بلیط یکطرفه کالدرون و نگرانی پرسپولیسی ها‍!

۱,۲۱۴
۱
۰
چهارشنبه, ۰۴ دی ۱۳۹۸ ۱۲:۱۶

آیا کالدرون بعد از تعطیلات به ایران برمی گردد؟

پرسپولیس در آستانه یک بحران بسیار جدی قرار دارد. بحرانی که بسیار متفاوت با گذشته است. وضعیتی که سرخ ها در آن قرار گرفته اند فراتر از آن است که بتوان با عباراتی چون قرمز آن را توصیف کرد. اگر فکر می کنید شرایطی که گابریل کالدرون درباره آن صحبت کرد، خیلی بد است پس بشنوید که این فقط بخشی از مشکلات باشگاه است. فقدان نقدینگی شرایط حادی را ایجاد کرده است. اگر کسی می خواهد کاری انجام بدهد، الان زمانش رسیده است. ۴۸ ساعت طلایی را پیش رو داریم و باید کاری کرد. پرسپولیس هم به تنهایی نمی تواند مشکل را حل کند.

از لحظه ای که گابریل کالدرون برای تعطیلات برود دیگر اوضاع از کنترل خارج می شود. مسخره است که اجازه بدهیم ابتدا این بند پاره شود و بعد دنبال گره زدن دوباره باشیم. وضعیتی که درباره استراماچونی پیش آمد. سوال این است که چرا کار آینده را همین الان انجام نمی دهیم؟

حرف حساب کالدرون

گابریل کالدرون هر چه بگوید حق دارد یک تعهدی وجود دارد که معطل مانده است. نسبت به آنچه می توانست بگوید، هنوز حرفی نزده است. بدتر از این‌ها را می‌توان گفت. البته بعضی مشورت‌های دوست ایرانی اش، مشورت‌های خوبی نبود، چون باعث شد که ما سرنخ را بگیریم و به نکات جالبی برسیم. مثلا ارتباط هایی که بین آن دوست ایرانی و بعضی اعضای هیات مدیره وجود دارد تا اسمشان به میان بیاید. با این وجود هر چه باشد، کالدرون حقوق و طلبش را می خواهد. البته باید این سوال را از هیات مدیره و وزارت ورزش پرسید که چرا یک مربی آورده اید که نمی‌توانید دستمزدش را بدهید. فقط برای اینکه حرص خوردن هواداران چند مرحله‌ای شود؟ برای اینکه خودتان را نجات دهید حتی به قیمت آن که پرسپولیس گرفتارتر شود.
در حال حاضر هم یک حرف حساب وجود دارد. اینکه کالدرون دستمزدی را طلب می‌کند که طبق قرارداد، برعهده باشگاه است.

کالدرون نامه دوم را زد

طبق قراردادی که با کالدرون بسته شد، حق فسخ یکطرفه قرارداد برای باشگاه وجود داشت ولی حالا این حق برای کالدرون هم وجود دارد. نامه دوم را هم برای باشگاه ارسال کرد. البته بخش خصوصی باشگاه اعتقاد دارد این بند، مختص بازیکنان است و مربیان نمی توانند از آن استفاده کنند اما گفته می‌شود بندهایی در قرار داد برانکو وجود دارد که این امکان را به وی می‌دهد و مهلتی که وی تعیین کرد، برهمین اساس است.

یک راز درباره دلیل نرفتن کالدرون

گابریل کالدرون در مصاحبه‌ای که داشت گفت: شرایط من مثل استراماچونی است ولی نوع تربیت من اینگونه بود که بگذارم و بروم. مثل ویلموتس نیستم که برای پول نیایم تا وقتی که آن را بگیرم. او می گوید به شکلی بزرگ نشده است که بخواهد یک روز قبل از مسابقه تیم را رها کند و برود. همه این حرفها به جای خود، اما کالدرون با نرفتنش یک امتیاز بزرگ گرفت. امتیازی که او با نرفتن به دست آورد، این بود که بخش دوم قرارداد فعال شد. بخش اول تا نیم فصل بازی ها را شامل می‌شد.

حق فسخ یکطرفه قرارداد بدون پرداخت همه رقم قرارداد تا قبل از پایان مرحله اول برای باشگاه وجود داشت. باشگاه حالا چنین امکانی ندارد. یعنی جدایی به هر شکل که صورت بگیرد، باشگاه باید تمام تعهد مالی را انجام دهد. شاید اگر این بند هم وجود نداشت کالدرون رفتار کنونی را در پیش می گرفت، اما حالا با یک حرکت حساب شده، از موضع بالا با هیات مدیره و مدیرعامل صحبت می کند. آنها این قانون را می دانستند و اگر شک داشتند که مشکل مالی حل می‌شود نباید باشگاه را در این موقعیت قرار می‌دادند.

سود ۵۰۰ هزار دلاری کالدرون با ماندن و قهر کردن

از قرارداد استراماچونی خبر نداریم، اما همانطور که گفتیم قرارداد کالدرون بندهایی داشت که با وجود عدم انجام تعهدات در نگه داشتن او موثر شود.
کالدرون اگر تا نیم فصل از پرسپولیس جدا می شد یا عذرش را می‌خواستند. ۳۰۰ هزار دلار از رقم قرارداد را دریافت می‌کرد. اگر اخراج می شد، ۱۵۰ هزار دلار هم غرامت دریافت می کرد. با شروع نیم فصل دوم، قرارداد وارد فاز دوم شد. یعنی حالا تمام رقم قرارداد مطالبه این مربی است. چه به دلیل عدم پرداخت مطالباتش برود و چه باشگاه بخواهد کاری انجام دهد.

قرارداد کالدرون ۸۵۰ هزار دلار بود و این یعنی ماندن او، رقمی بالای ۵۰۰ هزار دلار را فارغ از بحث پاداش ها فعال کرده است. همین امر به خوبی نشان می دهد که سرمربی آرژانتینی کاملا با مباحث حقوقی و قانونی آشناست، پس باشگاه هم باید حواسش را خوب جمع کند. قدر مسلم اینکه هیچ مشکلی با وعده و وعید حل نمی‌شود. پرسپولیس پول لازم دارد و این پول باید تهیه شود.

separator line


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(1 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)  

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits

آخرین مطالب دلگرم