دلگرم
امروز: یکشنبه, ۱۴ آذر ۱۴۰۰ برابر با ۲۹ ربيع الآخر ۱۴۴۳ قمری و ۰۵ دسامبر ۲۰۲۱ میلادی
همسر جوان استاد شجریان در مراسم سالگرد خسرو آواز
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
عکسی از کتایون خوانساری و پسرش رایان شجریان در مراسم اولین سالگرد استاد محمدرضا شجریان.

کتایون خوانساری در سالگرد استاد شجریان

عکسی از همسر دوم استاد شجریان بر مزار او در اولین سالگرد آسمانی شدن خسرو آواز ایران منتشر شد.

کتایون خوانساری

کتایون خوانساری در سال 1344 خورشیدی در تهران به دنیا امد. پدر او بنیانگذار هنر گرافیک در ایران بود.

. مادربزرگ کتایون خوانساری خانم اشرف کاشانی از اولین زنان بازیگر تئاتر ایران بود که آثار زیادی از او به جا مانده است. مادر او زمانی که پانزده سال داشت نقش اول فیلم ضربت به کارگردانی ساموئل خا چکیان را بازی کرد و جایزه بهترین بازیگر نقش زن را در فستیوال مسکوبه دست اورد او پس از ازدواج کار بازیگری را رها کرد.

کتایون خوانساری در خانواده ای که قدر هنر و هنرمند را میدانند بزرگ شده است. در تهران به مدرسه سهیل می رفته ودر نوجوانی به همراه پدر و مادر و تنها خواهرش (گیتا) به پاریس رفته است و پس از گرفتن دیپلم زبان فرانسه را در دانشگاه سوربن خواند.

در سن نوزده سالگی با یک آقای ایتالیایی ازدواج کرد و از او یک دختر به نام استفانی دارد که اکنون با پدرش در پاریس زندگی می کند. کتایون در پاریس به کار طراحی جواهر مشغول بوده و یک مزون جواهرات فانتزی را اداره می کند.

کتایون خوانساری

کتایون خوانساری در میهمانی با شکوه بزرگداشت آقای نصرت الله کریمی که 24 ساعت پس از ورود او به تهران بعد از سالها دوری از ایران ترتیب داده شده بود با استاد شجریان آشنا شد. او در بیست و شش سالگی با استاد شجریان ازدواج کرد.

فرزندان استاد به دلیل خصوصیات کتایون خوانساری که یک دختر جوان بزرگ شده پاریس بود، او را به سختی پذیرفتند.

در واقع کتایون خوانساری و آقای شجریان جنگ بزرگی را نه تنها با خانواده بلکه با جامعه ی سنتی ایران آغاز کردند! و خوشبختانه هر دو در کنار هم و فقط با نیروی عشق به پیروزی رسیدند.

کتایون خوانساری و استاد فرزندی به نام رایان شجریان دارند .



این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
دیدگاه ها

شما اجازه ارسال کامنت ندارید