دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۰۹ مهر ۱۳۹۹ برابر با ۱۳ صفر ۱۴۴۲ قمری و ۳۰ سپتامبر ۲۰۲۰ میلادی
گرگ ایرانی در آمریکا کولاک کرد
0
یکشنبه, ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ ۱۳:۰۷
رقابت‌های معتبر و حرفه‌ای مسترالمپیا در امریکا در حال برگزاری است. هادی چوپان ستاره پرورش اندام ایران برای اولین بار در تاریخ ایران در این مسابقات افتخار آفرید...

هادی چوپان در امریکا سوم شد

دلگرم: نماینده ایران در رده سوم مسترالمپیا ۲۰۱۹ قرار گرفت و جایزه ۱۰۰ هزار دلاری را از آن خود کرد.

رقابت های مسترالمپیا ۲۰۱۹ امسال در شرایطی برگزار شد که قهرمان دوره قبل این رقابت ها شرکت نکرد و این باعث شد رقابت برای قهرمانی حساس تر و نزدیک تر از قبل شود. در نهایت این برندان کوری بود که توانست به عنوان قهرمانی دست یابد.

هادی چوپان بدنساز ایرانی در رده سوم این رقابتها قرار گرفت و به جایزه ۱۰۰ هزار دلاری دست یافت. این اولین مدال یک ایرانی در تاریخ رقابتهای وزن آزاد مستر المپیا است.

هادی چوپان در سال ۱۳۶۶ در سپیدان استان فارس به دنیا آمد، وی در ۱۳ سالگی فعالیت در رشته بدن‌سازی را آغاز کرد. چوپان در نوجوانی گچکار بوده و کنار دست برادر بزرگترش به عنوان مشوق اصلی او کار می‌کرد. وی پس از گذشتِ سه سال از آغاز فعالیت حرفه‌ای، به مقام سوم کشور و همچنین قهرمانی استان فارس دست پیدا کرد. در سال ۱۳۸۴ نخستین مدال ملی خود را به‌دست آورد و پس از آن بارها به عناوین ارزشمند در رویدادهای مختلف دست پیدا کرد.

رده بندی نهایی مستر المپیا ۲۰۱۹ به شرح زیر است:

  1. برندون کوری برنده جایزه ۴۰۰ هزار دلاری
  2. ویلیام بوناک برنده جایزه ۱۵۰هزار دلاری
  3. هادی چوپان برنده جایزه ۱۰۰ هزار دلاری
  4. داکستر جکسون برنده جایزه ۴۵ هزار دلاری
  5. رولی وینکلار برنده جایزه ۴۰ هزار دلاری

هادی چوپان ستاره پرورش اندام ایران که به آمریکا رفته و در مسابقات مسترالمپیا حاضر شده، در مرحله پیش داوری همه را حیرت زده کرده بود .

او در این مرحله موفق شد در بین 4 نفر اول قرار بگیرد؛ اتفاقی که تا به حال در تاریخ پرورش اندام ایران رخ نداده است. تنها ورزشکار ایرانی که توانسته بود به مسترالمپیا برود و رقابت کند، بیت الله عباسپور بود که در نهایت در رده هفدهم قرار گرفت.

چوپان اما با حضور در بین 4 نفر برتر نشان داد که یک پدیده در تاریخ پرورش اندام ایران است. فینال رقابت‌ها فردا صبح برگزار می‌شود و خیلی ها حتی می‌گویند او شانس قهرمانی دارد. هادی چوپان به گرگ ایرانی معروف است.

گرگ ایرانی نفر سوم مسترالمپیا ۲۰۱۹ شد

هادی چوپان متولد ۴ مهر ۱۳۶۶ در اَبنُو، شهرستان سپیدان، استان فارس است و از سال ۱۳۷۹ کار پرورش اندام را شروع کرده و از سال ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۵ عضو ثابت تیم ملی بدن‌سازی ایران بوده‌است.

چوپان چندین دوره در مسابقات فدراسیون جهانی بدن‌سازی و تناسب‌اندام شرکت کرده و عناوین ملی و بین‌المللیِ مختلفی را کسب کرده‌استاین مطلب چقدر مفید بود ؟
 
اسنپ تریپ
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits
statcounter