دلگرم
امروز: دوشنبه, ۰۳ مهر ۱۴۰۲ برابر با ۰۹ ربيع الأول ۱۴۴۵ قمری و ۲۵ سپتامبر ۲۰۲۳ میلادی
آمادگی جسمانی بیشترین فعالیت ورزشی بانوان همدانی است
0
آمادگی جسمانی بیشترین فعالیت ورزشی بانوان همدانی است - ˈمعصومه شمخانیˈ روز سه شنبه در گفت وگو باخبرنگار -آمادگی-جسمانی-بیشترین-فعالیت-ورزشی-بانوان

آمادگی جسمانی بیشترین فعالیت ورزشی بانوان همدانی است

ˈمعصومه شمخانیˈ روز سه شنبه در گفت وگو باخبرنگار ایرنا افزود:بیش از 13 هزار ورزشکار سازمان یافته در ورزش های آمادگی جسمانی در سطح باشگاه های استان فعالیت می کنند.

وی اضافه کرد: این تعداد بانوی ورزشکار در رشته های مرتبط با بدنسازی و آمادگی جسمانی در قالب 90 باشگاه ورزشی در سطح استان همدان فعالیت دارند.

شمخانی اظهار داشت: فعالیت روزمره این بانوان در آمادگی جسمانی و ایروبیک، استپ، بادی بالانس، تمرینات قدرتی، پیلاتس و چربی سوزی است که در زیرشاخه های رشته آمادگی جسمانی انجام می شود.

وی با اشاره به اینکه ایروبیک در بین ورزش های آمادگی جسمانی بیشترین استقبال را از سوی بانوان ورزشکار نشان داده است، گفت: دلیل گرایش اغلب بانوان ورزشکار به رشته ایروبیک را ساده بودن و تحرک بیشتر این رشته است.

مسوول آمادگی جسمانی هیات ورزش های همگانی همدان اظهار داشت: بانوان ورزشکار فعال در رشته های آمادگی جسمانی، ایروبیک، استپ، بادی بالانس، پیلاتس و چربی سوزی زیر نظر 400 مربی کارآزموده و دارای مدارک بالای مربیگری تمرین می کنند.

وی تصریح کرد: البته با برگزاری دوره های متعدد مربیگری آمادگی جسمانی در سطح استان همدان، هم اکنون بیش از سه هزار نفر دارای مدرک مربیگری دارند که اغب با تحصیلات کارشناسی تربیت بدنی و نیز مدرک درجه سه هستند.

وی با اشاره به برگزاری 15 دوره کارگاه مربیگری آمادگی جسمانی در سطح استان همدان گفت: این کارگاه ها شامل کلاس های مدرک درجه سه مربیگری و ارتقا از درجه سه به درجه دو بوده است.

شمخانی با بیان اینکه آقایان کمتر به رشته آمادگی جسمانی گرایش دارند، گفت: پرورش اندام به عنوان رشته جایگزین آمادگی جسمانی مورد علاقه مردان است و در آمادگی جسمانی تنها 50 نفر در پایگاه قهرمانی شهر همدان فعالیت می کنند.

7520/575این مطلب چقدر مفید بود ؟
 


دیدگاه ها
اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !

hits