مجله دلگرم
امروز: دوشنبه, ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ برابر با ۱۴ رجب ۱۴۴۴ قمری و ۰۶ فوریه ۲۰۲۳ میلادی
انتخاب طرح و رنگ کاغذ دیواری برای بزرگ نشان دادن فضا منزل
1
زمان مطالعه: 7 دقیقه
به کار بردن کاغذ دیواری در اتاق خواب، اتاق نشیمن و حتی سالن پذیرایی، می‌تواند مکملی عالی و بی‌نقص برای دکوراسیون داخلی منزل شما باشد. با این حال باید در نظر داشته باشید که رنگ مناسب کاغذ دیواری برای بزرگ نشان دادن محیط چه باید باشد.

چه رنگ کاغذ دیواری خانه را بزرگ نشان می‌دهد؟

استفاده از کاغذ دیواری، کمک می‌کند تا به سلیقه خودتان، حال و هوای خانه را عوض کنید و محیط اطراف را باب طبع خود کنید. اگر اهل دیزاین خانه باشید، احتمالا می‌دانید که چیدمان اشتباه خانه و انتخاب بعضی کاغذ دیواری‌ها، می‌تواند کاری کند که خانه کوچکتر به نظر برسد. انتخاب کاغذ دیواری تاثیر بسیار زیادی در نمای خانه یا اتاق دارد.
از آن‌جا که خیلی از ما دغدغه این را داریم که خانه بزرگتر از چیزی که هست به نظر برسد، ما این مقاله را به این موضوع اختصاص دادیم تا ببینیم چه مدل یا چه رنگ کاغذ دیواری خانه را بزرگ نشان می‌دهد.

۱. کاغذ دیواری راه‌راه

والپیپرهای راه راه، در مدل‌ها و فرم‌های مختلف، از افقی گرفته تا عمودی، و حتی طرح مصنوعی چوب خط خطی، وجود دارند که می‌توانند باعث بزرگتر بنظر رسیدن خانه شوند. خطوط عمودی، از بالا به پایین کشیده می‌شوند، می‌توانند کاری کنند که دیوارها کشیده‌تر بنظر برسند.
از این تکنیک، در قلعه‌های مشهور والت دیزنی که در کشورهای مختلف هستند نیز استفاده شده است تا قلعه‌ها بزرگتر از چیزی که هستند دیده شوند.
البته این را هم در نظر بگیرید که کاغذ دیواری‌های راه راه عمودی، از سوی دیگر، اتاق را کشیده‌تر و عریض‌تر نشان می‌دهند. با توجه به انتظاری که شما از یک اتاق دارید، می‌توانید تصمیم بگیرید که چنین مسئله‌ای بنظرتان اهمیت دارد یا نه. در کل بهتر است این طرح کاغذ دیواری برای ۴ دیوار یک اتاق استفاده نشود و فقط یک یا دو تا از دیوارها این طرح را داشته باشند.

بزرگ نشان دادن فضا با کاغذ دیواری

۲. کاغذ دیواری زیگزاگ یا خطوط شکسته

اگر می‌خواهید بدانید که چه طرح یا چه رنگ کاغذ دیواری خانه را بزرگ نشان می‌دهد، می‌توانید از کاغذ دیواری‌های زیگزاگ یا هفت هشتی استفاده کنید. این طرح به محیط اتاق عمق می‌دهد و باعث می‌شود دیوارها بلندتر از چیزی که هستند دیده شوند. همچنین، توجه‌ها را جلب می‌کند. این پترن، در رنگ‌های متنوعی در بازار عرضه شده و شما با توجه به سلیقه‌تان می‌توانید از رنگ‌های خنثی یا رنگ‌های زنده استفاده کنید.

۳. استفاده از کاغذ دیواری‌هایی با طرح منظره

کاغذ دیواری‌های منظره یا طرح‌های ۳ بعدی، عمق دارند و طوری بنظر می‌رسند که انگار دارید به چیزی در فاصله دور نگاه می‌کنید. می‌توانید از طرح جنگل، ساحل، یا دیگر طرح‌های عمق‌دار استفاده کنید. استفاده از این حقه، در کافه‌ها و رستوران‌ها بسیار رایج است و با استفاده از این طرح‌ها، به فضای محیط اضافه می‌کنند. همچنین، برای هوم آفیس یا اتاق خواب کودک نیز گزینه خوبی به حساب می‌آید.

انتخاب کاغذ دیواری

۴. طرح‌های بزرگ

استفاده از این مدل کاغذ دیواری می‌تواند ریسک باشد، اما برای بزرگ به نظر رسیدن اتاق کوچک، گزینه خوبی است. کاغذ دیواری‌هایی که طرح‌های کوچک دارند، باعث کوچک دیده شدن محیط می‌شوند اما استفاده از کاغذ دیواری زیبا و طرح درشت، می‌تواند گزینه مناسبی باشد.

