alexametrics
دلگرم
امروز: جمعه, ۱۴ آذر ۱۳۹۹ برابر با ۱۹ ربيع الآخر ۱۴۴۲ قمری و ۰۴ دسامبر ۲۰۲۰ میلادی
آیا تیم ملی والیبال ایران به المپیک راه می یابد؟
1
چهارشنبه, ۲۰ آذر ۱۳۹۸ ۱۵:۳۷
 احتمال رسیدن سهمیه المپیک والیبال روسیه به ایران به خاطر محرومیت ،سوژه داغ این روزها است. هر چند هنوز هیچ چیزی روشن نیست.


ابهام در راه یابی تیم ملی والیبال ایران به المپیک

والیبال یکی از رشته های ورزشی محبوب پس از فوتبال است و همه افراد پیگیر موفقیت های این تیم هستند. پیمان اکبری دستیار ایرانی ایگو کولاکوویچ در تیم ملی والیبال درباره راه انتخابی المپیک گفت: سه رقیب سخت در انتخابی داریم که در این مسابقات هیچ بازی ساده‌ای وجود ندارد.

احتمال رسیدن سهمیه المپیک والیبال روسیه به ایران به خاطر محرومیت ،سوژه داغ این روزها است. هر چند هنوز هیچ چیزی روشن نیست. اما ایگور کولاکوویچ و دستیارانش ترجیح می دهند بی توجه به آن فقط کار خودشان را انجام دهند.پیمان اکبری دستیار اول کولاکوویچ هم معتقد است نباید به اما و اگر ها دل بست.

احتمال رسیدن سهمیه روسیه به والیبال ایران چقدر است؟

این خبر همه جا پخش دشه است اما به نظر من ما نباید دست از تلاش برداریم. چرا که هنوز هیچ چیزی معلوم نیست. انها 21 روز برای فرجام خواهی فرصت دارند و روشن شدن تکلیف سهمیه المپیک والیبال تا انتخابی در قاره آسیا زمان می برد. بنابراین ما نباید تمرکزمان را روی این قضیه بگذاریم ، برعکس باید با قدرت در انتخابی شرکت کنیم تا بهترین نتیجه را بگیریم.

پس نباید به این قضیه دل ببندیم،نه؟

نه. چرا که حتی اگر فرجام خواهی روسها هم نتیجه ندهد، معلوم نیست FIVB چه تصمیمی درباره سهمیه والیبال روسیه بگیرد.شاید سهمیه را به ایران بدهد که تیم دوم مرحله اول انتخابی شده یا نه سهمیه را به یک تیم خوب اروپایی بدهد. همه چیز مبهم است . بنابراین ما نباید دل به اما و اگر ها ببندیم. باید روی تمرین و امادگی تیم تمرکز کنیم. چرا که این مسالئل تمرکز بازیکنان را بهم می زند.

کولاکوویچ چه نظری در این باره دارد؟

ما با هم دراین باره صحبت کرده ایم و او هم همه تاکیدش بر تمرین است، بدون فکر به این مساله و احتمالاتش. چرا که معلوم نیست چه رای داده می شود و بنابراین نباید به امید آن ماند.

گروه تیم ملی والیبال در انتخابی المپیک را چطور می بینید؟

ما سه رقیب اصلی در انتخابی المپیک داریم؛ چین، استرالیا و کره.همان طور که ما برای امادگی تلاش می کنیم ،آنها حتی شاید بیشتر از ما در تکاپو هستند. شاید به نظر خیلی ها همگروهی ایران با چین، چین تایپه و قزاقستان خیلی ساده باشد ،اما اصلا این طور نیست. هیچ بازی ساده ای در انتخابی المپیک وجود ندارد. رقبای ما مثل استرالیا به خاطر اردوهای برون مرزی و راحتی برگزاری بازیهای تدارکاتی شرایط بهتری از ما دارند .

چین برای سهمیه حتی لیگش را هم شروع نکرده است.اصلا این طور نیست که ما در انتخابی قهرمان می شویم و سهمیه را مثل آب خوردن می گیریم. کار سختی داریم که همه برای تحقق ان باید دست به دست هم دهیم. چرا که انتخابی المپیک مهمتر است، اگر سهمیه نگیریم ،المپیکی وجود ندارد.

از امروز با ورود معروف و بعد هم بقیه لژیونرها کار جدی تر می شود؟

به جز سعید معروف که امروز می آید بقیه لژیونرها طبق قانون FIVB، ده روزمانده به انتخابی المپیک می آیند. نبود آنها کار را سخت می کند اما قانون اجازه نمی دهد زودتر به اردو بیایند.

تیم والیبال قبل از انتخابی بازی تدارکاتی هم دارد؟

برای بازی تدارکاتی رایزنی کرده ایم. فرانسه درخواست بازی تدارکاتی با تیم ملی را داده بود اما زمان مدنظر انها برای تیم ما خوب نیست.چرا که طبق دعوت انها تیم باید به فرانسه می رفت و برمی گشت تهران و به چین می رفت ،به خاطر همین رد کردیم. البته فدراسیون در پی دعوت از تیم های قطر، مصر و حتی فرانسه است تا به یاران بیایند. هر چند حضور فرانسه در تهران سخت است.

یک هفته بعداز شروع اردو، وضعیت بازیکنان چطور است؟

اردو در این یک هفته خدا را شکر خوب بود. بچه ها با انگیزه زیادی به اردو امدند و رقابت خیلی خوبی هم با هم دارند. بازیکنان از نظر بدنی شرایط خوبی دارند ، قثط کمی مشکل تکنیکی دارند که تلاش می کنیم انها را برطرف کنیم. چرا انها در لیگ هفته ای دو بازی داشتند و فرصت برای ریکاوری و رفع ضعف هایشان نمی ماند. البته خستگی هم روزی عملکردشان تاثیر گذاشته بود که روز به روز بهتر می شوند.

separator lineاین مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  
  • منبع
  • khabaronline.ir
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits