دلگرم
امروز: یکشنبه, ۲۵ مهر ۱۴۰۰ برابر با ۱۰ ربيع الأول ۱۴۴۳ قمری و ۱۷ اکتبر ۲۰۲۱ میلادی
ریسک عمل بینی گوشتی استخوانی طبیعی در راز جراحی
2
زمان مطالعه: 7 دقیقه
تصمیم گیری برای قرار گرفتن تحت عمل بینی در راز جراحی ، یک موضوع کاملاً شخصی محسوب می شود. شما باید در زمان تصمیم به انجام چنین اقدامی ، ریسک عمل بینی و مزیت های آن را مورد بررسی کامل قرار دهید.

باید ببینید که آیا مزایا و مخاطرات بالقوه جراحی بینی برای دستیابی به اهداف تان از انجام این روند ، قابل قبول هستند یا خیر.

جراح پلاستیک شما یا پرسنل به تفصیل ، ریسک های مرتبط با عمل بینی را برای شما شرح می دهند. از شما خواسته می شود تا رضایت نامه ای را که در آن توضیحات کامل برای درک روند و خطرات یا مشکلات بالقوه آن شرح داده شده است ، قبل از عمل بینی امضا کنید.

عمل ببنی

جراحی بینی نیز مانند هر عمل جراحی دیگری دارای مزایا و مخاطراتی می باشد و این موضوع حتی در عمل جراحی بینی به دلیل گزینشی بودن آن ، و با توجه به اینکه یک جراحی زیبایی محسوب شده و نیاز مبرم به انجام آن ندارید ، اهمیت بیشتری پیدا می کند. هر جراحی برای همه بیماران ، یک گزینه صد در صد خوب به شمار نمی آید . هر چند جراحی بینی جزو عمل هایی محسوب می شود که بروز مشکلات و خطرات حاد در آن بسیار نادر است ، ولی در هر حال شما باید با مخاطرات بالقوه آن قبل از انتخاب قرار گرفتن در مسیر انجام جراحی بینی آشنا شوید.

سایت های بزرگ مانند راز جراحی ، نی نی سایت ، نی نی بان ، فوت و فن با جمع آوری یک پکیج کامل و جامع ، شما را در دست یابی به بهترین منبع اطلاعاتی بمنظور اتخاذ درست ترین تصمیم یاری می رساند .

رینوپلاستی یکی از رایج ترین روند های جراحی پلاستیک می باشد که تحت عنوان جراحی بینی نیز شناخته می شود و با هدف تغییر دادن مجاری و گذرگاه های هوا در بخش داخلی بینی ( رینوپلاستی فانکشنال ) یا تغییر دادن شکل بیرونی بینی ( شکل دهی مجدد زیبایی بینی ) انجام می پذیرد.

در برخی موارد بیماران به هر دو نوع جراحی نیاز دارند. رینوپلاستی یک عمل ظریف و پیچیده می باشد که به تجربه جامع در حوزه جراحی برای دستیابی به نتیجه مناسب، نیاز دارد.

امروزه ، تکنیک های رینوپلاستی برای خلق نتیجه ای طبیعی در چهره زنان و مردان ، به مرحله تکامل رسیده اند. صرفنظر از نیاز به انجام این جراحی از چشم انداز زیبایی یا درمانی ، این جراحی باید به دست بهترین جراح بینی که در انجام پذیرد.

تکنیک های به کار گرفته شده در جراحی بینی ، دارای تنوع وسیعی می باشد و بر خلاف گذشته ، که جراحان بینی از یک تکنیک به نام کوکی کات ، برای جراحی تمام انواع بینی ها استفاده می کردند ، امروزه اولین اقدامی که جراح در الویت امر قرار می دهد ، بررسی ویژگی های منحصر به فرد در بینی زیبا جو و انتخاب تکنیک مناسب برای رفع ایراد های موجود در این اندام و ارتقا ویژگی های مطلوب آن می باشد.

در تشریح بیشتر توضیحات فوق ، به بررسی انواع جراحی های بینی پرداخته و سپس ریسک های بالقوه این عمل جراحی را نیز متذکر می شویم.

عمل بینی استخوانی راز جراحی

بینی استخوانی اصطلاحی است که به آندسته از بینی هایی اطلاق می شود که دارای پل بینی برجسته ای می باشند که باعث شکل گیری قوز در این بخش از بینی می شود. میزان این برجستگی در بیماران مختلف ، متفاوت است ، بنابراین روشی که جراح برای درمان این مشکل بر می گزیند نیز متناسب با تشخیص صورت گرفته ، متفاوت می باشد .

همچنین ویژگی ها و مشخصه های این نوع بینی در مردان و زنان نیز متفاوت می باشد.

جراحی بینی گوشتی راز جراحی

یکی دیگر از انواع رینوپلاستی ، عمل بینی گوشتی می باشد. بینی های گوشتی غالباً دارای پوست ضخیم بوده و حفره های باز بر روی پوست بینی قابل مشاهده می باشد. تکنیک های استفاده شده در جراحی بینی گوشتی ، اغلب بر روی تقویت ساختار غضروفی ، به دلیل ضعیف بودن آن در این نوع بینی ، و بالا کشیدن نوک بینی تا اندازه استاندارد و طبیعی متمرکز می باشد. در این نوع بینی ، نوک بینی اکثراً گوشتالو بوده و پره های بینی باز و ضخیم هستند .

عمل بینی فانتزی

عمل بینی فانتزی یا عروسکی یک مدل جراحی بینی تقریباً جدید محسوب می شود که از کشور کره منشاء گرفته و به زیبا جویان ، نوید خلق بینی شبیه به بینی عروسک زیبای باربی را می دهد.

تکنیک های به کار گرفته شده در این نوع عمل بینی برای دستیابی به یک بینی بی عیب و نقص ، بر اساس فاکتور هایی از قبیل دستیابی به یک بینی بی عیب و نقص از طریق به کار گیری ایمپلنت و اجرای جراحی پلاستیک سه بعدی برای طبیعی به نظر رسیدن ایمپلنت های قرار داده شده در بینی ، متفاوت می باشد .

البته این نوع جراحی برای همه زیبا جویان مناسب نمی باشد و با توجه به ظرافت های ویژه آن ، اغلب مورد استقبال بانوان قرار می گیرد.

راز جراحی

عمل بینی طبیعی

یکی از قوی ترین انگیزه هایی که زیباجویان را به انجام جراحی بینی ترغیب می کند ، نارضایتی از شکل ظاهری این اندام می باشد . جمله ای که اغلب زیبا جویان در زمان مراجعه به جراح بینی به زبان می آورند این است که می خواهم بینی ام به گونه ای جراحی شود که کاملاً طبیعی به نظر برسد و برازنده صورتم باشد .

امروزه با به کار گیری پیشرفته ترین تکنیک ها ، هر ساله هزاران بیمار در سراسر دنیا تحت جراحی بینی ، شکل بینی خود را تغییر داده و از هارمونی و تقارن ایجاد شده بین این اندام و سایر ویژگی های صورت ، لذت می برند . در عمل بینی طبیعی ، جراح محوریت کار خود را رعایت تناسب بینی با سایر ویژگی های صورت قرار می دهد و نهایتاً بینی را خلق می کند که در صورت آگاهی نداشتن از قرار گرفتن فرد تحت عمل جراحی بینی ، اینگونه تصور می شود که فرد از همان بدو تولد صاحب این بینی زیبا و متوازن بوده است .

جراحی بینی ترمیمی

بینی نقش بسیار مهمی را در زیبایی و هارمونی صورت ایفا می کند. به همین جهت ، اگر ایجاد نتایج ناموفق در رینوپلاستی ، گاهی می تواند تاثیرات روحی مخربی را بر جای گذارد. بیمار بعد از مدت ها انتظار و هیجان ، اکنون شاهد یک شکل ظاهری نا امید کننده در بینی خود می باشد. همچنین گاهی در رینولاستی اولیه ، نقش های عملکردی بینی نیز دچار آسیب می شود و بینی دیگر نمی تواند وظایف خود از قبیل تنفس صحیح را به درستی انجام دهد. در چنین شرایطی رینوپلاستی ترمیمی وارد عمل شده و به درمان این مشکلات می پردازد.

یکی از مهم ترین اقداماتی که باید در عمل بینی ترمیمی مد نظر قرار گیرد ، سپردن جراحی به یک جراح بینی با تجربه و ماهر در انجام جراحی ترمیمی می باشد که با احاطه کامل به آناتومی بینی و تکنیک های به روز ، بتواند مشکلات این اندام را به درستی درمان کرده و نتیجه مطلوب بیمار را خلق نماید.

همه انواع جراحی های فوق با تمام تنوعات خود ، دارای یک ویژگی مشترک می باشند و آن ریسک بعد از عمل بینی می باشد .

صرفنظر از اینکه داوطلب کدام یک از انواع جراحی های فوق الذکر هستید ، باید با ریسک های بالقوه جراحی بینی قبل از انجام روند ، آشنایی پیدا کنید.

خطرات بیهوشی تغییر در حس پوست ( بی حسی یا درد ) مشکلات تنفسی عفونت ایجاد سوراخ در سپتوم بینی . البته این مشکل به ندرت اتفاق می افتد و در صورت بروز ، انجام درمان های جراحی برای ترمیم سپتوم ، الزامی می باشد بهبود ضعیف زخم یا بر جای ماندن جای زخم احتمال نیاز به انجام جراحی بینی ترمیمی تغییر رنگ پوست و تورم آن نارضایتی از شکل ظاهری بینی

این خطرات و دیگر موارد مرتبط با جراحی بینی در جلسه مشاوره که قبل از جراحی بینی بین بیمار و جراح برگزار می شود ، مورد بحث قرار می گیرد . جلسه مشاوره می تواند بعنوان بهترین فرصت برای مطرح کردن کلیه سوالات و ابهامات در خصوص ابعاد مختلف جراحی ، و کسب کامل ترین پاسخ ها از سوی جراح بینی متعهد و مسئول ، تلقی شود.این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (2 رای)  
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید