alexametrics
دلگرم
امروز: سه شنبه, ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ برابر با ۰۵ شوّال ۱۴۴۲ قمری و ۱۸ مه ۲۰۲۱ میلادی
افشاگری گادوین منشا درباره مهدی رحمتی و پنالتی جنجالی در دربی
0
یکشنبه, ۰۷ مهر ۱۳۹۸ ۱۱:۱۸
گادوین منشا مهاجم نیجریه‌ای سابق استقلال در لابلای صحبت هایش پیرامون حاشیه های ایجاد شده برای وی از طریق معاون سابق استقلال در مورد پنالتی دربی 89 دست به افشاگری کرد ...

منشا در مورد پنالتی دربی 89 چه گفت ؟

دلگرم: مهاجم نیجریه‌ای سابق استقلال پرده از پنالتی جنجالی فصل گذشته این تیم در دربی 89 برداشت.

به گزارش ایلنا، طرفداران استقلال تهران لیگ هجدهم را با یک خاطره تلخ به پایان بردند؛ بازی حساس شهرآورد تهران با هدایت وینفرد شفر مقابل تیم مدعی قهرمانی برانکو ایوانکوویچ فرصت ایده آلی برای کامبک در نیمه اول و به دست گرفتن نبض بازی در اختیار داشت اما با اتفاقی باورنکردنی رو به رو شد تا برای سال‌ها اگر از شهرآورد فروردین ماه 98 صحبت شود ضربه چیپ فرشید اسماعیلی آن را زنده کند.

گادوین منشا که امروز در گفتگویی عجیب از سوی خطیر خبرساز شده، در لابلای دفاعیه خود درباره صحبت‌های معاون سابق استقلال، به بحث پنالتی جنجالی فصل گذشته نیز پرداخته است.

در دقایق پایانی نیمه اول شهرآورد که خطای پنالتی برای استقلال به دست آمد یک صحنه از دید دوربین‌های تلویزیونی جا ماند و بعد از مسابقه حسابی سروصدابه پا کرد. بعد از اعلام خطا گادوین منشا توپ را برداشت و می‌خواست ضربه پنالتی را برابر علیرضا بیرانوند هم تیمی سابق خود به گل تبدیل کند، اما در نهایت فرشید اسماعیلی پشت این ضربه حساس ایستاد و با یک چیپ موقعیت گلزنی و بازگشت استقلال در این بازی را به راحتی از دست داد.

تصاویر به جامانده از این شهرآورد نشان می‌داد که مهدی رحمتی به عنوان کاپیتان استقلال از دروازه خارج شده و به محوطه پرسپولیس رسید تا در بحث و گفت وگوی بین پاتوسی، منشا و فرشید اسماعیلی دخالت کند. ابتدا پاتوسی توپ را برداشته بود تا پنالتی بزند و بعد از آن نوبت به منشا رسید که توپ را بردارد؛ در نهایت فرشید اسماعیلی به توپ رسید!

عد از خراب شدن این پنالتی در پایان مسابقه طرفداران افراطی استقلال مقابل اتوبوس بازیکنان را گرفتند و از مهدی رحمتی درخواست کردند تا درباره دخالت در امور کادرفنی توضیح بدهد؛ رحمتی به عنوان کاپیتان استقلال با عصبانیت اعتراض می‌کرد که هیچ تصمیمی برای پنالتی زن دربی نداشته اما صحبت‌های منشا ادعای رحمتی را به طور کامل نقض می‌کند.

افشاگری گادوین منشا درباره مهدی رحمتی و پنالتی جنجالی در دربی

پنالتی دربی 89 را منشا باید می زد ؟!

گادوین منشا درخصوص این پنالتی که مسیر استقلال در لیگ هجدهم را تغییر داد گفت:"وقتی من توپ را برداشتم و از پاتوسی گرفتم، او به تصمیم من احترام گذاشت، چون می دانست که من بهتر از او پنالتی می زنم. پاتوسی منطقه را ترک کرد ولی بعد مهدی رحمتی از دروازه بیرون آمد و گفت نه. گفت باید پنالتی را به آن فرد (فرشید اسماعیلی) بدهم. گفت که او می داند چطور پنالتی بزند و برای سال ها پنالتی زن استقلال بوده است. در واقع مهدی رحمتی، فرشید اسماعیلی را برای زدن پنالتی کاندیدا کرد و من دیگر انتخابی نداشتم و توپ را رها کردم."

صحبت‌های منشا ادعای وینفرد شفر را هم نقض می‌کند؛ شفر در نشست خبری بعد از بازی به نوعی تایید کرده بود که رحمتی در امور فنی تیم دخالت کرده اما چند ساعت بعد در گفتگویی اظهار داشت:"در جلسه قبل بازی گفته بودم در این مسابقه منشا نباید پنالتی بزند به این دلیل که دروازه بان پرسپولیس پنالتی زدن او ‌را می شناخت. من از مهدی رحمتی خواستم تا به نقطه پنالتی برود و به منشا یادآوری کند که او نباید پنالتی بزند و او هم همین کار را کرد."

صحبت‌های گادوین منشا که خواستار پاسخ به ادعای علی خطیر بود یکی از معماهای استقلال لیگ هجدهم را برملا کرد و اکنون طرفداران استقلال نقطه مبهمی درباره پنالتی که با دستور رحمتی بلای جان این تیم شد را در ذهن ندارند.این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
  • منبع
  • ilna.ir
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits