alexametrics
دلگرم
امروز: دوشنبه, ۰۵ آبان ۱۳۹۹ برابر با ۰۹ ربيع الأول ۱۴۴۲ قمری و ۲۶ اکتبر ۲۰۲۰ میلادی
سیر تا پیاز ماجرای دوپینگ مریم هاشمی و درگیری شهربانو منصوریان با فدراسیون
0
زمان مطالعه: 8 دقیقه
ماجرای جنجالی دوپینگ مریم هاشمی در ووشو و واکنش خواهران منصوریان به این ماجرا همچنان ادامه دارد. موضوعی که با افشاگری شهربانو منصوریان ادامه یافت و البته با پاسخ تند فدراسیون مواجه شد.

دوپینگ مریم هاشمی و درگیری شهربانو منصوریان با فدراسیون ووشو

شهربانو منصوریان اخیرا نسبت به اتفاقات رخ داده دست به افشاگری هایی زده که ادعاهای او با واکنش تند فدراسیون ووشو همراه بوده است.

شهربانو منصوریان در خصوص حواشی اخیر که به دلیل دفاع از خواهرش برای او ایجاد شده است، اظهار کرد: اخیرا از رشته ووشو چند نمونه تست دوپینگ مثبت اعلام شده است.

مریم هاشمی قبل از مسابقات انتخابی دو سالی می شد که از ووشو خداحافظی کرده بود و بعد از این دو سال در رقابت‌های انتخابی شرکت کرد. جام جهانی سهمیه مریم هاشمی بود که به جای او فریناز نظیری را اعزام کردند در حالی که نظیری بدون کسب سهمیه وارد اردوی تیم ملی شد. هاشمی هم بعد از دو سال آمد و بدون این که انتخابی شرکت کند وارد تیم ملی شد. این‌ها اشکالی ندارد بالاخره رئیس فدراسیون اختیار دارد و امتیازی بود که به هاشمی داده شد.

دوپینگ مریم هاشمی

او ادامه داد: ماجرا از این جا آغاز شد که مریم هاشمی در مسابقه انتخابی مقابل سهیلا خواهر من قرار گرفت؛ رقابت اول نیز سهیلا برنده شد که اعتراض کردند؛ هاشمی سه رقابت انتخابی را برابر چشمان دو هزار تماشاگر شکست خورد.

با وجود این شکست او را برای جام جهانی انتخاب کردند. حالا که من آمدم و اعتراض کردم که چرا حق خواهرم را پایمال کردید علیه من موضع گیری می شود. شخصی که زمانی در فدراسیون ووشو فعالیت می‌کرد و آن زمان که ما به مسابقه می‌رفتیم اخبار خوب منتشر می‌کرد حالا علیه من می‌نویسد

ایشان حقوق بگیر فدراسیون ووشو بود و گویی الان هم می‌خواهد جبران کند. جبرانش هم این است که من و خواهرم سهیلا را بکوبد. طوری رفتار می کنند که یعنی من الگوی ضد اجتماع هستم. افرادی که چندین سال مثبت می‌نوشتند الان که من معترض شدم و حرف حق زدم ضد من می‌نویسد.

شهربانو منصوریان با ابراز این ادعا که ووشوکاران زیادی هستند که حقشان خورده شده و اعتراض کردند و کمیته انضباطی محرومشان کرده است، گفت: من که آمدم دوباره حرف حق بزنم کمیته انضباطی تشکیل دادند که چرا خبر دوپینگ هاشمی را اعلام کردی؟

من زمانی این موضوع را اعلام کردم که این خبر در همه سایت‌های خبری منتشر شده بود و بعد در صفحه شخصی‌ام گذاشتم. بعد می گویند به خاطر این که شئونات اسلامی را رعایت نکردی دو سال محروم هستی؛ آخه این چه حرفی است؟

دارنده ۱۰ نشان طلای جهانی ووشو تصریح کرد: چرا یک ورزشکار را دو سال محروم می‌کنند؟ من دوست دارم زیر پرچم کشور خودم مسابقه بدهم. چرا کاری می‌کنند که من بخواهم از کشورم بروم! آن زمان که من در مسابقات کشوری و استانی حضور داشتم که البته به مسابقات جهانی نرفتم آقای علی نژاد پزشک تیم بود. آن وقت ما که خاک ووشو را خورده‌ایم و این همه زحمت کشیدیم باید خانه نشین شویم. چرا؟

منصوریان در مورد انتقاداتش از فدراسیون ووشو عنوان کرد: زمانی که آن پست را در اینستاگرامم گذاشتم همه با من بد شدند از جمله فدراسیون و معاون وزیر ورزش. من حتی شکایت هم کرده‌ام. برای چه این برچسب را به من می‌زنند که الگوی ضد اجتماع هستم؟ چرا قبلا به به و چه چه می‌کردند و آدم خوبی بودم حالا که حرف حق زدم و گفتم چرا این کارها را می‌کنید بد شدم؟

او همچنین به سکوت خواهر خود الهه منصوریان اشاره کرد و گفت: الهه می‌ترسد و می‌گوید تو را دو سال محروم کردند. خواهرم نمی‌خواهد زحمات چندین ساله‌اش هدر برود و خانه نشین شود.

شهربانو منصوریان در ادامه بیان کرد: من آدم دورویی نیستم بچه شهرستانم و خدا خواست به اینجا رسیدم؛ حرف بدی هم نزدم فقط گفتم چرا خواهرم که سه بار در مسابقات انتخابی پیروز شد به رقابت‌های جهانی اعزام نشد و حقش را خوردند؟

بانوی ووشو کار ایران با انتقاد از حضور آقایان در مسابقات گفت: چرا من و خواهرم الهه را بیرون کردند اما مردان در سالن بودند؟ ما در کشور اسلامی زندگی می‌کنیم و همان طور که بانوان به مسابقات فوتبال نمی‌روند آقایان هم حق ندارند مسابقات بانوان را ببینند. وقتی قانون کشورم می‌گوید آقایان نباید در سالن بانوان حضور داشته باشند باید این قانون اجرا شود.

چرا ما را از سالن بیرون کردند و از یک پستو کوچک بازی خواهرمان را نگاه کردیم؟ فیلم مستند در این مورد وجود دارد. چرا برچسب‌هایی می‌زنند که اصلا در شان و شخصیت ما نیست؟ ما که همیشه طبق الگوهای نظام اسلامی رفتار و حرکت کرده‌ایم. ما با آقای علی نژاد بد نیستیم فقط می‌گوییم شما که رئیس قبلی فدراسیون بودید این ظلم‌ها را نمی‌بینی؟ خدا همیشه پشت من بوده و حقم را گرفته؛ فردی را به مسابقات جهانی بردند و آبروی فدراسیون با این دوپینگ رفت. خدا آه ما را شنید و گفت شما که زورتان نمی‌رسد اینجوری حقمان را گرفت.

واکنش فدراسیون ووشو به اظهارات شهربانو منصوریان

اما زهرا ناطقی نایب رییس فدراسیون ووشو در خصوص اظهارات اخیر شهربانو منصوریان در فضای مجازی و اتهاماتی که این ورزشکار به این فدراسیون در خصوص رقابت انتخابی تیم ملی در سال ۱۳۹۸ بین سهیلا منصوریان و مریم هاشمی و حق خوری فدراسیون در مورد خواهرش وارد کرده است، اظهار داشت: هیچ کدامیک از این موارد صحت ندارد و این مسائل از اساس دروغ و کذب محض است.از قدیم گفته اند وقتی یک دروغ را دائما با خودت تکرار کنی، خودت هم آن را باور خواهی کرد. این دقیقا حکایت شهربانو منصوریان است.

وی با بیان اینکه تمامی مسابقات انتخابی تیم ملی ووشو در شرایط عادلانه برگزار شده است، یادآور شد: این ورزشکار مدعی است که خواهرش یعنی سهیلا منصوریان ۳ بار متوالی مریم هاشمی را شکست داده که چنین چیزی به هیچ عنوان حقیقت ندارد و یک دروغ بزرگ است. تمامی ارکان فدراسیون نیز شاهد این امر هستند.

دوپینگ مریم هاشمی

نایب رئیس امور بانوان فدراسیون ووشو افزود: تمامی فیلم‎ های بازی‌ ها توسط بهترین داوران ووشو کشور بررسی و بازبینی شده است و براساس قوانین بین المللی تصمیم نهایی و فنی در خصوص این دیدار گرفته شده است. در نهایت هم سهیلا منصوریان بازنده این مسابقه اعلام شد. حتی شهربانو منصوریان بعد از شکست خواهرش به تیم داوری توهین کرد و تمامی داوران و هیئت ژوری تقاضای برخورد انضباطی با او را داشتند.

وی ادامه داد: اینکه منصوریان دائما در مورد دوپینگ مریم هاشمی صحبت می‎کند و می‎گوید او با دوپینگ راهی مسابقات جهانی شده هم دروغ است؛ زیرا پیش از مسابقات انتخابی تیم ملی از مریم هاشمی توسط نادو تست گرفته شد که نتیجه آن منفی بود. متاسفانه پس از پایان مسابقات جهانی و هنگامی که مجددا از هاشمی تست دوپینگ گرفته شد، نتیجه آن مثبت اعلام می شود.

نایب رئیس امور بانوان فدراسیون ووشو گفت: فدراسیون ووشو طی این سال‎ها همواره با سعه صدر با این ورزشکار رفتار کرده و از اشتباهات بزرگ و کوچک مکرر او عبور کرده است؛ اما این ورزشکار نه تنها در مسیر درست قرار نگرفته، بلکه به اشتباهات عدیده خود نیز ادامه می‎دهد. موارد زیادی از تخلفات ایشان مطرح شده و مستندات آن نیز موجود است که شاید اعلام آن در رسانه ها و اطلاع افکارعمومی عواقب سنگینی حتی در زندگی شخصی این ورزشکار داشته باشد. در صورت ادامه رفتارهای این ورزشکار، شاید در خصوص این تصمیم، تجدید نظر صورت بگیرد.

ناطقی گفت: سوالم اینجاست که اگر قصد و غرضی در کار بود و بنا بود این خواهران به مسابقات اعزام نشود، چگونه الهه و شهربانو باهم به مسابقات رفتند؟ اگر شرایط انتخابی‎ها عادلانه نبوده است، به طبع برای این دو هم چنین و اعزام آنها نیز ناعادلانه بوده و در حق دیگر ورزشکاران اجحاف شده است! هر سه خواهر محصول قهرمان پروری همین فدراسیون هستند. شهربانو منصوریان که از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۹ درتمامی اعزام ها حضور داشته است؛ آیا درست است که بگوید فدراسیون در حق بقیه اجحاف کرده است!؟

وی افزود: به نظر می‎ رسد شهربانو منصوریان با توجه به اینکه به اتمام ورزش قهرمانی اش نزدیک شده است ، سعی دارد با ایجاد حاشیه و پروپاگاندا نگاه‌ها را به سوی خودش بازگرداند تا به فراموشی سپرده نشود. به نظرم او با تمام این مسائل و حواشی تلاش می‎کند که اقدامات مربوط به مهاجرت احتمالی خودش را تسریع کند. در غیر این صورت هیچ دلیل منطقی‎ای برای این رفتار عجیب و دور از شان این ورزشکار وجود ندارد. آن هم در شرایطی که یکی دو سال از این ماجرا زمان گذشته است.

ناطقی در گفت‌وگو با روابط عمومی فدراسیون ووشو خاطرنشان ساخت: منصوریان فراموش نکند که تمام چیزی‌هایی که امروز دارد را مدیون ورزش ووشو و فدراسیون ووشو است. او فراموش نکند هرچقدر هم که ورزشکار بزرگی باشد، باز هم از ووشو و پیراهن مقدس تیم ملی بزرگتر نیست. فراموش نکند شرایط مناسبی که برایش در کشور و نظام مقدس ایران فراهم شده، به سبب لطف خدا، تلاش های خودش و حمایت‎های همیشگی فدراسیون ووشو بوده است.این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
وبینار اصول حاکم بر چک
اسنپ تریپ
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits