دلگرم
امروز: یکشنبه, ۰۳ تیر ۱۴۰۳ برابر با ۱۶ ذو الحجة ۱۴۴۵ قمری و ۲۳ ژوئن ۲۰۲۴ میلادی
راهنمای خرید تخت پزشکی بیمار مراکز درمانی
0
زمان مطالعه: 5 دقیقه
تجهیزات بیمارستانی از جمله وسایلی است که برای مراقبت و انجام معاینات پزشکی و پیشبرد روش‌های درمانی بسیار مهم می باشد .

تجهیزات بیمارستانی از جمله وسایلی است که برای مراقبت و انجام معاینات پزشکی و پیشبرد روش‌های درمانی بسیار مهم می باشد و در مراکز درمانی و کلینیک های پزشکی به خصوص مطب های شخصی پزشکان بسیار مهم و حائز اهمیت می باشد به این ترتیب که هر کلینیک و مرکز درمانی نیازمند کلیه تجهیزات پزشکی و لوازم درمانی برای انجام معاینات پزشکی و ویزیت های عمومی مورد توجه می باشد.

به طور کلی این دسته از محصولات به چند بخش مختلف تقسیم می شوند که هر کدام از این محصولات ویژگی‌های خاص خود را دارند و برای انجام و سپری شدن مراحل خاصی از درمان مورد استفاده قرار می‌گیرند ، که مهمترین این دسته از محصولات را می توان به انواع تخت بیمارستانی و تخت معاینه پزشکی و برانکارد ریکاوری و تخت اتاق عمل و تخت های همراهان بیمار تقسیم کرد.

انواع تخت معاینه پایه ثابت و تاشو و برقی :

تخت معاینه به تختی گفته می شود که هنگامی که پزشکان قصد انجام معاینات پزشکی را دارند بیمار را بر روی آن قرار می دهند تا بیشترین میزان دسترسی را به فرد مورد معاینه و معالجه داشته باشند تا بهترین نتیجه را برای بیماران و مراجعه کنندگان به همراه داشته باشند.

انواع تخت معاینه پزشکی و ویزیت مطب به چند دسته تقسیم می شوند ، تخت معاینه پایه تاشو و تخت معاینه پایه ثابت تقسیم می شوند که تخت پایه ثابت از استحکام و مقاومت بیشتری برخوردار می باشد که عمده مراکز درمانی به علت تعداد زیاد مراجعات و انجام معاینات بیشتر از تخت پایه ثابت پزشکی استفاده می نمایند.

کاربرد های متفاوت انواع تخت

تخت پزشکی معاینه برای استفاده در فیزیوتراپی ، اکو و نوار قلب و معاینات تخصصی استفاده می شود.

تخت زیبایی پوست ومو :

یک دسته دیگر از عمده وسایلی که در کلینیک های پزشکی و مراکز درمانی مورد استفاده قرار می گیرد تخت های مراقبت از پوست و مو که به تخت زیبایی سه موتوره سه شکن برقی جهت انجام تزریقات زیبایی مانند تزریق ژل و بوتاکس معروف می باشد مورد استفاده قرار می گیرند.

تخت کاشت مو زیبایی با امکاناتی که دارد در انجام مراقبت های پوست و مو بسیار کاربردی می باشد و می تواند دکلیه نیاز های مراکز زیبایی و پزشکی را تحت پوشش قرار دهد.

امروزه کلینیک های پزشکی و مراکز درمانی فعالیت های بسیار زیادی را در زمینه های مراقبت از از پوست بیماران انجام میدهند که این فعالیت ها نیازمند وسایلی خاص خواص و تجهیزاتی مطلوب برای تسلط هرچه بیشتر پزشکان بر روی صورت و بدن بیمار می باشد ، به این ترتیب که دقت در انجام این دسته از فعالیت ها بسیار مهم و حائز اهمیت می باشد که انواع تخت زیبایی پوست ومومناسب ترین و بهترین ویژگی ها را برای این دسته از محصولات به همراه دارند.

به طور کلی تخت های مراقبت از پوست و مو به دو دسته تخت زیبایی و تخت کاشت مو تقسیم می شود که در مدل های مختلف در سطح بازار موجود می باشد عمده این دسته از محصولات به وسیله موتور های الکتریکی که بر روی شاسی و بدنه این تخت ها نصب شده اند تنظیم زوایای بدن بیمار را انجام می دهند.

راهنمای خرید تخت پزشکی بیمار مراکز درمانی

در مدل های پیشرفته تر تنظیم زوایای نقاط مختلف بدن نیز وجود دارد به این ترتیب که تنظیم ارتفاع کل تخت به طور جداگانه با یک موتور برقی ، تنظیم شیب بالاتنه بیمار به طور مجزا و تنظیم زیر پای بیمار با یک موتور دیگر امکان پذیر می باشد که دسترسی و تسلط بسیار بالایی را برای پزشکان و مراکز درمانی فراهم می‌آورد تا بیشترین میزان دقت و تسلط را بر صورت بیمار داشته باشند تا بهترین نتیجه را برای بیماران و مراجعه کنندگان فراهم آورند.

مهمترین بخش نگهداری و مراقبت از بیماران در مراکز درمانی و پزشکی استفاده از تخت های بیمارستانی جهت سپری کردن دوران بهبود و درمان مریض می باشد.

انواع تخت بستری به دو دسته تخت برقی و تخت بستری مکانیکی تقسیم می شوند که هر کدام از این دسته از محصولات دارای ویژگی های خاص و منحصر به فرد هستند که در سپری کردن طول درمان به بیمار و همراهان و پزشکان بیمار بسیار کمک می کند و شرایط بسیار راحت تری را برای بیمار و همراهان و پزشکان وی فراهم می کند.

سایر تجهیزات مانند انواع ترالی نیز برای جا به جایی تجهیزات و لوازم پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد.

راهنمای خرید تخت پزشکی بیمار مراکز درمانی

تخت بیمارستانی بستری :

انواع بهترین تخت بیمارستانی ساده برای منزل مورد استفاده قرار می‌گیرد و با توجه به نیازهای بیماران جهت سپری کردن دوران بهبودی در منزل این محصولات به صورت خانگی و عمومی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد که مهمترین نکته خرید تخت بیمارستانی برای منزل تهیه این دسته از محصولات با توجه به مشکل و وضعیت بیمار و تهیه تختی مناسب با توجه به وضعیت بیمار می باشد.

برانکارد ریکاوری محصولی کاربردی جهت جا به جایی بیماران در مراکز درمانی و کلینیک های پزشکی و مراکز جراحی بین اتاق های مختلف می باشد به طور مثال جهت ج ابه جایی بیمار بین اتاق عمل و اتاق بستری مورد استفاده قرار می گیرد.

خرید تجهیزات پزشکی جهت تجهیز و تکمیل مراکز درمانی نیازمند اطلاعاتی تجربی می باشد که هر مرکز درمانی با توجه به نیاز خود و شیوه درمانی که مد نظر دارند تهیه می کند.

قیمت خرید تجهیزات پزشکی به علت وجود واسطه ها قیمت های متفاوتی می باشد اما شما می توانید با مراجعه به مراکز تولید کننده تجهیزات پزشکی این دسته از محصولات را با توجه به نیاز خود.

تجهیزات پزشکی خاکباز به عنوان تولید کننده ای پیشرو در تولید بوازم پزشکی بیمارستانی بخشی از نیازهای موجود را برطرف کرده و محصولات خود را به طور مستقیم بدون وجود واسطه ها محصولات را با حداقل قیمت ارائه می کند.
این مطلب چقدر مفید بود ؟
 

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits