دلگرم
امروز: دوشنبه, ۱۵ آذر ۱۴۰۰ برابر با ۰۱ جمادى الأول ۱۴۴۳ قمری و ۰۶ دسامبر ۲۰۲۱ میلادی
چگونه از خانم ها عکسی زیبا بگیریم؟با ترفندهای عکاسی آشنا شوید.
7
زمان مطالعه: 10 دقیقه
چگونه از خانم ها عکسی زیبا بگیریم-با ترفندهای عکاسی آشنا شوید-ترفندهای عکاسی-چگونه عکس های خوبی بگیریم-عکس گرفتن از طبیعت

چگونه از خانم ها عکسی زیبا بگیریم؟با ترفندهای عکاسی آشنا شوید.

اینکه بخواهیم عکسی زیبا از یک خانم بگیرید به این بستگی دارد که چقدر خانم ها را بشناسید. بسیار حیاتی است که موصوع عکاسی خود را بفهمید! از هر چه که می خواهید عکس بگیرید شناختن آن در عکس شما تاثیر گذار است چه رسد به اینکه به خواهید از خانم ها عکس بگیرید که روحیات خاص خود را دارند. خانم ها افرادی هستند که بیش از همه نقاط ضعف خود را می بینند.

من که از بیش از 10,000 نفر از آنها عکاسی کرده ام این موضوع را به تجربه آموخته ام. حتی مانکن ها فکر می کنند چاق هستند، بنابراین به عنوان عکاس خانم ها باید بسیار دقت کنید و زحمت بکشید.

من به عنوان یک زن به صورت تخصصی شروع به کار بر روی عکاسی خانم ها کردم چون قلباً به این کار علاقه داشتم. برای خودم پیش آمده بود که می خواستم عکسی از خودم بگیرم ولی عکاسانی که سراغ داشتم قادر به گرفتن چنین عکسی نبودند. در آن روز ها که من شروع به عکاسی کردم عکاسی از خانم ها با این شکل نخ نما شده بود که به تو می گفتند یا باید لباس هایت را در بیاری یا مانند مادر بزرگ ها در عکس دیده می شوی!

من می دانستم خانم ها چیز بیشتری می خواهند چون خودم یک عکاس زن بودم خانم ها می خواهند مانند یک مدل دیده شوند ولی با وقار. من این کار را به کمک استدیوی خودم با استفاده از نورپردازی و به کمک خواهرم انجام دادم او یک آرایشگر بود و قبل از عکاسی آنها را به صورتی مناسب آماده می کرد و به این شکل من وارد دنیای حرفه ای عکاسی از خانم ها شدم و نتایج خوبی هم گرفتم. ما در سال اول کار در 12 برنامه تلوزیونی ظاهر شدیم. و کم نبودند مجلات و روزنامه هایی که همیشه از ما مطلب می نوشتند.

عکاسی از خانم ها- ترفندهای عکاسی

علت موفقیت ما این بود که متوجه شده بودیم خانم ها چه می خواهند، بعد از 20 سال نسلی کاملا متفاوت وارد عرصه شده است اما هنوز آنها می خواهند مانند یک مدل بی عیب و نقص باشند و هنوز هم فکر می کنند این امکان پذیر نیست! اما یک تفاوت عمده بین نسل جدید و قدیم وجود دارد قدیمی ها خودشان را در عکس می خواستند اما خانم های نسل جدید می خواهند در عکس کاملا متفاوت به نظر برسند.

اما مانند گذشته خانم ها از تصویر خودشان در عکس متنفر هستند. کاری که امروز همه دختران جوان انجام می دهند مرا به یاد 17 سالگی خودم می اندازد آنها مرتب لباس ها جدید به تن می کنند و از خود و دوستانشان عکس می گیرند و آنرا در فیس بوک قرار می دهند. بنابراین فکر می کنم آنها اعتماد به نفس بیشتری از نسل من دارند.

چگونه از خانم ها عکسی زیبا بگیریم؟با ترفندهای عکاسی آشنا شوید.

اگر چه بیشتر افراد بالای سی سال فکر می کنند که خوش عکس نیستند. و اگر در عکس خوب به نظر نیایند گمان می کنند که آنها همیشه در عکس این گونه به نظر می رسند و دوست ندارند خیلی عکس بگیرند. اما این حقیقت ندارد با نورپردازی درست و کمی آرایش و دقت بیشتر هر کسی می تواند عکس های فوق العاده ای از آنها بگیرد.

با توجه به آنچه گفته شد در اینجا نکاتی را در اختیار شما قرار می دهم که به کمک آن می توانید عکس های زیبایی از خانم ها بگیرید.

مطمئن شوید که بیش از اینکه برای خود عکس وقت می گذارید برای سوژه عکاسی خود وقت بگذارید خانم ها برای عکاسی نیاز به اعتماد به نفس دارند. سعی کنید با آنها رابطه برقرار کنید به طوریکه اعتماد آنها را به عنوان یک عکاس بدست آورید.

عکاسی از خانم ها 90 درصد روانشناسی است و 10 درصد تکنیک های عکاسی. بسیار مهم است که مطمئن شوید حالت های آنها واقعی است. اگر آنها می گویند که از دندان ها/چشم ها/مو ها و... خود بی زار هستند. و می بینید که عیبی کوچک اینقدر برای آنها مهم است پس بدانید که بسیار به آن دقت خواهند کرد و بهتر است شما آنرا بدانید تا هنگام عکاسی یا زمان روتوش بتوانید رضایت آنها را جلب کنید.

من معمولا به آنها می گویم. " اوه من فکر می کنم این دندون ها خیلی قشنگن، وای عجب موهایی دارین فوق العاده است. خانم ها معمولا نمی گویند چه نقاط قوتی دارند نمی گویند چه فسمتی از صورت خود را زیباتر از بقیه می دانند بنابراین اگر شما خودتان این را به آنها گوشزد کنید اعتماد به نفس آنها را تقویت کرده اید.

همانطور که می بینید من هنوز از فنون عکاسی سخنی نگفته ام و فقط به این دلیل که بیشتر روی این نکته تاکید کنم که چقدر مهم است که سوژه عکاسی خود را بشناسید. حال که سوژه خود را درک کردید زمان آن است که عکس بگیرید.

لباس یا روپوشی یا روانداز یا روسری به آنها بپوشانید که آنها را لاغر تر نشان دهد. وقتی که آنها می خواهند بشینند یک تاپ تنگ مناسب نیست اصلا مهم نیست که آنها چقدر لاغر باشند. از ژاکت یا روسری استفاده کنید تا بازو ها را بپوشانید و تمرکز بیشتری بر صورت باشد.

پیراهن یقه هفت به مراتب بهتر از دیگر یقه ها است چون باعث می شود گردن فرد بلندتر دیده شود و فرد لاغرتر به نظر برسد.

یک پیراهن سفید که روی آن کت یا رواندازی قرار داشته باشد برای ایجاد بازتاب مناسب بر چهره بسیار مناسب است. ولی لباس سیاه تاثیر منفی دارد و فرد را پیرتر نشان می دهد.

در کل فرایند عکاسی مانند این عمل کنید که گویی از یک مدل یا مانکن عکاسی می کنید آنها هیجان زده خواهند شد از صحنه های فوق العاده ای که استفاده می کنید صحبت کنید می توانید با آنها چای با فهوه میل کنید به آنها فرصتی برای استراحت بدهید فرصت بدهید تا کاملا احساس آرامش کنند. با هم کار کنید تا عکس فوق العاده ای بگیرید.

جایگیری بسیار مهم است. برای تمرین از یک دوست کمک بگیرید در اطراف آنها بچرخید و بهترین موقعیت را بیابید. دست ها سر و بازو ها را حرکت دهید ببینید در کدام وضعیت بهترین عکس خلق می شود. اگر کاری کنید که آنها به شما رو به بالا نگاه کنند تاثیر فوق العاده ای خواهد داشت. فقط مدل های بسیار زیبا و جذاب وقتی که رو به پایین نگاه می کنند خوب به نظر می رسند.

چگونه از خانم ها عکسی زیبا بگیریم؟با ترفندهای عکاسی آشنا شوید.

اگر خانمی که از او عکس می گیرید چاق است سعی کنید کمتر تمام قد عکس بگیرید چون او از آن عکس متنفر خواهد شد. شما با عکس گرفتن از سر و شانه در حالیکه روی زمین دراز کشیده باشد عکس های زیبایی می توانید بگیرید. برای تنوع بیشتر می توانید از او بخواهید لباس های خود را عوض کند و مرتب جایش را عوض کند.

از موضوع عکاسی خود بخواهید صاف بایستد یا به سمت جلو متمایل شود در این وضعیت او آرامتر به نظر می رسد.

و در آخر چگونه در عکس ها افراد را بهتر نشان دهید؟

این مقاله یکی از مقالات ارزشمند و درآمد زا برای عکاسان تازه کار است که می خواهند با عکاسی از افراد گذران زندگی کنند در ادامه متوجه می شوید چرا بعضی از عکاسان درآمد بالایی دارند و بعضی به سختی گذران زندگی می کنند. به امید اینکه مورد توجه خوانندگان یاد بگیر دات کام قرار گیرد.

آیا تا بحال برایتان پیش آمده است که عکس خوبی بگیرید نور پردازی خوبی داشته باشید سوژه عکاسی را در بهترین موقعیت ممکن قرار دهید از بهترین زاویه عکس بگیرید و در یک کلام از نظر فنی بهترین عکس را گرفته باشید اما پس از اینکه عکس را به کسی که سوژه شماست نشان دهید متوجه شوید که او نه تنها ناراضی است بلکه از این عکس متنفر است!

آنها فقط به شکم بزرگ، چانه ای که زیادی بزرگ دیده می شود، قدی که کوتاه است پاهای گوشتالوی خود توجه می کنند و اهمیتی نمی دهند که شما شاهکار نورپردازی را برای آنها خلق کرده اید یا اینکه او را در بهترین موقعیت ممکن قرار داده اید.

این مشکل زمانی رخ می دهد که شما آنقدر به ترکیب عکس و نور و لنز اهمیت می دهید که غافل می شوید که مشتری شما قبل از هر چیزی می خواهد در آن عکس زیبا به نظر برسد حتی زیبا تر از آن چیزی که واقعا هست! اگر شغل شما عکاسی چهره یا عکاسی از مجالس به خصوص مجالس عروسی است باید بفهمید و یاد بگیرید که مشتری خود را تا حد امکان زیباتر از آن چه که هست نشان دهید.

چگونه از خانم ها عکسی زیبا بگیریم؟با ترفندهای عکاسی آشنا شوید.

اشتباهی که بیشتر عکاسان می کنند این است که گمان می کنند می توانند بعد از عکاسی همه چیز را درست کنند فقط کافی است به فتوشاپ مسلط باشند. اما حقیقت این است که اینکار هم بسیار وقت گیر است و همیشه هم کارساز نیست. بهترین کار و ساده ترین کار این است که هنگام عکاسی با دقت بیشتری به سوژه نگاه کنید و سعی کنید نقاط ضعف او را بپوشانید و زیبایی هایش را نمایان تر کنید.

این کار با تغییراتی در وضعیت و ژست سوژه و با انجام تنظیماتی روی دوربین امکان پذیر است. با انجام اینکار قبل از عکاسی می توانید سوژه خود را لاغرتر یا جوانتر نشان دهید. با تنظیماتی کوچک می توانید تغییرات قابل توجه در عکس ایجاد نمایید. که در ادامه در اینباره صحبت خواهیم کرد.

موقعیت بدن

عکاسان حرفه ای اصطلاحی دارند که می گوید دوربین 5 کیلو به وزن اضافه می کند! آیا پیش آمده است که به عکس فردی لاغر نگاه کنید و ببینید که در عکس بسیار چاق تر به نظر می رسد؟ چه اتفاقی افتاده است؟

در بیشتر مواقع مشکل از آنجا ناشی می شود که فرد در جای بدی نشسته یا ایستاده است یا ژست درستی ندارد و عکس هم در آن لحظه اشتباه گرفته می شود. برای جلوگیری از چنین وضعیتی باید به سوژه خود بگویید در چه جهتی قرار بگیرد فرض کنید از یک عروس می خواهید عکس بگیرید سعی کنید اینها را به او بگویید:

1. پاهایت را بچرخان طوری که زاویه آن با شما 45 درجه باشد گامها باید کمی باز باشد نه اینکه از طرف دوربین در یک خط دیده شود همینطور نباید پاها مستقیم به سمت دوربین باشد بهتر است در کنار او بایستید و به او نشان دهید چگونه بایستد.

2. حال از او بخواهید از کمر به سمت دوربین بچرخد تا شانه هایش به سمت دوربین باشد. اینکار باعث می شود کمر باریک تر به نظر برسد تا اینکه بخواهد مستقیم رو به دوربین قرار بگیرد.

3. از او بخواهید وزن خود را روی پای عقب بیندازد در حالیکه باسن خود را کمی به سمت جلو متمایل می کند در این حالت پای جلویی کمی به حالت خمیده پیدا می کند. این وضعیت ممکن است او را کمی گیج کند بنابراین بهتر است خود آنرا نمایش دهید. فراموش نکنید خوشرویی و صبر و حوصله شما به تمرکز او کمک بسیار می کند و سوژه شما خواهد توانست ژست های زیباتری بگیرد.

4. و بالاخره از او بخواهید بازوانش را از بدنش دور کند. می تواند دست هایش را روی باسن، کمر یا رانش قرار دهد این کار باعث می شود بازو ها و مچ فرد لاغر تر به نظر برسد.

منبع : وب سایت یادبگیراین مطلب چقدر مفید بود ؟
4.3 از 5 (7 رای)  
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است