دلگرم
امروز: شنبه, ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ برابر با ۱۱ شوّال ۱۴۴۵ قمری و ۲۰ آوریل ۲۰۲۴ میلادی
زیبایی و اصلاح فرم بینی به روش مادلینگ بینی با فیلر
1
زمان مطالعه: 8 دقیقه
جراحی زیبایی بینی با خطرات مختلفی همراه است و امکان نارضایتی زیباجویان از نتایج بدست آمده وجود دارد و این مسئله باعث شده است تا روش‌های جایگزین جدیدی برای تغییر فرم و حالت بینی ایجاد شوند.

مادلینگ بینی با فیلر و نکات پیرامون آن

مادلینگ بینی با فیلر یکی از رایج‌ترین روش‌هایی است که به تازگی در دنیای زیبایی ظهور کرده است و جزو روش‌های نیمه تهاجمی برای تغییر فرم و حالت بینی محسوب می‌شود. در این تکنیک از فیلر‌ها یا پر کننده‌های مختلفی برای مادلینگ بینی استفاده می‌شود و ماهیت نیمه تهاجمی و سایر ویژگی‌های بارز این روش باعث شده است تا زیباجویان بسیاری از سراسر جهان برای انجام آن اقدام نمایند و از مزایای آن بهره‌مند شوند.

مزیت های مادلینگ بینی با فیلر

همچنین، لازم به ذکر است که این فرایند زیبایی از نظر میزان ماندگاری جزو تکنیک‌های موقت برای تغییر حالت و فرم بینی در نظر گرفته می‌شود ولی سایر مزیت‌های این روش همچون کم‌ خطر بودن مادلینگ بینی با فیلر در مقایسه با جراحی بینی موجب شده است تا زیباجویان اشتیاق بیشتری را برای انجام آن داشته باشند و این روش سریعاً جایگاه خود را در کلینیک‌های زیبایی بدست آورد. در ادامه می‌توانید اطّلاعات بیشتری را در رابطه با این فرایند زیبایی کسب کنید.

مادلینگ بینی با فیلر چه کاربرد‌هایی را دارد؟

مادلینگ بینی با فیلر برخلاف روش‌های دیگری همچون جراحی بینی قادر به ایجاد کردن تغییرات کلی و بنیادی در ساختار بینی نیست ولی این روش همچنان از بازده بسیار مناسبی در زمینه‌های مختلفی همچون: اصلاح انحراف جزئی بینی و تغییر زاویه‌ی آن، برطرف کردن و اصلاح برجستگی‌ها و فرورفتگی‌های بینی، اصلاح نوک بینی، لیفت بینی و یا برطرف کردن ایرادات جزئی پس از جراحی بینی برخوردار است و این مسئله باعث شده است تا امروزه بطور گسترده‌ای برای رفع این مشکلات زیبایی استفاده شود.

مادلینگ بینی با فیلر

بیشتر از چه فیلر‌ها و ترکیباتی برای مادلینگ بینی با فیلر استفاده می‌شود؟

هیالورونیک اسید رایج‌ترین فیلر مورد استفاده در این روش است و این ماده علاوه بر این خاصیت موجب جوانسازی پوست و افزایش قابلیت ارتجاعی آن نیز می‌شود. همچنین، هیالورونیک اسید از قابلیت بالایی در زمینه‌ی جذب آب برخوردار است و از این خاصیت برای پر کردن حفره‌ها و یا افزایش حجم بافت بینی و یا سایر قسمت‌های بدن نیز استفاده می‌شود. لازم به ذکر است که فیلر‌های دیگری همچون رادیس نیز به تازگی به بازار عرضه شده‌اند که از نظر بازده و ماندگاری در سطح قابل قبولی قرار دارند و می‌توان با تزریق کلاژن در کنار این ماده میزان اثر و ماندگاری نتایج آن را افزایش داد.

مادلینگ بینی با فیلر چه مزیت‌هایی را دارد؟

ارزان‌تر بودن در مقایسه با جراحی بینی:

مادلینگ بینی با فیلر از نظر قیمت و هزینه‌های جانبی بسیار ارزان‌تر از جراحی بینی است و همین ویژگی موجب شده است تا از گستردگی بیشتری برخوردار باشد و زیباجویان بسیاری از آن برای برطرف کردن برخی از مشکلات بینی خود استفاده کنند.

پیاده سازی آسان و بدون نیاز به بیهوشی:

این روش زیبایی به آماده سازی خاصی قبل از انجام آن نیاز ندارد و تنها کافیست تا پوست صورت و بینی شما تمیز و فاقد آرایش باشد. همچنین، مادلینگ بینی با کمک فیلر‌ها با استفاده از داروهای بی حسی موضعی انجام می‌شود و برخلاف جراحی بینی به بیهوشی عمومی نیاز ندارد و همین مسئله موجب برتری آن شده است و نگرانی‌های پیرامون استفاده از داروهای بیهوشی را از بین برده است.

عوارض جانبی ناچیز و دوره‌ی نقاهت کوتاه:

مادلینگ بینی با فیلر از نظر میزان عوارض جانبی و طول دوره‌ی نقاهت نیز به سایر روش‌های زیبایی برتری دارد و زیباجویان پس از انجام این روش می‌توانند بلافاصله به زندگی عادی خود بازگردند و تنها باید برخی از نکات و مراقبت‌های ساده را دنبال کنند. همچنین، غیر تهاجمی بودن این تکنیک زیبایی موجب شده است تا عوارض جانبی آن به میزان قابل توجهی کاهش یابند و در نظر گرفتن شرایط بیمار قبل از انجام این فرایند و رعایت توصیه‌های متخصصان زیبایی باعث خواهد شد تا این عوارض تنها به صورت محدود و کنترل شده ظاهر شوند.پیاده سازی این روش تنها به ۳۰ تا ۴۵ دقیقه زمان نیاز دارد!

فرم دهی بینی

مناسب بودن زمان ماندگاری نتایج:

اگرچه این روش جزو تکنیک‌های موقت برای تغییر فرم و مادلینگ بینی محسوب می‌شود ولی از نظر ماندگاری بسیار بهتر از انتظاران زیباجویان ظاهر شده است و این مسئله یکی از بارز‌ترین دلایل محبوبیت آن در میان بانوان می‌باشد. میزان ماندگاری مادلینگ بینی با فیلر در حدود ۹ تا ۱۸ ماه است و این میزان به عوامل مختلفی همچون: نوع فیلر و کیفیت آن، مراقبت‌های بعد از تزریق فیلر و شرایط فیزیولوژیکی بدن (سرعت تجزیه فیلر‌ها در بدن افراد مختلف متفاوت است) وابسته است.

حتماً بخوانید:
همه چیز در مورد تزریق ژل بینی

همه چیز در مورد تزریق ژل بینی

مزایا و عوارض تزریق ژل بینی تزریق ژل بینی یا رینوپلاستی از جمله روش هایی است که با استفاده از آن قادر خواهید بود تا بدون استفاده از عمل جراحی بینی…

معایب و خطرات مادلینگ بینی با فیلر:

بروز واکنش‌‌های آلرژیک و ایمونولوژیک پس از تزریق فیلر:

احتمال بروز واکنش‌های آلرژیک پس از تزریق فیلر‌ها اصلی‌ترین ایراد این تکنیک محسوب می‌شود و این عامل باعث شده است تا برخی از زیباجویان از این فرایند زیبایی پربازده و در عین حال ساده محروم شوند. بدن انسان توانایی شناسایی عوامل بیگانه و ترکیبات ناشناخته را دارد و در واقع، هر ماده‌ای که از بدن انسان نشات نگرفته است می‌تواند موجب بروز واکنش‌های ایمنی شدید در بدن شود و متاسفانه این پدیده که یکی از مکانیزم‌های اصلی بدن برای مقابله با میکروب‌ها و عوامل بیگانه می‌باشد می‌تواند در فرایند مادلینگ بینی با فیلر اختلال ایجاد کند و موجب بروز مشکلاتی همچون: بروز گرانولوم و التهاب شدید در محل تزریق فیلر شود. اگرچه تزریق هیالورونیک اسید می‌تواند این مشکل را در برخی از افراد ایجاد کند ولی امروزه فیلر‌های جدیدی ساخته شده‌اند که این ایراد را ندارند و می‌توان از آن‌ها برای این منظور استفاده کرد.

عفونت، کبودی و خونریزی در محل تزریق:

ایجاد شدن عفونت‌های باکتریایی پس از تزریق فیلر از دیگر مواردی است که می‌تواند گریبانگیر زیباجویان شود و در برخی از موارد مشاهده شده است که مشکلات دیگری همچون خونریزی محل تزریق نیز به این مورد اضافه شده است و دردسر‌های زیادی را برای زیباجویان ایجاد کرده است. با این حال، با مراقبت درست و اصولی از محل تزریق فیلر می‌توان از بروز این مشکلات جلوگیری کرد و دوره‌ی نقاهت این روش را کوتاه‌تر نمود.

حرکت کردن فیلر در زیر پوست:

در برخی از موارد مشاهده شده است که فیلر‌های تزریق شده از محل تزریق به قسمت‌های دیگری از بافت بینی و یا بافت‌های مجاور آن همچون: پلک‌ها و زیر چشم حرکت کرده‌اند و مشکلاتی را بوجود آورده‌اند. لازم به ذکر است که در این شرایط باید فیلر‌های تزریق شده به بیرون کشیده شوند و حرکت کردن این ترکیبات در زیر پوست به نشانه‌ی شکست این فرایند زیبایی می‌باشد.

فیلر بینی

مراقبت‌های پس از مادلینگ بینی با فیلر:

به مدت ۴۸ ساعت از استحمام کردن خودداری کنید.
استفاده از مواد آرایشی، کرم‌های ضد آفتاب، پماد‌های تقویت کننده‌ی پوست و کرم‌های لایه بردار تا ۱ هفته پس از تزریق فیلر ممنوع است.
از خوابیدن بر روی صورت خود و یا ماساژ دادن ناحیه‌ی تزریق جدا خودداری نمایید.
در صورت مشاهده‌ تورم در محل تزریق می‌توانید از کمپرس آب سرد برای کاهش التهاب و ورم بینی استفاده کنید.
ممکن است پزشک متخصص از آنتی بیوتیک‌ها و یا برخی از داروهای ضد التهاب برای کنترل عفونت‌های احتمالی استفاده کند و بهتر است مصرف این داروها را بدون اطّلاع از نظر پزشک خود قطع نکنید
از انجام ورزش‌های سنگین تا ۱ هفته بعد از تزریق فیلر خودداری کنید.
مصرف آناناس می‌تواند سرعت بهبود عفونت و التهاب را افزایش دهد و شما می‌توانید این میوه را پس از مادلینگ بینی با فیلر مصرف کنید.
چنانچه به بیماری خاصی مبتلا هستید بهتر است پزشک معالج خود را در جریان بگذارید.

آیا زنان باردار و یا شیرده می‌توانند برای مادلینگ بینی با فیلر اقدام کنند؟

مادلینگ بینی با فیلر جزو روش‌های بی خطر و کم ریسک محسوب می‌شود ولی با این حال، بهتر است که زنان باردار و یا شیرده استفاده از این روش برای تغییر فرم بینی را به زمان دیگری موکول کنند زیرا هیچ روشی ۱۰۰ درصد ایمن نیست و احتمال بروز مشکلات ناشناخته برای مادر، نوزاد و جنین پس از تزریق فیلر‌ها وجود دارد.این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits