دلگرم
امروز: شنبه, ۲۳ تیر ۱۴۰۳ برابر با ۰۶ محرّم ۱۴۴۶ قمری و ۱۳ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی
روش باز کردن درب صندوق عقب ماشین بدون داشتن ریموت !
0
زمان مطالعه: 4 دقیقه
تصور کنید که هنگام قفل کردن درب ماشین بر حسب اتفاق کلید را درون ماشین جا گذاشتید و یا کلید ماشین پیش شما نباشد و به خاطر یک کار ضروری مجبور باشید درب صندوق ماشین را باز کنید. در این مقاله روش های باز کردن درب صندوق ماشین را به شما آموزش میدهیم.

باز کردن در صندوق عقب ماشین به راحتی آب خوردن!

یکی از مشکلات شایعی که ممکن است برای هر خودرویی رخ دهد، این است که درب صندوق عقب باز نشود. برای مثال ممکن است در شرایط اضطراری نیاز به تعویض لاستیک زاپاس، یا برداشتن وسیله ای مهم داشته باشید. در چنین شرایطی نیاز به باز کردن درب صندوق عقب ماشین دارید و اگر داخل خودرو نشسته اید، شاسی قفل مرکزی را به سمت پایین فشار داده تا درب صندوق عقب باز شود.

سیستم قفل مرکزی قفل همه درب ها از جمله درب صندوق عقب را باز می کند. گزینه بعدی کلید یدک است. کلید اضطراری می تواند محفظه چمدان و درهای خودرو را قفل و باز کند. تفاوت این کلید با سوئیچ و کلید اصلی ماشین این است که نمی توانید با استفاده از آن ماشین را روشن کنید.

در صورتی که کلیه درب های خودرو قفل شده و نمی توانید از طریق قفل سیستم مرکزی و سمت راننده درب ها را باز کنید؛ با استفاده از یک میله فلزی درب سمت راننده را باز کنید. برای این کار با یک میله فلزی بین درب اصلی و ماشین یک فاصله ایجاد کرده و میله را به سمت بیرون بکشید. با ایجاد فاصله درب خودرو باز می شود. در این روش فشار زیادی وارد نکنید، چرا که ممکن است به درب و قفل آن آسیب برسانید.

علت باز نشدن درب صندوق عقب ماشین

چجوری بدون ریموت درب صندوق را باز کنیم؟

خوشبختانه با پیشرفت تکنولوژی استفاده از ریموت برای باز و بستن درب خودرو بسیار آسان تر شده است. اما به دلایل مختلف ممکن است در برخی مواقع ریموت ماشین نیز کار نکند. در صورتی که باقی درب های خودرو باز است و فقط ریموت برای باز شدن صندوق کار نمی کند. در این شرایط نیز روش های مختلفی وجود دارد که می توانید امتحان کنید.

صندلی برخی از خودروها به سمت جلو تا می شود. با استفاده از این مکانیزم امکان دسترسی به صندوق عقب وجود دارد. دستگیره ای در زیر صندلی های عقب برای باز کردن درب صندوق وجود دارد که در دستور العمل هر خودرو محل قرار گیری آن ممکن است متفاوت باشد. لازم است دستور العمل خودرو را بخوانید یا در لحظه در اینترنت جستجو کنید.

دسته اهرم را به سمت جلو کشیده و صندلی را با دست دیگر بگیرید و به سمت جلو بکشید. با این کار به صندوق دسترسی خواهید داشت. به دنبال دستگیره ایمنی بگردید و آن را باز کنید. ممکن است این کار کمی زمان بر باشد و در تاریکی نتوانید دستگیره را به راحتی پیدا کنید. اما در صورتی که دسترسی به صندوق عقب در خودروی شما امکان پذیر نیست، با یک کلید ساز تماس بگیرید.

چگونه درب صندوق خودرو رو باز کنیم؟

باز کردن درب صندوق عقب ماشین با دکمه الکترونیکی باز کننده

یکی از بهترین تجهیزات خودرو که باعث راحتی مالکان خودرو شده، امکان استفاده از ریموت کنترل برای باز کردن درب صندوق عقب با استفاده از دکمه الکترونیکی باز کننده است. برای باز کردن درب صندوق عقب در صورتی که اهرم داخل خودرو خراب شده، کافی است چند ثانیه دکمه الکتریکی را نگه دارید تا درب باز شود. همچنین زمانی که سوئیچ خودرو در حالت on قرار دارد، زمان پارک بودن خودرو، می توانید دسته اهرم دنده را نگه داشته تا درب صندوق عقب باز شود.

باز کردن درب صندوق عقب ماشین با ضامن ازاد کننده

یکی از روش های آسان و بسیار مرسوم برای باز کردن درب صندوق عقب استفاده از ضامن آزاد کننده است. در برخی از موارد دلیل اصلی باز نشدن درب صندوق عقب خودرو، گرفتکی مکانیسم قفل به دلیل وارد شدن گرد و غبار با حرکت چرخ های خودرو است. در واقع حرکت و تلاطم خودرو گرد و غبار، آب باران و برف را به خود می گیرد و مسیر وارد شدن کلید مسدود می شود. در این مواقع با استفاده از ضامن آزاد کننده درب باز می شود.

ممکن است مانند شرایط عادی و همیشگی باز نشود، و صدای کمی داشته باشد که این به دلیل وجود کثیفی مسیر قفل است. برای تمیز کردن آن می توانید با استفاده از یک کلید کوچک و باریک تر و چرخاندن آن در جهت عقربه های ساعت، آن را تمیز کنید. ضامن آزاد کننده معمولا در اکثر خودروها در کنار صندلی راننده قرار گرفته است. با بالا کشیدن و آزاد کردن ضامن، درب صندوق باز می شود.

گیر کردن درب صندوق عقب

منبع : آقای کلیداین مطلب چقدر مفید بود ؟
 

۱ دیدگاه

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنید

اتم | ۱ هفته پیش
خیلی بیهوده بود راه کارهایتان.
0
0

hits