۵. کاغذ دیواری برجسته

با انتخاب کاغذ دیوار یبرجسته، به فضای اتاق عمق و بُعد می‌دهید. همی مورد باعث بزرگ به نظر رسیدن اتاقتان می‌شود. اکثر کاغذ دیواری‌های طرح‌دار، در رنگ‌های روشن عرضه می‌شوند که باعث می‌شود اتاق بزرگتر از اندازه واقعی‌اش به نظر برسد.

۶. کاغذ دیواری‌های روشن

هر محصولی، در رنگ روشن که باشد، به فضا حجم می‌دهد. برعکس، رنگ‌های تیره مانند مشکی، سورمه‌ای، قهوه‌ای یا سبز تیره، باعث کوچک دیده شدن فضا می‌شود. بنابراین اگر دنبال این هستید که چه رنگ کاغذ دیواری خانه را بزرگ نشان می‌دهد، از کاغذ دیواری‌های شیری، صورتی کمرنگ، سفید، کرمی یا خاکستری استفاده کنید. این رنگ‌ها علاوه بر افزودن به فضا، آرامش بخش هم هستند برای همین، در فضاهای بیمارستانی، مراکز مشاوره و جاهایی که نیاز به آرامش خاطر است، از این رنگ‌ها استفاده می‌شود.

بزرگ نشان دادن خانه

۷. کاغذ دیواری متالیک

این نوع والپیپر، انتخاب خیلی‌ها بوده و هست. استفاده از این نوع کاغذ دیواری مثل این است که چندین آینه در اطراف اتاق قرار دارد که با نور بازی می‌کند. همین گردش نور در محیط، باعث بزرگ به نظر رسیدن محیط می‌شود. کاغذ دیواری‌های متالیک، با نور طبیعی بازی می‌کنند و باعث افزایش فضا می‌شوند.
با توجه به سلیقه‌تان، می‌توانید کاغذ دیواری دلخواهتان را از میان انواع کاغذ دیواری‌های متالیک پیدا کنید. استفاده از این نوع کاغذ دیواری، برای اتاق خواب، اتاق نشیمن، آشپزخانه، سرویس بهداشتی و حتی دفتر کار هم مناسب است و به علت تنوع بالای آن، می‌توانید چیزی که باب طبعتان باشد را پیدا کنید.
همچنین می‌توانید این کاغذها را به طور ترکیبی با کاغذ دیواری‌های ساده و مکمل استفاده کنید تا تنوع بیشتری ایجاد شود. علاوه بر این‌ها، چسباندن این نوع کاغذ دیواری کار دشواری نیست و به راحتی می‌توانید هر زمان که خواستید آن ها را از دیوار جدا کنید و دردسرهای کاغذ دیواری‌های قدیمی و سنتی را ندارد.

۳ نکته که اتاقتان را بزرگتر می‌کند!

تقریبا تمامی خانه‌ها اتاق‌هایی دارند که کوچک است و تمایل دارند که بزرگتر دیده شود. به جز انتخاب کاغذ دیواری مناسب، چند راه ساده دیگر برای دکور کردن اتاق وجود دارد که هزینه زیادی هم روی دستتان نمی‌گذارد و می‌توانید با کمک این نکات، کمی اتاق را دلبازتر کنید. در ادامه این راه‌ها را بررسی می‌کنیم.

انتخاب کاغذ دیواری مناسب

۱. آویزهای دیواری را کمی بالاتر نصب کنید

اگر چیزهایی که روی دیوار نصب هستند، مانند قاب عکس‌ها، شلف‌ها، یا ساعت دیواری را چند سانتی‌متر بالاتر ببرید، یک خطای دید مثبت ایجاد می‌کند و باعث می‌شود دیوارها بلندتر دیده شوند. این حقه برای خانه‌های اروپایی که اکثرا کوچک هستند، می‌تواند بسیار مشکل‌گشا باشد.

حتماً بخوانید:
خطرات کاغذ دیواری کثیف برای سلامتی

خطرات کاغذ دیواری کثیف برای سلامتی

خطر کاغذ دیواری‌های کپک‌زده برای سلامتی مواد سمی حاصل از قارچ‌هایی که زیر کاغذ دیواری رشد کرده و تکثیر می‌شوند می‌تواند به راحتی در فضای داخل ساختمان…

۲. از لوازم شیشه‌ای استفاده کنید

این مورد می‌تواند برای کسانی که فرزند کوچک دارند، خطرناک بنظر برسد اما استفاده از چیزهایی نظیر میز شیشه‌ای در اتاق که می‌شود آن طرفشان را دید، فضای اتاق را دلبازتر می‌کنند. استفاده از لوازم شیشه‌ای در خانه‌های مدرن بسیار رایج است.

۳. آینه‌ی بزرگ در اتاق قرار دهید

احتمال همه این را می‌دانید که استفاده از آینه‌ در اتاق می‌تواند این توهم را در افراد ایجاد کند که اتاق بزرگ است. همچنین، راه ارزانی هم محسوب می‌شود. بنابراین می‌توانید با این روش اتاق خود را استایل کنید.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است