زیبا به نخ یا کاموای نازک در دو رنگ قهوه‌ای و کرم و قلاب نیاز دارید.

separator line

1 - بافت سر و پوزه عروسک

ابتدا با نخ رنگ قهوه‌ای ۷ تا زنجیره زده (تعداد زنجیره با توجه به بزرگی و کوچکی عروسک فرق می‌کند) و در زنجیره یکی مانده به آخر پایه کوتاه می‌زنیم و تا انتهای زنجیره در هر دانه ۱ پایه کوتاه زده، به آخرین زنجیره که رسیدید ۴ تا پایه کوتاه داخل آن زده و آن طرف زنجیره را بافته تا به ابتدای زنجیره برسید.

سپس در آن ۳ تا پایه کوتاه زده تا شکل بیضی شود. رج بعد در ۳ تا دانه ابتدا و انتهای بافت در هر پایه ۲ تا پایه زده، رج بعد را ساده بافته و رج بعد دوباره در ۳ تا دانه ابتدا و انتهای بافت در هر دانه ۲ تا پایه کوتاه زده و رج بعد را ساده می‌بافیم.

این اضافه کردن را تا جایی ادامه داده تا پوزه گوسفند اندازه شود. ۲ رج ساده بافته با توجه به بزرگی و کوچکی پوزه گوسفند هر ۳ الی ۴ تا دانه در میان یک دانه کم می‌کنیم. رج بعد ساده بافته، رج بعد دوباره ۳ الی ۴ تا دانه در میان دانه کم می‌کنیم، رج بعد ساده بافته، کم کردن باید تا جایی باشد که پوزه کمی جمع شود.

آموزش بافت عروسک بره ناقلا با هنر قلاب بافی به صورت گام به گام

بعد ساده بافته، نخ را عوض کرده، با نخ کرم رنگ یک رج بافت انگشتی انجام داده، رج بعد هر ۴ تا دانه در میان یک دانه اضافه کنید (توجه کنید قسمت کرم رنگ بافت، بافت انگشتی می‌باشد)، رج بعد ساده بافته، رج بعد ۵ تا در میان دانه اضافه کنید، رج بعد ساده بافته، اضافه کردن تا جایی انجام می‌گیرد که سر با پوزه متناسب باشد، ۲ رج ساده بافته، رج بعد به تعداد آخرین دانه اضافه شده شروع به کم کردن دانه می‌کنیم، رج بعد ساده، رج بعد یک دانه کمتر از رج قبل دانه کم می‌کنیم، رج بعد ساده، وقتی به ۲ تا دانه در میان رسیدید، داخل سر را پر از الیاف کرده و هر یکی در میان دانه کم می‌کنید تا کار بسته شود.

سر عروسک حاضر است (می‌توانید پوزه را بیضی ببافید، سر را به صورت گرد جدا بافته و بعد به هم وصل کنید).

separator line

2 - بافت بدن عروسک

ابتدا با نخ کرم رنگ ۴ تا زنجیره زده حلقه کرده داخل حلقه ۸ تا پایه کوتاه زده، رج بعد داخل هر پایه ۲ تا پایه کوتاه می‌زنیم، رج بعد ساده بافته، رج بعد یکی در میان دانه اضافه می‌کنید، رج بعد ساده بافته، رج بعد ۲ تا در میان دانه اضافه می‌کنید.

رج بعد ساده بافته، اضافه کردن را تا جایی ادامه داده تا بدن عروسک با سرش متناسب باشد، ۳ رج ساده بافته، رج بعد به تعداد آخرین دانه که اضافه کردید شروع به کم کردن دانه می‌کنید، رج بعد ساده بافته، رج بعد یک دانه کمتر از رج قبل دانه کم کنید، رج بعد ساده بافته، در حین کم کردن دانه داخل بدن را پر از الیاف کنید به یکی در میان که رسیدید خوب داخل بدن را پر کنید و تا انتها کم کنید تا کار جمع شود و یک بدن گرد برای عروسک داشته باشید.

separator line

3 - بافت دست و پای عروسک

با نخ قهوه‌ای ۴ تا زنجیره زده حلقه کنید داخل حلقه ۸ تا پایه کوتاه زده، رج بعد داخل هر پایه ۲ تا پایه بلند زده، رج بعد ساده بافته، رج بعد یکی در میان دانه اضافه کنید، رج بعد ساده بافته، این اضافه کردن تا جایی باشد که بزرگی پا با بدن عروسک متناسب باشد، ۲ رج ساده بافته شروع به کم کردن می‌کنیم، به تعداد آخرین دانه اضافه شده دانه کم می‌کنیم، رج بعد ساده بافته، رج بعد یکی کمتر از رج قبل دانه کم می‌کنیم، رج بعد ساده بافته، با توجه به بزرگی و کوچکی پا زمانی که به ۲ تا در میان دانه کم کردن یا یکی در میان دانه کم کردن رسیدید داخل پا را پر از الیاف کرده فقط ساده می‌بافیم تا ساق پای عروسک درست شود.

در نهایت داخل آن را از الیاف پر کرده یکی در میان دانه کم می‌کنیم تا کار بسته شود، اندازه کلفتی و نازکی ساق پا بسته به بزرگی و کوچکی عروسک می‌باشد.

دست عروسک نیز مانند پا بافته می‌شود فقط در سایز کوچکتر.

separator line

4 - بافت گوش عروسک

با نخ قهوه‌ای ۴ تا زنجیره زده ۸ تا پایه داخل آن می‌بافیم. رج بعد ساده بافته، رج بعد کار را روی هم گذاشته فقط از آن دو طرف داخل ۱ تا ۲ دانه اضافه می‌کنیم، رج بعد ساده بافته، اگر سر عروسک بزرگ است شما باز از همان دو طرف که دانه اضافه کرده بودید دانه اضافه کنید، رج بعد ساده بافته. وقتی گوش متناسب سر عروسک شده ۳ الی ۴ رج ساده بافته کار را روی هم گذاشته و با دوخت نامریی بهم وصل می‌کنیم.

در آخر سر و بدن و دست و پای عروسک را با نخ و سوزن یا چسب حرارتی به هم وصل کنید و چشم آن را بدوزید، در صورت دلخواه برای دم گوسفند منگوله درست کرده و به آن وصل کنید.

separator line

بیشتر بخوانید :

آموزش بافت عروسک بافتنی موش ساده و آسان

آموزش بافت عروسک جوجه طلایی با قلاب زیبا و آسان

مدل لباس بافتنی های بچه گانه و نوزادی دخترانه جدید ۹۸

آموزش زیبا برای بافت یک تل گل دار بافتنی که تا کنون ندیده اید

آموزش بافت دو مدل هدبند بافتنی زیبای زنانه : مرحله به مرحلهاین مطلب چقدر مفید بود ؟
3.9 از 5 (15 رای)  


۱ دیدگاه
شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنید

ویدا | ۳ سال پیش
بسیار عالی و آموزنده...
فقط منظور از بافت انگشتی چیه؟اگر ممکنه توضیح بدید.ممنون میشم
0
0
hits